1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

חרדי תועד עם דגל סעודיה בי-ם ועורר סערה

כתב 'בחדרי חרדים' יענקי פרבר, פרסם סרטון משעשע בו הוא מתועד אוחז בדגל סעודיה וקורא לשלום בין המדינות. התיעוד הפך ויראלי ועורר סערה בתקשורת הערבית • צפו

יחיאל גלאי, כ"א אב תשע"ט 22/08/2019 16:35

צפו בוידאו פרבר בתקשורת הערבית פרבר בתקשורת הערבית צילום: צילום מסך

חרדי שהצטלם עם דגל סעודיה במגדל דוד בירושלים, עורר סערה גדולה ברשתות החברתיות הערביות ואתרי אינטרנט בשפה הערבית הביאו את התיעוד ודווחו.

באתרי החדשות נכתב בין היתר, כי "גבר ישראלי הופיע בסרטון של משרד החוץ הישראלי, כשהוא נושא את דגל סעודיה ומאחל לשלום בין המדינות".

משרד החוץ הישראלי אף פרסם את הסרטון בו אומר הישראלי: "אני מקווה שיושג שלום עם סעודיה ואני אוכל לבקר שם".

הישראלי, הוא חרדי מבני ברק המשמש ככתב החוץ כאן באתר "בחדרי חרדים" ופעיל ערני במיוחד ברשתות החברתיות - בעיקר בשפה האנגלית.

לצד מברכים, היו כמובן לא מעט גולשים שגידפו את היהודי בשלל קללות עסיסיות, שאינן ראויות לפרסום.

אחד האתרים הערביים בחר כותרת מעניינת במיוחד; "מתנחל ישראלי תיעד באופן אישי סרטון שלו כשהוא מניף את דגל סעודיה בירושלים, כך דווח בתקשורת הפלסטינית".

כאמור, הסרטון פורסם בחשבון הטוויטר של משרד החוץ הישראלי בשפה הערבית שם נכתב, כי "ישראלי מניף את דגל סעודיה בירושלים" והוא צוטט אומר, "אני מקווה שיהיה שלום עם סעודיה ואני אוכל לבקר שם, בזמן שהסעודים יכולים לבקר בישראל".

מבחינתם של הפלסטינים, הישראלי צילם את הסרטון מול מגדל הטירה בתוך שער חברון בצפון-מערב העיר העתיקה בירושלים ולא במגדל דוד.

עוד נכתב, כי "הסעודים העירו על הסרטון הישראלי שהם אינם מכירים בישות הציונית".

אתר ה-CNN בשפה הערבית בו גולשים עשרות מיליונים ביום. פרסם גם הוא את התיעוד.

עוד נכתב באתרים הערביים, כי "הישראלי הביע את רצונו שהסעודים יבקרו בישראל והוסיף, אנו מצפים מאד לשלום בין המדינות", אמר.

כזכור לפני מספר שבועות, בלוגר סעודי מוכר בשם מוחמד סעוד, עורר סערה בעולם הערבי כשביקר בישראל והוא הותקף בהר הבית כשעלה לבקר ולהתפלל במקום.

עוד נאמר באתרים הערביים, כי "ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, מבקש לנרמל את היחסים עם מדינות המפרץ ואמר בכמה הזדמנויות כי, "משרד החוץ הישראלי מבקש להדגיש את רצונם של הישראלים לבקר במדינות המפרץ".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הזוי  (ל”ת)


  • למה הזוי זה שיש לנו בעיה עם הפלסטינים לא אמורה להוות בעיה עם שאר העולם הערבי אדרבה בכך נבודד את המסכנות הפלסטינית  (ל”ת)

   יהודעי

 2. רק לנטורי קרתא אסור....  


  • ההבדל שהם תומכים שיהיה כאן מדינה פלסטינית ולביטול מדינת ישראל והוא תומך בחיזוק ישראל על ידי שיתופי פעולה עם מדינות ערביות חזקות כסעודיה (ל”ת)

   תלמד קצת

 3. פייק ניוז - הלכה למעשה!  (ל”ת)


;