1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

נעם שוחררה מביה"ח וביקשה: "התפללו על אחי"

נעם נביס שנפצעה יחד עם אחיה הצעיר נחום בפיגוע הדריסה לפני שבועיים וחצי בגוש עציון, שוחררה היום מבית החולים. בצאתה ביקשה נעם כי יתפללו על אחיה שמאושפז עדיין בבית החולים • צפו בתיעוד הדריסה

אלי שלזינגר, א' אלול תשע"ט 01/09/2019 14:59

העתירו בתפילות זירת פיגוע הדריסה זירת פיגוע הדריסה צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

נעם נביס בת ה-20 שנפצעה יחד עם אחיה נחום (17) בפיגוע הדריסה לפני שבועיים וחצי סמוך לאלעזר בגוש עציון, שוחררה מבית החולים הדסה עין כרם, וביקשה כי יתפללו על אחיה שעדיין מטופל בבית החולים.

"אני מודה לכל עם ישראל. בכל מה שעברתי מאז הפיגוע אני מוקפת בשליחים טובים ואני עטופה בעזרה וזה לא מובן מאליו להגיע ליום הזה שאני משתחררת" אמרה נעם נביס לכלי התקשורת עם צאתה בשעות הצהרים (ראשון) מבית החולים הדסה עין כרם.

נעם נפצעה ברגליה ונותחה על ידי צוות טראומה אורתופדית בהדסה, וכעת תמשיך בטיפול שיקומי בהדסה הר הצופים. "אני משאירה פה עדיין בבית החולים את אחי. לצערי עדין לא נפגשנו ואני מקווה שזה יקרה בהמשך וזה יגיע. הוא בידיים טובות" אמרה נעם.

"אני מבקשת מכל עם ישראל להתפלל על אחי, נחום אלימלך רפאל בן זהבה רבקה. יש שיפור אבל עדין הוא במצב קשה וכל תפילה עוזרת" אמרה, והוסיפה "אני לא זוכרת מה שהיה ולא ראיתי מה קורה, אבל הפיגוע שינה לי את החיים. לפעמים קמים ולפעמים נופלים יצאנו בניסים".

אמה של נעם הוסיפה "אני מקווה שנחום יחזור לעצמו. הוא מתקשר איתנו והוא ערני. אני מבקשת שתמשיכו להתפלל". עם צאתה הודתה לצוותי הרופאים, האחים והאחיות שליוו אותה לאורך כל הדרך, וביקשה מכולם להמשיך להתפלל לרפואתו השלמה של אחיה נחום - המטופל עדיין ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירוגי.

כזכור, האח והאחות היו בדרכם לתחנת האוטובוס בכביש 60 סמוך ליישוב אלעזר בו הם מתגוררים, רגעים לפני שהגיעו לתחנה - מחבל דהר לעברם עם רכב גנוב ודרס אותם. שוטר מגזרת חברון שחלף במקום עם רכבו הפרטי, ירה למוות במחבל.

בתיעוד מצלמת הרכב של השוטר, נראה רכב המחבל נוסע בפראות על הכביש, פוגע בנחום ואחותו נעם, ומתהפך לתוך התעלה שמאחורי תחנת האוטובוס. "יצאתי מהבית למשמרת, וכשהגעתי לצומת הבחנתי ברכב שפונה ימינה כדי לפגוע בטרמפיסטים. אחד מהם עף באוויר. ראיתי את הרכב הפוך, והנהג ניסה לצאת מהחלון בזמן שהחזיק חפץ, מיד נטרלתי אותו וניגשתי לטפל בפצועים" סיפר השוטר.

המחבל הוא עלאא הרימי, בן 26. המחבל מזוהה עם ארגוני הטרור פתח והג'יהאד האיסלאמי ובין השנים 2014-2015 ריצה עונש מאסר. הרכב בו ביצע את הפיגוע, בעל לוחית זיהוי ישראלית, הוא רכב גנוב.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;