1. עמוד הבית
 2. בריאות ומדע
 3. חדשות בריאות

אל מול עיני הילדים: הגננת התמוטטה ונפטרה

מקרה כואב במיוחד אירע הבוקר באשקלון, כאשר גננת בגן ילדים התמוטטה במהלך עבודתה, ולאחר פעולות החייאה נאלצו לקבוע את מותה

אלי שלזינגר, י"א אלול תשע"ט 11/09/2019 13:26

טרגדיה באשקלון גן ילדים גן ילדים צילום: unsplash

מקרה כואב במיוחד אירע הבוקר (רביעי) בעיר הדרומית אשקלון, כאשר גננת בגן ילדים התמוטטה במהלך עבודתה, ולאחר פעולות החייאה נאלצו לקבוע את מותה.

היה זה מעט לפני השעה 11:00, אז דווח למגן דוד אדום על אישה שהתמוטטה בגן ילדים באשקלון. חובשים ופראמדיקים של מד"א הגיעו למקום במהירות והעניקו לה טיפול רפואי.

מדובר בצעירה דנה בן זינו בת 29, שהתמוטטה ככל הנראה על רקע רפואי. צוותי מד"א ביצעו בצעירה פעולות החייאה ממושכות, אולם לאחר שעה קלה לא נותר להם אלא לקבוע את מותה.

"כשנכנסו לגן הילדים מצאנו אישה כבת 29 שכובה על הרצפה, היא הייתה מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה" סיפר פראמדיק מד"א ישראל בן יהודה. "התחלנו מיד בביצוע פעולות החייאה מתקדמות, שכללו עיסויים, הנשמות, ומתן מכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור".

בן יהודה הוסיף כי בתחילת הטיפול אחת הגננות העבירה את הילדים שהיו במקום לגן סמוך. "לצערנו, בתום מאמצים ממושכים נאלצנו לקבוע את מותה".

צוות פסיכולוגים וגורמי מקצוע מטעם מינהל חינוך בעיריית אשקלון נמצאים במקום ומעניקים ליווי ותמיכה לצוות החינוכי, להורים ולילדים במקום.

ראש העיר, תומר גלאם התייחס למקרה ואמר "קיבלנו בתדהמה את הידיעה הקשה על פטירתה בטרם עת של הגננת, זכרה לברכה. הפתאומיות שבה זה קרה, היא טרגדיה של ממש וכולנו כואבים ומזועזעים מכך. צוותים מטעם העירייה נמצאים בגן על מנת לתמוך בילדים ובצוות החינוכי. אני רוצה למסור את תנחומיי למשפחה היקרה, שלא תדעו עוד צער ומן השמיים תנוחמו. עיריית אשקלון תציע למשפחה את כל הסיוע הדרוש בשעה קשה זו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עצוב מאוד,יהי זכרה ברוך.  (ל”ת)


 2. חייבים לשוב בתשובה. האסונות האלו רק בגללינו.. בשלנו הייתה הרעה הזאת  (ל”ת)

  יוחאי

 3. היא חילונית  (ל”ת)

  אבי

  • מה זה קשור?! (ל”ת)

   חרדית

 4. לא לעיני הילדים כנסו כותרת מטעה  

  אשקלונית

;