1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

סגן השר מאיר פרוש נגד 'ימינה': "ימין מזויף"

במהלך סימפוזיון לבחורי ישיבות שנערך בטבריה, טען סגן השר פרוש כי מפלגות ימין שבראשותן עומדים חילונים הן 'ימין מזויף' • "כך היה עם אריק שרון, כך עם רפול"

ארי קלמן, כ' אב תשע"ט 21/08/2019 13:53

עוברים להתקפות? פרוש פרוש צילום: הדס פרוש / פלאש 90

סגן שר החינוך מאיר פרוש השתתף בסימפוזיון לבני ישיבות שנערך בטבריה, במסגרת ישיבת 'בין הזמנים', והתייחס לנושאים העומדים על סדר היום לקראת הבחירות הקרובות.

בדבריו האריך אודות ייחודיותה של רשימת יהדות התורה, בשל היותה בעלת עקרונות בניגוד לשאר המפלגות שלטענתו "מנפנפות במועמד כזה או אחר, ואיש אינו יודע מה יהיה אתו למחרת הבחירות", כלשונו.

"לאורך השנים הוכח שהרשימה היחידה ששמרה על חוט שדרה אידיאולוגי, בכל נושא תורני ורוחני, הן בסוגיית ארץ ישראל והן בנושא הרפורמים – היא יהדות התורה", אמר.

עוד הוסיף כי "כשהבסיס לאידיאולוגיה הוא שמירת התורה אזי הכל יציב ויש שמירה על קדושת ארץ ישראל ועל קדושת עם ישראל ועל תורת ישראל, אבל כשהבסיס הוא פוליטי גרידא אז כולנו יודעים לאן זה יכול ללכת".

בהמשך עקץ את השרה לשעבר איילת שקד ואמר כי "אם בראש המפלגה עומדים אנשים שאינם מבטאים נאמנה את רוח התורה, אז למרות כישרונותיהם הברוכים וההערכה והכבוד לפועלם החשוב, אי אפשר לדעת מה יעשו מחר, זה לא ימין אמיתי, זה ימין מזויף – פייק ימין".

סגה"ש הביא מספר דוגמאות של אישים שהיו נחשבים אנשי ימין מובהקים והיו כאלה שתמכו ברשימותיהם בעיניים עצומות, אולם כשהגיע רגע האמת, הפכו את עורם משיקולים פוליטיים אישיים צרים.

"כך אריאל שרון, שהיה נחשב איש ארץ ישראל השלימה, אך ברגע האמת, כאשר נבחר בפעם השנייה לראשות הממשלה, הודיע שבכוונתו לפנות התנחלויות, תוכנית שהוא כינה "התנתקות" - שמהותה היה גירוש יהודים בסתירה מוחלטת לאידאולוגיית הימין, אותה ייצג בהתלהבות לאורך כל הקריירה הפוליטית שלו ושעל בסיסה נבחר בבחירות, ובניגוד לדברים שאמר רק שנה לפני כן ולפיהם: "דין נצרים כדין תל אביב".

"כך רפול – רפאל איתן, שהיה נחשב לאיש ימין מובהק, וברגע האמת שינה את דעתו ועמדתו לפי צרכיו הפוליטיים, כך דוגמאות מהתקופה האחרונה של אנשי ימין בולטים ששברו את המוסכמות מאינטרסים אישיים וגרמו נזק בבחירות האחרונות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פורוש, מה דעתך על פריימריז במפלגה החרדית  (ל”ת)

  וורה

 2. איז עבירה מהתורה היא עשתה ?  (ל”ת)

  משה

 3. יהדות התורה שומרת על ארץ ישראל אם כל המפלגה היו כמו פורוש  


  • אתה טועה! כל חברי יהדות וש''ס הצביעו נגד ההתנתקות! (ל”ת)


 4. סתם מעדכן שבגלל יהדות התורה פינו את גוש קטיף  


  • אך ורק  


 5. אוי ואבוי לנו אם ימינה יעלו  

  מאיר לנסקי

 6. תומכת בעוצמה יהודית אבל פורוש צודק  (ל”ת)

  גחל אוחנה

 7. הוא רק שוכח שגימל הם  

  יהודה

 8. שב בשקט מאיר יש מלא כמוני מצביגי ג' שהפעם כבר לא יצביעו לכם  

  קובי

  • מי אתה בכלל 

   גימלני'ק

 9. זה לא מדוייק!  

  מ

 10. גפני מצהיר על עצמו שהוא שמאל  (ל”ת)


 11. גפני מצהיר על עצמו שהוא שמאל  (ל”ת)


  • עזבו אתכם רק עוצמה יהודת זה ימין אמיתי אני חסיד ואני מצביע עוצמה יהודית  (ל”ת)

   מושה

;