1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. טכנולוגיה

כך מנסה פייסבוק לבנות מחדש את האמון עם המשתמשים

פייסבוק מציעה כלי חדש שמאפשר להפסיק את מעקב הפרסומות והאתרים אחרי משתמשים. Off-Facebook Activity מאפשר לשלוט טוב יותר באפליקציות והשירותים שחולקים מידע עם פייסבוק

אלי שלזינגרי"ב אלול תשע"ט 12/09/2019 07:38

עדיין לא בישראל פייסבוק. אילוסטרציה פייסבוק. אילוסטרציה צילום: unsplash

לאחר ביקורת רבה בכל הקשור לנושא הפרטיות ברשת, פייסבוק מנסה לבנות מחדש את האמון עם המשתמשים ומשיקה כלי חדש במטרה לשלוט באפליקציות והשירותים שחולקים מידע עם הרשת החברתית.

Off-Facebook Activity מאפשר למשתמשים לראות את המידע שפייסבוק אוספת עליהם, ולהיות עם יותר שליטה עליו כך שאפשר לדעת איזה מידע התקבל מאיזה אפליקציה או שירות.

פייסבוק צוברת ידע על המשתמשים באמצעות מידע שהם מעניקים לה דוגמת שם ותחומי עניין ובנוסף באמצעות פונקציות כמו כפתור ה-Like, חיבור לשירות באמצעות הפייסבוק או באמצעות הפיקסל הידוע.

הכלי החדש מאפשר שליטה על ידע שנאסף בצורה עקיפה, שפייסבוק אספו מאפליקציות ואתרים אחרים וניתוק בין הידע הזה והפרופיל האישי.

הכלי מופץ בשלבים ראשונים במדינות נבחרות ובהמשך יופץ כלל עולמית.

לאחר הפעלת Off-Facebook Activity, ניתן לראות רשימת אייקונים של אפליקציות ואתרים שחלקו מידע עם הרשת החברתית ושם האפשרות היא למחוק את המידע הזה ואפילו לנהל את אפשרויות שיתוף המידע בעתיד.

נושא מעניין בכלי זה, הוא שהמידע לא נמחק, אבל הוא מנותק מהחשבון שלנו. פייסבוק ממשיכה לאסוף את המידע אודות המשתמשים, אבל כעת היא שומרת עליו באנונימיות.

אמיר כרמי, מנהל הטכנולוגיות בחברת אבטחת המידע ESET ישראל, מסביר כי "חשוב להבין שהרשתות החברתיות הן אינן מוצר חינמי, ובמקום תשלום אנו מספקים להן מידע רב אודותנו, התחביבים וההרגלים שלנו, שמאפשר להן להשתמש בו או למכור אותו הלאה למטרות פרסום. פעמים רבות אנשים אינם מייחסים לכך חשיבות, אולם חשוב להבין שהמידע אודותנו בדרך כלל נצבר ובונה עבור חברות הפרסום תמונה מלאה של מרבית החיים הפרטיים שלנו. המידע הזה גם דולף פעמים רבות לגורמים עוינים ועבריינים שעלולים להשתמש בו כנגדנו, כפי שפורסם בימים האחרונים כאשר פרטים של 419 מיליון משתמשי פייסבוק ומספרי הטלפון שלהם דלפו".

לדבריו, "דרך נוספת לשמור על המידע האישי היא לגשת להגדרות, אפליקציות ואז אפליקציות, אתרים ותוספים ולהסיר הרשאות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;