1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

הזיגזג של נתניהו שמעורר את זעמן של המפלגות החרדיות

חמישה ימים לפני הבחירות - בהם הוא נלחם על עתידו, ראש הממשלה בנימין נתניהו מצליח לעורר את זעם החרדים ומפלגת 'ימינה', בכך שזגזג בתוך שעות בקו שהוא נוקט באשר לסיכויה של 'עוצמה יהודית' להיכנס לכנסת • צפו בדברי נתניהו הבוקר

ארי קלמן, י"ב אלול תשע"ט 12/09/2019 22:52

"נזק לימין" בנימין נתניהו בנתב"ג בנימין נתניהו בנתב"ג צילום: Haim Zach / GPO

בתוך פחות מ-24 שעות משנה ראש הממשלה ויושב ראש 'הליכוד' בנימין נתניהו, את עמדת 'הליכוד' בכל הנוגע לסיכויים של 'עוצמה יהודית' לעבור את אחוז החסימה, כאשר במפלגות החרדיות מבקרים את התנהלותו של נתניהו וטוענים כי הוא פוגע בגוש הימין.

בראיון שהעניק אתמול (רביעי) ל'ערוץ 7', טען נתניהו כי המצביעים ל'עוצמה יהודית' מבזבזים קולות באומרו, "יבזבזו לצערי, זורקים את הקולות שלהם לפח, הם יכולים להביא לעליית שלטון השמאל ושלטון השמאל זה באמת שלטון השמאל".

"הייתי אומר", הוסיף נתניהו, "ממשלת שמאל - ערבים מעולם לא הייתה יותר קרובה, קודם כל כי הם עשו ברית והם אומרים באופן גלוי. איימו עודה אומר: אנחנו נמליץ על גנץ וגנץ אומר אין לי בעיה שיהיה שר מהמפלגות הערביות".

אלא שהבוקר (חמישי) קודם עלייתו למטוס לביקור בזק ברוסיה אמר נתניהו כי "מי שמתלבט איך להצביע בין מפלגה כזו או אחרת, בין 'עוצמה' ל'ליכוד' שיצביע ליכוד, אם אתם רוצים להיות בטוחים הצביעו ליכוד", במענה לשאלת 'בחדרי חרדים' האם גם מי שמתלבט בין ש"ס לליכוד שיצביע ליכוד השיב נתניהו, "אני לא מתערב ונותן כיוון מדויק, איני יכול לעשות זאת - אני אומר לכם מי שעובר בוודאות זה שקד וסמוטריץ', תביאו לנו את המנדטים העודפים הללו בגלל שאנחנו צריכים את זה", כשהוא מוסיף ומזגזג באומרו, "בסקרים שלנו עוצמה עוברת את רף אחוז החסימה".

בעקבות דבריו היום, טענו בסיעות החרדיות וביתר סיעות הימין כי "נתניהו פוגע בגוש הימין" בהסבירם כי ברגע שראש הממשלה אומר כי 'עוצמה יהודית' עוברת את אחוז החסימה, הוא גורם למתלבטים להצביע לה ושורף יותר קולות, כשהם מעריכים כי 'עוצמה יהודית' תשרוף כ-100 אלף קולות במקום 30 אלף, באם היה ממשיך באותו קו כי מצביעי 'עוצמה יהודית' זורקים את קולם לפח.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ביבי רומז שצריך להצביע לעוצמה אחרת גנץ לוקח  


  • ביבי יקבל 4 מנדטים מיהודים חרדים - בכל הארץ. ביבי מחזיק את עולם התורה בארץ (ל”ת)

   ליפא

 2. מספיק כבר להפחיד עם השמאל שמאל שמאל הזה  

  מנטעש

 3. גם ביהדות התורה חוששים מזליגת קולות לעוצמה יהודית.  (ל”ת)


 4. בעקבות האמירה הזו דווח בנייעס חב''ד שקוראים לתמוך בעוצמה  


  • אצבעות בכנסת (ל”ת)

   תיקון כתב

  • אין דבר כזה. חב"ד לא בוחרת עוצמה. מידיעה! 

   ברוך

 5. ביבי מעוניין בממשלה עם השמאל  (ל”ת)


 6. גם אני אצביע עוצמה בס''ד  

  בן תורה

 7. מפלגת עוצמה יהודית תכריע אם השמאל יעלה או ביבי  


 8. עוצמה יהודית לא בכיס שלכם שס וג' .  

  משה

 9. איך בכלל מישהו מאמין למילה שיוצאת לו מהפה  (ל”ת)


 10. עוצמה תעבור. בנט ושקד סכנה לדת ישראל  (ל”ת)

  לייבל

 11. בתור חבדניק אני וכל חבריי מצביעים עוצמה  

  יהודה