1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

החל מהיום: נאסרת השחיטה הכשרה בבלגיה

בצעד תקדימי, העביר ביהמ"ש לחוקה בבלגיה את עתירת הקהילה היהודית לביטול החוק לביהמ"ש לזכויות אדם של האיחוד האירופי בלוכסנבורג • נשיא 'ועידת רבני אירופה' הגר"פ גולדשמידט: "ההתקפה נגד חופש הדת דווקא בבירת אירופה חייבת להדאיג את המנהיגות האירופית". רבה של בלגיה ונציג 'ועידת רבני אירופה' במוסדות האיחוד האירופי הרב אברהם גיגי: "אנו מביעים אופטימיות זהירה שכן השופטים בלוכסנבורג נייטרליים ופסיקותיהם בעבר היו נגד פגיעה בחופש הדת ובזכויות האדם"

יענקי פרבר, א' אלול תשע"ט 01/09/2019 07:45

יום עצוב לאירופה שחיטה שחיטת עוף צילום: Aharon Krohn/Flash90

החל מהיום - ה-1 בספטמבר, נכנס לתוקפו במחוז הוולוני שבבלגיה, החוק המחייב הימום של בהמות לפני השחיטה ולמעשה אוסר את השחיטה הכשרה במחוז השני בבלגיה. בתחילת השנה האזרחית נכנס לתוקפו חוק זהה במחוז הפלמי בבלגיה. כזכור, לפני כשנה קיבל הפרלמנט במחוז הוולוני בבלגיה החלטה נגד השחיטה הכשרה שנכנסה לתוקפה היום.

יצוין כי בלגיה היא פדרציה המורכבת משלושה מחוזות: פלנדריה, ולוניה ובריסל. מחוז פלנדריה המונה כ- 6 מיליון נפש, מחוז ולוניה מונה כ- 5.3 מיליון נפש, ובריסל כמליון נפש.

הרב הגאון פנחס גולדשמידט - נשיא 'ועידת רבני אירופה' הגיב ואמר כי "מצער שוב שמליבה של אירופה מקום שהיה צריך להיות לדוגמא לכל מדינות היבשת יוצאת הקריאה למלחמה בחופש הדת של המיעוטים. בירת האיחוד האירופי מטילה שוב כתם שחור מעל שמיה המתקדרים של אירופה. יהודים מסרו את נפשם גם בתקופות האפלות ביותר בהיסטוריה כדי לאכול אוכל כשר וכדי למול את ילדיהם, חלפו רק שבעים וחמש שנה לאחר שהרייך השלישי בצביעות אכזרית אסר בשם 'ההומניות' את השחיטה הכשרה, טבח באכזריות מיליוני יהודים והחריב את אירופה. ניאבק יחד עם הקהילה היהודית בבלגיה בהחלטות האומללות הללו בכל הכלים".

הגר"פ גולדשמידט. צילום: אלי איטקין

רבה של בלגיה ונציג 'ועידת רבני אירופה' במוסדות האיחוד האירופי - הרב אברהם גיגי, הגיב למצב החדש ואמר, "גם במחוז בריסל, החשוב במחוזות מבחינה לאומית, אנו רואים כבר התארגנות לחקיקה זהה ואנו מודאגים מאוד מהאפקט שייוצר כלפי אירופה כולה. בבריסל התקיימו לפני כשלושה חודשים בחירות, ואנו מקווים שתוצאותיה ישליכו בוודאי גם על החקיקה הזו. גם תוצאות הפסיקה של ביהמ"ש לזכויות האדם בלוקסנבורג בוודאי ישליכו על כך. עלינו לזכור כי בריסל היא עיר הבירה דה פקטו של האיחוד האירופי, והמטרופולין הגדול ביותר בבלגיה המורכב מ-19 איזורים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הגזירה הזאת חלה גם על המוסלמים. לא מדובר באנטישמיות אלא בדאגה לצער בעלי חיים.  (ל”ת)


  • חמור 


 2. אולי רק ככה יבינו שצריך לעלות לארץ ישראל.בזמן האחרון יש הרבה אנטישמיות מעניין למה....  

  אולי

 3. לא למדנו לקח מלפני 75 שנה...  

  החרד לגורלכם

 4. אירופה  


 5. כולם קוראים לעלות  

  קובי

 6. תעלו לארץ  

  בן תורה

 7. למה שהבלגים יסבלו מנהגי דת לא לפי העקרונות שלהם.בבלגיה בגולה יהודי הוא זר וכפוף לחוקים שלהם  (ל”ת)

  רוחי

;