1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

משה גפני מצהיר: "רוצה שאלי ישי יהיה שר"

לאחר שפרסם הכחשה גורפת וכינה את הידיעה ב'בחדרי חרדים' כ"שקר מיסודה", גפני מאשר בקולו כי אלי ישי דורש תפקיד שר בתמורה לתמיכת מוסדות 'כסא רחמים' ב'יהדות התורה' • ב'יהדות התורה' מסרבים להעניק לו התחייבות זו

ארי קלמן, כ"ט אב תשע"ט 30/08/2019 13:02

חוזר בו מההכחשה משה גפני משה גפני צילום: רויטרס

לאחר שפרסם הכחשה גורפת וכינה את הידיעה ב'בחדרי חרדים' כ"שקר מיסודה", גפני מאשר בקולו כי אלי ישי דורש תפקיד שר בתמורה לתמיכת מוסדות 'כסא רחמים' ב'יהדות התורה', כאשר ב'יהדות התורה' מסרבים להעניק לו התחייבות זו.

בראיון שהעניק ל'מקור ראשון' אמר יו"ר 'דגל התורה' חבר הכנסת משה גפני כי "אלי ישי רוצה להיות שר ואני רוצה שהוא יהיה. אנחנו עדיין במו"מ, נעדכן כשנגיע להסכם", זאת לאחר שהכחיש את הידיעה הראשונית בה דווח כי בישיבת מו״מ שהתקיימה בלשכת סגן השר ליצמן קודם הגשת הרשימה, דרש ישי כי 'יהדות התורה' תדרוש עבורו תפקיד שר מנתניהו.

בראיון הוסיף חבר הכנסת גפני כי "יהדות התורה יכולה להיות בית לציונים-דתיים שמסתייגים ממפלגת ימינה", בנוסף הוא מספר כי, "ניהלתי מו"מ עם מפלגת 'נעם' אבל לא רוצה להיכנס לפרטים. אני חוזר ואומר שאנחנו מוכנים לייצג אותם בכנסת הבאה".

"אני קורא לציבור הדתי לאומי שלא להצביע למפלגות שבסופו של דבר לא יעברו את אחוז החסימה ובכך לסכן את ממשלת הימין, אלא לתמוך בנו - 'יהדות התורה' תהווה עבורם בית בקדנציה הקרובה", תוך שהוא מוסיף ורומז למצביעי 'עוצמה יהודית' שבסקרים האחרונים לא צלחו לעבור את אחוז החסימה.

כזכור, לאחר ש'בחדרי חרדים' חשף כי בישיבת מו״מ בין אלי ישי לראשי 'יהדות התורה' קודם הגשת הרשימות דרש ישי מראשי 'יהדות התורה' התחייבות לתפקיד שר בתמורה לתמיכה ב'יהדות התורה' גם בבחירות לכנסת ה-22, תוך שבלשכתו מיהרו להכחיש ומסרו כי "בפגישה שהתקיימה היום בין ראשי 'יהדות התורה' ליו"ר 'יחד' אלי ישי - לא עלתה שום בקשה על תפקיד כזה או אחר. הפרסום בנושא משקר יסודו".

לאחר ההכחשה פרסם 'בחדרי חרדים' הקלטה של יו"ר 'יהדות התורה' סגן השר יעקב ליצמן שאמר בכינוס סגור כי, "אני וגפני ישבנו איתו (עם אלי ישי א.ק.) והוא דורש להיות שר, לא על חשבוננו, לא בטוח שאנחנו מסכימים לזה, אנחנו רוצים לשאול את ביבי אבל על חשבוננו, בוודאי שלא בא בחשבון וגם לא בא בחשבון להיות ברשימה שלנו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. השק הראשון בחייו  (ל”ת)

  יוסף

 2. הכתבה  

  ירמי

 3. לא על חשבוננו  

  מישהי

 4. קבצנים עלובים מה הקשר בין המצע שלכם לבין נועם וכסא רחמים רק גפני ילחם נגד האפליה של האשכנזים יש לכם בשכונה קרוב אלייכם את הפג הירושלמי שגפני קצת יוריד את הראש וילך להיסתדר איתם באם זה נכון שהוא כ"כ חושש מאיבוד קולות......  (ל”ת)

  שס"ניק

 5. הרב גפני אחד האנשים האמינים בפוליטיקה חרדית  (ל”ת)

  חחח

 6. בהחלט נכון וראוי לתפקיד ראוי  

  אברהם

  • מוסר 

   צדק

 7. זה בטח מהגאון הרב קנייבסקי  

  אברהם גואטה

 8. אלי ישי בהחלט ראוי לתפקיד שר  

  אברהם

  • מוסר 

   צדק

 9. אלי ישי ופייגלין  

  אברהם