1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

לפיד מחרים רשמית: "לא נורא אם ליצמן וגפני ילכו לאופוזיציה"

בראיון שהעניק אמש יאיר לפיד, הוא לא התחמק ולא גמגם כשנשאל לגבי הממשלה העתידית שאולי ירכיב גנץ, "חיכיתי לסיבוב הבא. לא נורא אם ליצמן ילך לאופוזיציה וגפני לא יהיה יו"ר ועדת הכספים" | מנה את מצע מפלגתו ואמר, "אם החרדים לא ידעו לחיות עם זה, שלא ישבו בממשלה"

קובי עוזיאלי, ה' אלול תשע"ט 05/09/2019 07:22

כבר לא מתבייש לפיד, ליצמן, גפני לפיד, ליצמן, גפני צילום: הדס פרוש, גילי יערי, נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

את האג'נדה של יאיר לפיד, לא לשבת יחד עם חרדים באותה ממשלה הכרנו עוד משנת 2013, כשנכנס לממשלה בברית אחים יחד עם יו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט והותיר את החרדים באופוזיציה, תוך שהוא חובט בהם בכל דרך אפשרית באמצעות קיצוצים, גזירות וחוקים שלא התאוששו מהם עד כה, גם בחלוף ארבע שנים. מה שכן הפתיע את הפוליטיקה, הוא המהלך של בני גנץ, שהחליט לאמץ את האג'נדה של לפיד, יחד עם חבריו להנהגה משה בוגי יעלון וגבי אשכנזי ולהכריז כי יקים ממשלה חילונית ליברלית ללא חרדים בתוכה. 

בעוד גנץ אומר ברמזים, לפיד אומר זאת בגלוי ולא מותיר ספקות בעניין. בראיון שהעניק אמש (רביעי) לפיד לפרופ' אריה אלדד ולעיתונאי בן כספית ברדיו 103FM, נשאל לפיד, "לך הייתה אג'נדה נגד החרדים, הגנרלים בכחול לבן הורידו אותך ממנה וליברמן בגאונות פוליטית אימץ אותה לעצמו".

"כנסו למצע כחול לבן, שם נכתבו הלימודי ליבה, הנישואים האזרחים, התחבורה הציבורית בשבת, גיוס לצה"ל וכל הערכים שבשבילם באנו לפוליטיקה. לא כתבתי אותם לבדי. כולם חתומים עליהם במפלגה הגדולה בישראל", השיב יאיר לפיד והבהיר, "אם החרדים לא ידעו לחיות עם זה, שלא ישבו בממשלה. החיים בפוליטיקה בנויים ככה שאו שאתה בקואליציה או שאתה באופוזיציה בעקבות חילוקי דעות. אני הייתי ב-2015 באופוזיציה וחיכיתי לסיבוב הבא. לא נורא אם ליצמן ילך לאופוזיציה וגפני לא יהיה יו"ר ועדת הכספים. אלא אם יסכימו לחתום איתנו על נישואים אזרחים, סיום הבלעדיות של הרבנות, חוק הגיוס כפי שהוא, התחבורה בשבת ולימודי הליבה".

השניים טענו בפניו, "זה כמו לומר שלא תשב עם ערבים אלא אם יסכימו לתפילה של יהודים בהר הבית".

"מי שעוסק בפסילות הוא לא אני. אלו הערכים שלי", הצהיר לפיד בגלוי והסביר את ההבדל, "אני לא מקבל את הראייה שאם הם דתיים הערכים שלהם מקודשים יותר. אי אפשר להגיד לנו לשים את הערכים שלנו בצד. בשביל זה אני בחיים הפוליטיים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אל יתהלל חוגר כמפתח....  (ל”ת)


 2. ה' יעזור לנו גם בלי קואליציה  

  אברך מאמין

  • כנראה שליצמן וגפני אינם אברכים מאמינים. 

   שריר

  • לחם לחרדים מגיע בזכות ולא בחסד 

   חיים

 3. לפיד  


 4. בקשר לגפני וליצמן אני חייב להסכים איתו  (ל”ת)


 5. לפיד !אוי ליום שאתה וחבריך שונאי החרדים,תחנוק את החרדים, ולא תתן להם את הזכויות שלהם, תשכח שנהיה כמו פודלים, כמו בקדנציה שהיית שר האוצר, אפילו שנשב באופזיציה נמרר לכם לכם את החיים ,בהפגנות אנו נצא למלחמות על הדיכוי ! אפילו שנשב עשרות אלפים בכלא נחלם עד טיפת דמינו האחרונה על הקדושה והיהדות האורטודקסטית אם לא תרפה מאתנו, צפויים לכם מלחמת אחים, עד מסירות נפש !אנו פוחדים רק מאלוקים !  (ל”ת)

  חונקי החרדים!

  • שהחרדים החרימו אותו זה הינ בסדר? זאת צביעות לא? (ל”ת)

   צביעות

 6. הסתה  


 7. הרבה יותר טוב כשלפיד באופוזיציה  

  צבי

 8. אולי זה מה שהאל רוצה? אולי גם לו נמאס מהסחיטה החרדית?  (ל”ת)

  דינו