1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

לפיד הצליח להשפיע: גנץ רומז שיקים ממשלה ללא החרדים

כשבועיים לבחירות - יו"ר 'כחול לבן' חושף את פרצופו האמיתי ומתפתל מלהשיב ברורות; האם המפלגות החרדיות יהיו חלק מהממשלה שיקים - אם יזכה להרכיבה • גנץ מספר: "נסעתי היום ברכבי, החנתי אותו במקום איקס. הלכתי לבית הכנסת פרשת ראה" ומה דעתו על תח"צ בשבת

קובי עוזיאלי, א' אלול תשע"ט 01/09/2019 07:14

"רוצה להקים ממשלה חילונית ליברלית" בני גנץ על רקע חרדים בני גנץ על רקע חרדים צילום: הדס פרוש /יעקב נחומי, פלאש 90

יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ התראיין אמש (מוצאי שבת) לאיילה חסון בתכנית 'המטה המרכזי' ב'ערוץ 13', במהלכו שאלה אותו לגבי קואליציה עתידית עם חרדים, אך זה ניסה להתפתל והתחמק מן השאלה ולא השיב ברורות כי יכניס את החרדים לממשלה שיקים.

בתחילת הראיון סיפרה המגישה חסון, כי המו"מ לקראת הראיון עם גנץ, היה לא פשוט, "היה חשוב נורא לבני גנץ, הוא מקפיד על השבת. אז זה קטע חדש? אתה ממש עובד וקורץ לחרדים בענק? איפה הכיפה דרך אגב?", שאלה חסון את גנץ.

"הכיפה ברכב - שבאתי איתו בשבת", השיב גנץ והוסיף, "השבת היא הדבר הטוב ביותר שקרה לעם ישראל אי פעם ואני מציע שנזכור את זה ונכבד וניתן לכל אחד לציין אותה איך שהוא רוצה. הנה אני אדם חילוני מסורתי. נסעתי היום ברכבי, החנתי אותו במקום איקס. הלכתי לבית הכנסת פרשת ראה. אגב אני יכול להגיד לך, יש שם שתי תופעות או שלוש תופעות נורא מעניינות. 17 פעמים מופיעה שם המילה "בחירה", האדם צריך לבחור את דרכו בכל רגע נתון".

"תמיד אתה הולך לבית הכנסת בשבת לשמוע את פרשת השבוע?", תהתה המגישה.

"אני משתדל ללכת מעת לעת, אני לא הולך הרבה, אבל אני קבעתי לעצמי, שדווקא בגלל כל העומס שבתוכו אני נמצא בו, אני אנצל את ה-24 שעות האלה של השבת ככל שאני יכול לטובתי, אני אינני אדם דתי, אני נוסע בשבת, אני מכבד אחרים", כך המועמד לראשות הממשלה. 

לגבי תחבורה ציבורית בשבת, השיב יו"ר 'כחול לבן': "במקומות שנדרשים לכך וזה לא מפריע לאנשים אחרים - תהיה גם תהיה. אמרנו את זה, שמנו את זה. זה כתוב שחור על גבי לבן במצע שלנו". 

בהמשך, שאלה חסון לגבי המפלגות החרדיות כשותפות בממשלה שיקים: "אני מתכוון להקים ממשלה לאומית ציונית וליברלית שלא תהיה נתונה לשום סחיטה מצידו של אף אחד".

חסון שאלה את גנץ, "האם 'יהדות התורה' זו מפלגה ציונית בעיניך?", וזה השיב: "אני רוצה להקים ממשלה לאומית, ליברלית חילונית, אני אקבע את התנאים, אני אקבע את קווי היסוד. אני רוצה פה ממשלת רוב, של רוב העם. והרוב הזה ייקח על עצמו לטפל במיעוט. במיעוט החרדי ובמיעוט הערבי. כולם אזרחים שווי זכויות".

חסון לא עשתה לו הנחות והקשתה, האם יכניס את החרדים כשותפים קואליציוניים והאם הוא עומד מאחורי ההקלטה שנחשפה במערכת הבחירות הקודמות על ידי ספי עובדיה ב'ערוץ 13'  - בה נשמע גנץ אומר לגבי המו"מ הקואליציוני כי הוא יתן לחרדים דף, "אני אתן להם למלא שני שליש ואני אמלא את השליש התחתון".

"אני מקווה להיות המפלגה הגדלה ביותר, להגיע למצב שאני קובע את כללי היסוד. אנשים יצטרכו להתיישר אלי ולא אני אליהם" ענה גנץ נחרצות והסביר, "הרוב בישראל הוא רוב חילוני, מסורתי ודתי. יש בישראל קבוצה חרדית צריך לכבד אותה. הרוב צריך להיות אחראי לייצג את מה שהרוב דורש ויש פה אחריות גדולה לדאוג למיעוטים. ננצח ונקים".

"אני רוצה את כולם. אני נגד קיצוניים. לא אתן את ידי לשום קיצוניות, לא לבל"ד משמאל ולא לקיצוניים משיחיים מימין. נתניהו הכניס עכשיו את פייגלין לתוך העסקה הזאת. הולכים למסטל אותנו ונקום עם בית מקדש. אני לא מוכן שתהיה מדינת הלכה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה לראש 'דבר אחר' בין השטריימלים הקדושים. הורידו את ראשו בבקשה  

  ליפא

  • ראש 'דבר אחר' בין זנבות סוסים, דוקא הגיוני... (ל”ת)


 2. וכי לא ברור לכל בר דעת שיפעל לפי תוצאות הבחירות? למה לו להתחייב עכשיו?  (ל”ת)


 3. לראשונה בבחירות בישראל החרדים הם הנושא המרכזי.  

  שריר

  • חכמינו חזו מראש 

   הכל צפוי

 4. יו יו יו יונית, שטו שטו שטו יות...  (ל”ת)

  חח חח חחח

 5. יהודי אומר שמא נקום עם בית המקדש??? זעזוע!!!  (ל”ת)


 6. יש תחבורה ציבורית בשבת כבר עכשיו אם לא שמתם לב  

  יא

 7. גנץ  


 8. והחרדית שלו נשארת איתו? ממש בושה נותנת לגיטימציה ל...  

  אריה

 9. כל ה17 פעמים  

  פוץ

 10. הגיע הזמן צריך לשים סוף לכפייה החרדית  

  משה

 11. בני , היזכר באבותיך !!!  

  טומי

 12. חשבון צדק  

  ארץ ישראל

 13. בלאגנץ מעמיד פנים של יהודי. אמין ההולך לבית הכנסת !  


 14. חרדים, אתם חצופים  


 15. בית מקדש מפריע לך?  


 16. ערביי ישראל הם אוייבינו המסוכנים מבית  

  הורם