י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
17 ימים לבחירות

לאחר עימות נתניהו-פלג - ריבלין תוקף: "להיטות להקצין השיח"

17 ימים לבחירות ונראה כי נשיא המדינה לא חושש להתבטא בהתבטאות שיש בה ביקורת מרומזת לכאורה על רה"מ • לאחר העימות החזיתי של נתניהו עם כתב המשפט של החדשות גיא פלג - אמר הנשיא: "אל תקשיבו לקולות שלהוטים להקצין את השיח" • 'בחדרי חרדים' עם כל הפרטים

לאחר עימות נתניהו-פלג - ריבלין תוקף: "להיטות להקצין השיח"
נתניהו וריבלין. בעיגול: פלג צילום: י. זינדל, פלאש 90

17 ימים לבחירות ונראה כי נשיא המדינה ראובן ריבלין, האיש שאמון על הממלכתיות, לא חושש מלהתבטא באמירות שיש שיאמרו שהן פוליטיות. זאת תוך כדי אירוע רשמי של פתיחת שנת הלימודים שהתקיימה בישיבה של דביר שורק הי"ד.

לדברי הנשיא ריבלין, "כשהרוחות סוערות והשיח מתנוול, אני מפציר בכם אל תאמינו להסתות, ולהכפשות". הנשיא הוסיף: "אל תקשיבו לקולות, שלהוטים להקצין את השיח, מימין או משמאל. קחו אחריות על ה'יחד' שלנו, כי רק ה'יחד' הזה, הוא הערובה לעוצמתנו הוא הערובה הטובה ביותר לביטחוננו".

הדברים החריפים שאמר הנשיא, נאמרים על רקע ביקורת נוקבת של השמאל על ההתנהלות של נתניהו מול גיא פלג אותו הוא מרבה לתקוף, יחד עם יאיר בנו, ברשתות החברתיות. ריבלין אמנם לא ציין את שמו של נתניהו בנאום, אולם קשה להאמין שהתכוון לסוגיה אחרת.

יצוין כי גם ראש הממשלה ניצל היום את פתיחת שנת הלימודים כדי לנפק כותרות פוליטיות ואמר בין היתר כי "לא יהיו יותר עקירות, ובעזרת השם אנחנו נחיל את הריבונות היהודית על כל הישובים, כחלק מארץ ישראל, כחלק ממדינת ישראל". את הדברים אמר בפתיחת שנת הלימודים באלקנה.

כזכור, אמש (מוצ"ש) תקף נתניהו בחריפות את 'ערוץ 12' ואת הכתבים שלו, וקרא להחרים את כלי התקשורת הזה.

"קיבלתי הרבה תגובות על הפוסט שפרסמתי על הסדרה 'הנערים'. ראינו כאן ש'קשת' וערוץ 12 עשו דבר שלא ייעשה. הם הקדישו סדרה שלמה להשחרת ישראל, תעמולה מחרידה. זה בלתי נסבל. אני לא מופתע כי 'קשת' משחירים את דמותי כל יום, כמו שהם משחירים את דמותה של ישראל. הם תקפו אותי גם אמש באולפן שישי, אפילו את הדיווח שלהם הם עיוותו".

נתניהו הוסיף לתקוף את הערוץ ואמר לצופיו, "הם עושים לי משפט שדה ערב בחירות, ניסיון להשחרה של הפרקליטות והתקשורת כדי להטות את תוצאות הבחירות. כל הדבר הזה קורס, הוא אידיוטי לחלוטין. מי עושה את זה? זה לא רק גיא פלג, הוא בובה, זה בפועל הרביעייה הסודית שמושכת בחוטים - אבי וייס מנכ"ל חדשות 12, אבי ניר שמוביל את 'קשת', דרורית ורטהיים, יצחק תשובה - אף אחד לא בחר אותם, הם לא נותנים שיתחרו בהם כי הם מתנגדים לתקשורת חופשית. למה אתם חושבים שהם מתגייסים נגדי? כי אני מנסה לשבור את המונופול שלהם".

לדברי ראש הממשלה, שבועיים וחצי לבחירות, "אבי וייס מנחה את פלג ואת אברמוביץ'. והם מדברים על עיתונות חופשית בזמן שהם מגוייסים לחלוטין לעשות פיגוע לדמוקרטיה הישראלית. התשובה היא בקלפי - צאו החוצה, תבואו ותביאו את מצביעי הליכוד, אסור להישאר בבית אחרת נקבל את גנץ ולפיד כמפלגה הגדולה", הלחיץ כמו שרק הוא יודע.

עוד הוסיף נתניהו ואמר, "אני לא יכול להרחיב לגבי מה שקורה בצפון. בשבוע האחרון העירו אותי כל לילה בטלפון האדום. אני חושב כל לילה על הילדים שלנו ועל החיילים שלנו. אני מאחל לכל הילדים בהצלחה הרבה מחר בלימודים. שבוע טוב!".

יצוין כי ביום שישי דווח בעיתון 'ידיעות אחרונות' כי בעקבות האיומים על חייו - חברת 'החדשות' הצמידה מאבטח אישי לכתב המשפט שלה - גיא פלג, מי שחשף לאחרונה את תמלילי החקירות של עד המדינה שלמה פילבר נגד נתניהו.

נתניהו עצמו ובנו יאיר לא מפסיקים לתקוף את פלג קשות בטוויטר. רק בחמישי האחרון כתב נתניהו האב: "גיא פלג דובר הפרקליטות פתח את המהדורה בדיווח שקרי. פלג אלוף בפייק ניוז". עקב כך הוא מותקף קשות גם ברשתות החברתיות וגם בוואטסאפ האישי שלו.

בנימין נתניהו גיא פלג ראובן ריבלין החדשות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד