1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. אונליין

ההונאה שתוקפת משתמשים דרך לוח השנה

משתמשים רבים בעולם וגם בישראל מדווחים על הונאה חדשה שתוקפת את משתמשי לוח שנה של גוגל • איך מזהים אותה ואיך נפטרים ממנה:

קובי ברקת, ט' אלול תשע"ט 09/09/2019 16:23

ישראלים רבים הותקפו לוח שנה לוח שנה צילום: פליקר

משתמשים רבים בעולם וגם בישראל מדווחים על הונאה חדשה שתוקפת את משתמשי האנדרואיד. ההונאה תוקפת דרך לוח השנה של גוגל, וכל אחד חשוף אליה ללא פעולה מיוחדת. "מזל טוב. כתובת המייל שלך היא הזוכה בתחרות השנתית שלנו! הפרס הוא 3,062 דולרים במזומן", כך מופיע אצל המשתמשים בעולם ובישראל. בניגוד להונאות דרך המייל שלא מציקות במיוחד, כאן ההודעה נמצאת על המסך ועד שתבטלו את האירוע, היא תחסום לכם את המסך. 

בבדיקה מהירה של הלינק שנשלח בזימון הפגישה ניתן לראות שהוא מוביל לאתר רוסי, ושכבר מעל ל-30 אלף איש נפלו קורבן אליו. האתר עלול לכלול פרסומות זדוניות או אפילו לנסות באופן פעיל לגזול מכם את הפרטים האישיים, כולל פרטי האשראי או חשבון הבנק על מנת לאסוף את כספי הזכייה לכאורה עליהם הוא מדווח. הזימונים הללו לרוב מגיעים גם בצורה יומית, כך שבכל יום מחדש תקבלו את אותה ההתראה עד שתסמנו אותה כספאם. 

לוח השנה של גוגל. צילום: גוגל

 

איך מבטלים את ההתראה הזדונית?

תחילה היכנסו לממשק האינטרנטי של לוח השנה של גוגל ולחצו על גלגל השיניים שבחלקו העליון של המסך ולאחר מכן על "הגדרות". לאחר מכן לחצו בתפריט הצדדי על "Event Settings" ואז  ב-"Automatically add invitations" תשנו את ההגדרה ל"No, only show invitations to which I have responded". בשלב הבא תלחצו בתפריט הצדדי על "Events from Gmail" ולבטל את הסימון המציין "Automatically add events from Gmail to my calendar". באזהרה המופיעה לחצו על כפתור האישור. לבסוף, לחצו על "View options" בתפריט הצדדי על מנת לוודא ש"Show declined events" לא מסומן.

בסמארטפון פתחו את אפליקציית לוח השנה בסמארטפון שלכם, היכנסו להגדרות ואז לכללי ולאחר מכן וודאו ש"Show declined events" לא מסומן.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.