1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

המזכיר החרדי מספר: כך זייפו את הבחירות

רדיו 'קול חי' פרסם עדות אישית של מזכיר ועדת קלפי על תעשיית הזיופים בקלפיות בצפון: "הוציאו אותי מהחדר כדי לזייף קולות" • האזינו לראיון המלא עמו

קובי עוזיאלי, י"א אלול תשע"ט 11/09/2019 07:58

הראיון המלא חרדים בתור לקלפי. אילוסטרציה חרדים בתור לקלפי. אילוסטרציה צילום: פלאש 90

ברוך (שם בדוי), עובד מדינה חרדי ששימש כמזכיר ועדת קלפי באחד הכפרים הערביים בצפון, במערכת הבחירות לפני כחצי שנה, חשף אתמול (שלישי) בראיון לרדיו 'קול חי', כיצד זויפו קולות בקלפי עליו הופקד, כיצד הוציאו אותו בכוח מהקלפי, ובסופו של דבר ועדת הבחירות סירבה לקבל את תלונתו ואף נדחה מלשמש שוב כמזכיר ועדת קלפי בבחירות שיתקיימו ביום שלישי הבא.

בראיון לבצלאל קאהן, סיפר מזכיר ועדת הקלפי: "בשעה 11 בבוקר מצאו בחדר ועדת הקלפי, מצלמות נסתרות שהציבו אנשי הליכוד. חברי הועדה מהמפלגות החרדיות דאגו לסלק משם את כל מי שהיה מטעם הליכוד, כך גם ביתר הקלפיות באשכול".

"במהלך ההתרחשות, אחד הנוכחים הציע לי לצאת לסיגריה", מספר אותו חרדי, "סירבתי. אחר הציע להכין לי קפה שחור והצליח למשוך אותי החוצה. כשביקשתי לחזור לקלפי עליו אני מופקד, הוא אמר לי להמתין עוד כמה דקות. ניסיתי להיכנס לחדר, והדלת נעולה. אני שואל אותו: מדוע הדלת נעולה? והוא משיב לי שעוד כמה דקות הדלת תיפתח. כשנכנסתי, הכל היה נראה רגיל".

הוא המשיך ותיאר, "אחרי שעה שוב ביקשו ממני לצאת. ניסיתי להתחמק. לא היה לי סיכוי להתחמק, ויצאתי. ושוב נעלו את הדלת. אנשים המתינו בתור. כשחזרתי, כולם הסתכלו עליי, הם ידעו שאני מבין מה עשו שם. כך זה חזר על עצמו כמה פעמים באמצע היום. גם כשיצאתי להתפלל תפילת מנחה, הדלת ננעלה. כולם שם היו ערבים. גם השומרים. גם מזכיר ועדת הקלפי השני שהיה איתי".

לשאלת המראיין, מה התרחש בחדר ועדת הקלפי כשהוציאו אותו החוצה, השיב מזכיר הקלפי: "הם רשמו אנשים שלא הגיעו להצביע, כמי שהצביעו והכניסו פתקים למעטפות. בספירת הקולות הם החליפו פתקים בפתקים אחרים. למשל, ראיתי שהעלימו פתק של מרצ לטובת אחת המפלגות הערביות. לא כל כך התערבתי. לא יכולתי לרשום את כל מה שאירע בפרוטוקול ועדת הקלפי. לא רציתי לעשות את זה מול המזכיר הערבי שעבד איתי".

מזכיר הקלפי סיפר כי אחוז ההצבעה בקלפי הגיע למימדים גבוהים ביותר, "מתוך 619 בעלי זכות הצבעה, 'הצביעו' יותר מ-600. כמעט 100% הצבעה. רבים מהם לא באו בפועל. לדבריו, בעקבות הבלאגן שהיה בקלפי, מזכיר הקלפי הערבי נשאר עד 7 בבוקר כדי לסדר את מה שהתרחש והוא יצא הרבה יותר מוקדם".

לדברי המרואיין, "התקשרתי לוועדת הבחירות כדי לספר מה היה, ושהיו הרבה זיופים. אמרו לי שזו בעיה ואין הרבה מה לעשות. גם אם יקבלו את התלונה שלי, יעשו ישיבת צוות וצריך בחירות חוזרות. בפועל לא לקחו ממני תלונה", סיפר מזכיר ועדת הקלפי, שהוסיף כי ביקש להירשם שוב לשמש כמזכיר ועדת קלפי בבחירות הקרובות, אולם הוא סורב "כי היו בלאגנים בקלפי שלך".

מועדת הבחירות המרכזית סירבו להגיב לפניות 'קול חי' בעניין.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יש שיתוף פעולה לזיוף הבחירות בין המיעוט הערבי למיעוט החרדי.  

  שריר

  • אנטישמי 


  • מילא נגד חרדים אבל נגד ערבים ? גזענות טהורה ! (ל”ת)


  • כל מה שכתבתי אמת לאמיתה. ,,, 

   שריר

  • השמאל אבי אבות הזייפנים (ל”ת)


 2. זיוף  

  אלי

 3. מספיק אם היה מודיע לועדת הבחירות ולרשום בפרוטוקול.  

  לוגו

;