1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

הבהלה שיצרה ההצהרה הדרמטית של נתניהו

כיצד תיראה ה״הצהרה הדרמטית״ של נתניהו היום בשעה 17:00? - האם יודיע על פרישה קרובה מהחיים הפוליטיים? הסכם עם עוצמה יהודית? סתם הצהרה משמימה? • עיתונאים, פוליטיקאים ומקורבים של נתניהו מעריכים

יוסי אסולין, י' אלול תשע"ט 10/09/2019 15:09

התקשורת כמרקחה נתניהו נואם נתניהו נואם צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מוקדם יותר היום (שלישי) שיגרה לשכתו של נתניהו הודעה ולפיה ״ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו ימסור הצהרה דרמטית בשעה 17:00 בכפר המכבייה״.

בדף הטוויטר הרשמי של ראש הממשלה, ההודעה נוסחה בצורה מעודנת יותר והוחלפה מ״הצהרה דרמטית״ ל״הצהרה מיוחדת״. כך או כך, המערכת הפוליטית-תקשורתית כמרקחה מאז שיגור ההודעה ולא מעט עיתונאים ופוליטיקאים מנסים לנחש על מה תהיה ההצהרה. חלקם הרחיקו לכת עד כדי פרישה של נתניהו מהמירוץ.

בנוסף, הח"כים של הליכוד התבקשו להתייצב הערב בכפר המכביה ולהיות לצידו של נתניהו בזמן שיישא את דבריו. השר לשעבר מטעם הליכוד וקדימה רוני בראון, העריך: ״נשמע כמו הודעת פרישה - ‏"איני יכול עוד".

העיתונאי שמעון ריקלין, הנחשב מקורב לראש הממשלה, רימז כי ייתכן שנתניהו יודיע על קדנציה אחרונה: ״אם נתניהו יודיע הערב שזו הקדנציה האחרונה שלו. ‏זה יהיה הפסד ענקי לעם ישראל. אבל יבטיח את נצחון הימין בבחירות הקרובות״.

יוסי שלום, אחד מאנשי הקמפיין של נתניהו, שעובד בצמידות לו ויודע בדיוק מה תוכן ההודעה, כתב: ‏״לא ממליץ לאף אחד למצמץ״. העיתונאי החרדי יעקב ריבלין: ״גם אם נתניהו יודיע היום על שינויים במודל החיזוי של השירות המטאורולוגי הוא כבר עשה את שלו. שבע שעות של ניחושים והשערות שתופסים את הכותרות״.

העיתונאי ירון אברהם מחדשות 12 ניסה לנחש: "ניחוש בלבד כי אינני יודע ובסביבת ראש הממשלה שומרים על חשאיות: נתניהו יגיד בדרמטיות המתבקשת שזאת הולכת להיות הקדנציה האחרונה שלו ושהוא מבקש מכל מי שרוצה ימין שיצביע לו בשל גודל השעה הביטחונית והמדינית".

יניר קוזין, הכתב הפוליטי של מעריב, מעריך על בסיס שיחות שלו עם גורמים בליכוד כי "הצהרת נתניהו תהיה מדינית עם היבט פוליטי". מנגד: הפרשן הפוליטי הבכיר עמית סגל טוען כי ההצהרה "פוליטית ולא מדינית".

נזכיר, בפעם הקודמת שאנשי ראש הממשלה הבטיחו ״הצהרה דרמטית״ והסעירו את הרוחות (7.1.19) - לא קיבלנו אלא הצהרה משעממת על ענייניו המשפטיים של נתניהו. בוודאי להשוואה לציפיות. האם גם הפעם זה ייגמר כך? בשעה 17:00 נדע את התשובה. מה שבטוח, אם גם הפעם מדובר בספין, יתברר בדיעבד שנתניהו שוב הצליח לאלף את התקשורת ושוב עם אותו תרגיל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ידבר משהו על החוק המצלמות  (ל”ת)

  אריה

 2. ביבי מלך ישראל  (ל”ת)

  מחל

 3. תשחרררררררררררררררר אותנו  (ל”ת)


 4. נראה לכם? המילכודניק בחיים לא יפרוש מרצונו  (ל”ת)

  גואל רפש

;