1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

תייר ישראלי דיבר עברית והותקף בידי ערבי

אימה בברלין: ישראלים שנמצאים בברלין מסיבות שונות, חוששים להסתובב ולדבר את שפתם. לאחר שבשני מקרים שאירעו רק השבוע, הותקפו שני ישראלים לאחר שדיברו בעברית 

יענקי פרבר, י' אלול תשע"ט 10/09/2019 08:05
תגיות:

מקרה שני תוך יומיים אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

שוב אנטישמיות בברלין. ביום שני לפנות בוקר הותקף תייר ישראלי בן 21 מחוץ למועדון בשכונת פרידריכסהיין בברלין רק מפני שדיבר עברית עם חבריו. התייר זיהה את התוקף שלו כערבי שהגיע ונתן לו אגרוף בפנים. מדובר בתקיפה האנטישמית הרביעית בברלין בתקופה האחרונה. כך דיווחה אנטוניה ימין כתבת 'כאן 11' באירופה.

‏המשטרה חוקרת את האירוע וראש עיריית ברלין מיכאל מולר צייץ בתגובה למקרה, "זה מזעזע שהעובדה שהתייר דיבר עברית כנראה הספיקה לתוקף כדי לתקוף אותו".

‏זיגמונד קוניגסברג, הממונה על המאבק באנטישמיות מטעם הקהילה היהודית בברלין, השתמש במילים חריפות יותר ואמר כי "לאחרונה נראה שאנשים קובעים כדי לצוד יחד יהודים״ וכי מעטים המקרים שבהם עדים שלא קשורים לאירוע מתערבים ומסייעים".

זהו המקרה השני ביומיים האחרונים. לפני יומיים' סטודנט ישראלי למשפטים הותקף לפנות בוקר בוורשה בידי גברים דוברי ערבית' שהכו אותו וצעקו לעברו קללות וקריאות אנטישמיות' הוא סובל משברים בפניו. לדבריו, התקיפה אירעה כשיצא עם כמה סטודנטים ממועדון לילה.

‏תלונה הוגשה למשטרת ורשה ועדות נגבתה מהסטודנט, יותם קשפיצקי. מהמכללה למינהל, בה לומדים הסטודנטים הישראלים שהגיעו לסיור באוניברסיטה בוורשה, נמסר כי קשפיצקי קיבל במקום טיפול רפואי וכי שני סטודנטים אחרים נפגעו אף הם באירוע.

‏משרד החוץ הודיע לאחר התקיפה, כי "המקרה מוכר ומטופל במטה משרד החוץ בירושלים ובשגרירות ישראל בוורשה. הקונסול התעניין בשלום הפצועים, הציע כל עזרה שתידרש. המשרד בוחן את האירוע ובהתאם תתקבל החלטה על צעדים נוספים מול הגורמים המקומיים".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אלול חוזרים בתשובה  

  miki

 2. אם היה מדבר לשון הקודש אידיש, לא היה מותקף.  (ל”ת)

  שריר

 3. ככשבארץ יש יהודים ששונאים את מה שהיהודים מיצגים, קרי יהדות ומקימים מפלגות רק בשביל להרחיק יהדות מהמדינה[ליברמן לפיד קובי ושאר ירקות], בעולם יש אנטישמיות.  (ל”ת)

  שלום

 4. מ'טארנישט רעדן העבראיש די ציוניסטישע שפראך ר"ל  

  זבולון

;