1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

לאחר החייאה: הרב שטיגל הישיש השיב את נשמתו

ברוך דיין האמת: הגאון הישיש רבי יוסף צבי שטיגל, מזקני תלמידי הגרי"מ פיינשטיין זצ"ל, ומרבני ישיבת אור יהודה, הלך לעולמו בצהריים

משה ויסברג, ד' אלול תשע"ט 04/09/2019 15:00

בעל הבנה דקה הגאון הישיש רבי יוסף צבי שטיגל זצ"ל הגאון הישיש רבי יוסף צבי שטיגל זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: מבני ברק מגיעה הידיעה על פטירתו של הגאון הישיש רבי יוסף צבי שטיגל זצ"ל, לאחר שחלה בשנים האחרונות והיום נפטר לבית עולמו בגיל 89.  

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי היום בצהריים התמוטט בבית בנו ברחוב הרב הירש בבני ברק. הוא פונה לבית החולים שיבא בתל השומר לאחר החייאה שעבר בהצלחה ע"י מתנדבי 'הצלה גוש דן', אך כעבור כמה שעות השיב את נשמתו ליוצרה. 

המנוח זצ"ל נולד בפולין בב' ניסן תר"צ לאביו הגאון רבי מתתיהו זאב חיים שטיגל זצ"ל, מייסד וראש ישיבת 'בית יוסף', ולאמו מרת מרים ע"ה.  

הגאון רבי יוסף צבי שטיגל זצ"ל היה מראשי הכולל של קרלין בטבריה, וברבות השנים שימש כראש קיבוץ בישיבת 'ברכת יצחק' באור יהודה והיה מרעיף על התלמידים מתורת גדולי הדור בענייני מוסר והשקפה.

הוא היה מגדולי וחשובי תלמידיו של הגאון רבי יחיאל מיכל פיינשטיין זצ"ל בישיבת 'בית יהודה' ואף היה משמש כבעל תפילה במניין של הגרי"מ שהעיד עליו, כי הוא בעל "הבנה דקה" בלימוד. 

המנוח נודע כתלמיד חכם עצום וכדמות של יהודי צדיק. בבריסק היו לוקחים אותו לעדות בחופות כדוגמת הגאון רבי חיים פיינשטיין שלקחו כעד בחופות ילדיו, שכידוע בבריסק החשיבות היא בחיפוש אחר עדים חשובים ונאמנים. 

לאחר שהתאלמן מרעייתו ע"ה, עבר המנוח לגור ברחוב עבודת ישראל בירושלים. בשנים האחרונות נחלש ונחלה והתגורר בבית בנו ברחוב הרב הירש בבני ברק. 

תלמידיו מספרים ל'בחדרי חרדים' כי "ר' יוסף צבי היה ידוע כמדקדק גדול בהלכות ובפרט במנהגי מרן החזון איש שזכה ללמוד תורה ממנו בעצמו. בישיבת 'ברכת יצחק' באור יהודה היה יושב בדרך כלל בספסל האחורי בבית המדרש ושוחח בלימוד, ובחיזוק הנפש ודעת התורה לכל בחור ובחור, בכל עת".

"הוא לא היה מגיע לחתונות של בחורים בישיבה אבל היה יושב בבית ושותה לחיים לכבוד החתונה" מספרים בוגרי 'ברכת יצחק'.

בחודש תמוז בשנה שעברה נפטר אחיו הגאון רבי משה אליעזר שטיגל זצ"ל, שהיה מזקני וחשובי רבני כולל ברסלב. 

הוא הותיר אחריו דור ישרים מבורך בנים וחתנים הממשיכים את דרכו, בן בניו הרב מיכאל אריה שטיגל השוחט המפורסם של שר התורה הגר"ח קנייבסקי ואחד מחתניו הרב משה ברטלר מרחוב קהילות יעקב בבני ברק. אחיו רבי מאיר שטיגל מראשי ישיבת חמד. 

מסע הלוויה היום בשעה 16:30 אחר הצהריים מבית כנסת ירחי כלה ברחוב הרב דסלר 7 בבני ברק לבית העלמין סגולה בפתח תקווה שם ייטמן. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אישתו האלמנה  


 2. אשתו הרבנית רחל אלמנת הרב דרילמן זצל  


 3. הצדיק הרב שטיגל  

  מירער

 4. דמות מופתית של גדול בתורה, יחד עם זהירות מושלמת בבין אדם לחברו  (ל”ת)

  יהודי

 5. למדתי אצל אחיו, אין היום כאלה רבנים  

  מושיקו

;