1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

איש השמאל הכפיש אדם שמנע פיגוע ומחק

מתמודד המחנה הדמוקרטי מוסי רז פרסם תמונה בה נראה רכז בטחון בשומרון מאיים עם נשקו על זוג ערבים וכתב כי "האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה" • רז לא ציין כי זוג הערבים חמוש בסכינים והתמונה צולמה בעיצומו של פיגוע • בעד כאן דרשו התנצלות ואיימו בתביעה • רז מחק את הציוץ תוך שעה  -אך טרם התנצל

קובי ברקת, ז' אלול תשע"ט 07/09/2019 20:20

לאחר שספג עשרות גינויים מוסי רז מוסי רז צילום: פלאש 90

בעקבות פניית ארגון עד כאן למועמד המחנה הדמוקרטי ואיש השמאל מוסי רז, מחק רז ציוץ בו הכפיש רכז בטחון שמנע פיגוע בשומרון.

ביום ד' פרסם מוסי רז תמונה בחשבון הטוויטר שלו בו נראה רכז הבטחון של המועצה המקומית קרני שומרון לפני כשנתיים, כשהוא מכוון את נשקו לעבר נער ונערה ערבים. בציוץ שהעלה כתב רז: "האלימות היא כרסום יסודות הדמוקרטיה", והתכוון לכאורה לתקוף את המתנחלים על האירוע המצולם.

הציוץ שנמחק. קרדיט: צילום מסך, טוויטר

אלא שמתברר כי רז גזר תמונה חלקית מתוך סרטון המתעד אירוע בטחוני חמור זאת על מנת לקדם את עמדתו הפוליטית. מדובר בקטע מתוך סרטון שתיעד השתלטות של אנשי הבטחון של היישוב קרני שומרון על שני מחבלים ערבים שהגיעו לכניסה ליישוב וניסו לדקור את אחד התושבים. התמונה אותה פרסם רז הינה מהרגעים שקדמו להשתלטות על המחבלים והם עדיין אוחזים בסכינים אותם הסכימו להוריד רק לאחר שבוצע ירי לעברם.

בארגון עד כאן הפועל להגן על שמם הטוב של אנשי הבטחון המוכפשים על ידי ארגוני שמאל קיצוני התגייסו לטובת הרבש"ץ. עו"ד צור פלק, יועצו המשפטי של ארגון עד כאן פנה אל רז במכתב התראה חריף. במכתבו תיאר פלק את השתלשלות האירועים בזמן אמת אשר גרמו לרכז הבטחון לכוון את נשקו על השניים. יש לציין כי האירוע כולו תועד במצלמות האבטחה של היישוב ותחקירי צה"ל ומחלקת הבטחון של קרני שומרון לא ראו כל דופי בהתנהגות הרבש"ץ.

בנוסף נציין כי רשת תקשורת ערבית לה 400,000 עוקבים צייצה מחדש את הציוץ של רז והתמונה עם הכיתוב המעוות נחשפו לרבבות אנשים.

במכתב ההתראה של עו"ד פלק כתב עורך הדין כי על רז למחוק את הציוץ. כמו כן הוא התבקש לפרסם התנצלות בעמוד הטוויטר שלו למשך חודש וחצי ולפרסם התנצלויות בעיתונות. באם לא, כתב עו"ד פלק מ'עד כאן', הוא יתבע את רז.

כאמור, אמש (ה') זמן קצר לאחר שמכתב ההתראה נשלח אל מוסי רז מחק רז את הציוץ מחשבון הטוויטר שלו. עם זאת בעד כאן מבהירים כי באם לא יענה רז לדרישות ההתנצלות המלאות אותם דרשו, הרבש"ץ ששמו נפגע רואה לעצמו את הזכות לתבוע את רז על הפרסום המכפיש.

מארגון עד כאן נמסר: "תוך זמן קצר מקבלת הפניה שלנו נאלץ המתמודד לכנסת מטעם המחנה הדמוקרטי מוסי רז למחוק את הציוץ המכפיש כנגד איש כוחות הבטחון שמנע את הפיגוע בקרני שומרון לפני כשנתיים והשתלט על המחבלים. אנו נמשיך להגן עם שמם הטוב של אנשי כוחות הבטחון, שמקדישים את חייהם להגנה על אזרחי ישראל."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חוק  

  אהרון ברק

  • בכנסת מכנים את מוסי ''מוקצה מחמת מיאוס''. אני כחרדי לא הייתי עובר לידו בלילה, מחשש שליפת סכין (ל”ת)

   ליפא

 2. השמאלנים הולכים ומתדרדרים... ואח"כ בוכים שקוראים להם בוגדים...  (ל”ת)


 3. הבנת הנקרא  

  שימי

 4. מוסי רז הוא שמאלן קיצוני כשמו כן הוא מאוס !!!  

  עינת

 5. אי אפשר לסבול את השמאל. עד מתי?  (ל”ת)


 6. בשמאלנים מתקיים מאמר חז"ל "המרחם על אכזרים סופו להתאכזר על רחמנים" יהודים התרחקו מבוגדים  (ל”ת)

  לב יהודי

;