1. עמוד הבית
  2. מחכות לאישור
  3. מחכות לאישור

כך הביאה עורכת דין אורה צרפתי למחיקת תיק נהיגה בשכרות

עורכת דין אורה צרפתי הצליחה להביא למחיקה של תיק חמור בגין נהיגה בשכרות, אשר נפתח נגד חיילת שלא הצליחה לבצע בדיקת ינשוף משום שהייתה לחוצה

אוריאל ורדכ' אב תשע"ט 21/08/2019 13:47

נהיגה בשכרות נהיגה בשכרות צילום: 123 rf

בדיקת ינשוף היא בדיקה שמבצעת המשטרה בנקודות בידוק אקראיות כדי לשמור על משתמשי הדרך מפני נהגים שיכורים. במהלך הבדיקה, נדרש הנהג לנשוף אל תוך פיית מכשיר הינשוף, אשר יכול למדוד את קיומו של אלכוהול בגופו של הנהג. אם הערכים בבדיקה גבוהים מ-  290 (כולל) מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף, הנהג נחשב לנהג שיכור. במקרה של נהגים צעירים, חדשים או מקצועיים, החוק מחמיר אף יותר ודורש שערכי הבדיקה יהיו מתחת ל- 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף.

שוטר יכול לעצור נהג לבדיקה שגרתית ולדרוש ממנו לבצע בדיקת ינשוף, גם ללא שקיים חשד סביר לכך שהוא נהג שיכור. נהג אשר נעצר על ידי שוטר ונדרש לבצע בדיקת ינשוף ומסרב לבצע אותה, נחשב באופן אוטומטי לאדם שנהג בשכרות, על כל הסנקציות שמשתמעות מכך.

לפנייה ישירה אל עורכת דין אורה צרפתי לחץ/י כאן

נהג אשר מבצע את הבדיקה באופן שלא מספק תוצאות וגורם למכשיר לזיהוי בעיית נשיפה, כמו למשל כאשר הוא נושף באופן חלש מידי, ייחשב הדבר להכשלת הבדיקה ולסירוב לבצע בדיקת שכרות. זאת, למעט במקרים של נהג אשר חולה כרוני במחלת אסטמה או ריאות.

הנהגת לא הצליחה לנשוף מרוב לחץ, האם נחשב כסירוב לבדיקה?

חיילת שנהגה ברכבה ביום שבת, עוכבה לבדיקה שגרתית על ידי שוטר במחסום שכרות באמצע הדרך. השוטר דרש מהחיילת לבצע בדיקת ינשוף, אולם החיילת הצעירה הייתה לחוצה מאוד ורעדה בכל גופה, ולא הצליחה לבצע את הבדיקה ולנשוף כראוי אל תוך המכשיר.

השוטר החשיב לה את חוסר הצלחתה לנשוף כסירוב לבצע בדיקה, שכן המכשיר הראה שיש בעיית נשיפה ולא הצליח לספק תוצאות על רמת האלכוהול בנשיפתה. נגד החיילת נפתח תיק על נהיגה בשכרות מחמת סירובה לנשוף, שכן סירוב לנשוף משמעו שהנאשם שיכור לכל דבר.

התיק שנפתח נגד החיילת היה תיק תלתן, שמשמעותו תיק חמור בשיפוט מהיר. קצין משטרה פסל את רישיונה פסילה מנהלית למשך 30 יום, ורכבה נלקח ממנה, אף הוא למשך 30 יום. נוסף לכל אלו, הוגשה נגדה בקשה לפסילת רישיונה עד תום ההליכים.

החיילת הנסערת פנתה אל עורכת דין אורה צרפתי, וביקשה את  עזרתה. היא הסבירה שלא סירבה לנשוף אלא ניסתה שוב ושוב לבצע את הבדיקה אך לא הצליחה. עורכת הדין צרפתי בדקה את חומר הראיות בתיקה של החיילת, ובדיקתה העלתה שישנם ליקויים ראייתיים משמעותיים אשר בגינם התביעה אינה יכולה להוכיח את עובדות כתב האישום.

עורכת הדין אורה צרפתי ייצגה את החיילת בבית המשפט והוכיחה באופן מובהק את קיומם של הליקויים הראייתיים הקיימים בתיק. בית המשפט קיבל את טענותיה במלואן והחליט למחוק את התיק, להחזיר לחיילת את רישיונה ואת רכבה, וכן לדחות את בקשת המשטרה לפסילת רישיונה עד תום ההליכים.

עורכת הדין אורה צרפתי היא חוקרת משטרה לשעבר שעוסקת בייצוג נהגים בעבירות תעבורה. הכתבה באדיבות אתר עורכי דין LawGuide.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רוצה גם להמליץ  

    חלי

  2. ואני מכיר מישהי שעורך דין לחץ עליה לא לקבל הסדר טיעון במקרה של נהיגה בשכרות  

    דוד

;