1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

טעות של טירון: הפליטה של הח"כ האלמוני

חבר הכנסת של סיעת 'כחול לבן' רם בן ברק, פלט במהלך ראיון שנערך עימו כי מצבעי ימין הם "שחורים" והוציא את השד העדתי מהבקבוק • דרעי: "הגזענות עדיין כאן, חיה ובועטת, לצערנו" • בן ברק: "בחירה בין הנהגה חשוכה ומפלגת לבין מנהיגות ראויה ומאחדת"

ארי קלמן, כ"ד אב תשע"ט 25/08/2019 14:56

יאיר גרבוז - 2019 רם בן ברק רם בן ברק צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

23 יום לבחירות ונדמה כי בליכוד שכרו את שרותיו של בני גנץ וחברי מפלגתו כדי להבטיח את ניצחונם בבחירות הקרבות.

הפעם הגיע תורו של חבר הכנסת רם בן ברק שהכפיש בצורה גזענית את תומכי הימין, כשכינה אותם 'שחורים' וספג על כך ביקרות קשה.

בראיון לעיתונאי צחי דבוש, נשאל חבר הכנסת בן ברק, האם כחול לבן היא מפלגת ימין או שמאל, והשיב: "אתה רוצה לקרוא לזה ימין ושמאל? תקרא לזה ימין ושמאל. אתה רוצה לקרוא לזה שחור ולבן? תקרא לזה שחור ולבן. הם שחורים, אנחנו לבנים".

בליכוד מיהרו לקפוץ על המציאה, ומטעם הליכוד נמסר בתגובה, "עוד התבטאות אומללה של אנשי מפלגת לפיד-גנץ נגד מצביעי הליכוד. אחרי שקראו לנו מנשקי קמעות ומזוזות, אחרי שקראו לנו בבונים, עכשיו ח"כ רם בן ברק מכנה את מצביעי הליכוד 'שחורים'. התשובה שלנו תגיע בקלפי - הליכוד חייב לנצח את ההתנשאות של השמאל".

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, הגיב אף הוא לדברי ברק וכתב, "הגזענות עדיין כאן, חיה ובועטת, לצערנו, ח"כ רם בן ברק תתבייש - לכנות אנשים שחורים, כי הם בוחרים להצביע למפלגה שאינה נראית לך? פעם בבונים, פעם מנשקי קמעות וכעת שחורים", דרעי הוסיף וקרא לראשי כחול לבן, "תתנערו מהאמירה הגזענית והחמורה של חבר רשימתכם".

שר התקשורת חבר הכנסת דודי אמסלם הגיב אף הוא לדברי בן ברק ואמר, "אני מניח שבקרוב יצאו "הבהרות" ו"חידודים" באשר לדברים שאמר רם בן ברק, אבל כבר קראו לנו צ'חצ'חים, אספסוף, מנשקי קמעות ושאר פנינים - אז אני מבין שעכשיו פשוט החליטו שאנחנו 'השחורים'. לא יעזור לכם כלום! התמיכה בליכוד היא רבה ואותנטית, חוצה גבולות ומגזרים, ותביא לנו בעז"ה, שחור על גבי לבן, ניצחון גם בספטמבר".

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי כינה את דבריו של בן ברק כ"התנשאות" ואמר כי, "שוב הוכח כי מפלגת 'כחול לבן' מחכים לרגע ששר הפנים דרעי יוחלף, ובמקומו יוצב שר ללא רגישות, אשר יוריד לטימיון את כלל ההישגים האדירים בפריפריה. יידעו כל אזרח ואזרחית בפריפריה, שחור או לבן, כי בבחירות הקרובות חייבים להמשיך את המהפכה וצמצום הפערים. זה יתאפשר רק בממשלת ימין חברתית חזקה, בה ש"ס שותפה בכירה ודומיננטית".

בן ברק עצמו הגיב לסערה שבאה בעקבות דבריו ואמר, "לדברים שאמרתי באירוע שבת תרבות הייתה כוונה אחת ויחידה - הבחירה בין הליכוד לכחול לבן היא בחירה בין הנהגה חשוכה ומפלגת לבין מנהיגות ראויה ומאחדת שתשיב את האור והתקווה לאזרחי ישראל".

"כל פרשנות אחרת היא עיוות. הצייצנים שקופצים כעת מבקשים דבר אחד - להמשיך ולהפיץ שנאה בעם לטובת צרכים פוליטיים צרים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא שכחנו את השחור בעיניים שעשיתם לנו באוסלו .  (ל”ת)

  שחור משחור

 2. מה שבדיוק אמרת דוקא זה לא מאחד וזה הפוך בדיוק  (ל”ת)

  נתניהו

 3. איך השמאלנים ההזויים משנים את פליטותיהם - צבועים  

  עינת

 4. סגן ראש השב"כ  

  לא טירון

 5. עדיף שחור מכסיל מכוער  

  עינת

 6. מ  


 7. מעדיף צליון שחורים ולא חילוני אפיקורס אחד כמוך  (ל”ת)

  אשכנזי

 8. זאת לא התבטאות אומללה  

  משה

;