1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

הרבי בסעודה שלישית: "למרות הכל, נצביע"

למרות שיש לו לא מעט סיבות להורות לחסידיו להצביע למפלגה חרדית אחרת או להימנע בהצבעה - הרבי מויז'ניץ שם את כל הביקורת בצד וקורא לחסידיו להסתער למען הצלחת רשימת 'יהדות התורה' לכנסת • "הצבעתנו היא נטו לשם שמים"

משה ויסברג, ט"ו אלול תשע"ט 15/09/2019 07:55

תמיכה מפתיעה הרבי מויז'ניץ הרבי מויז'ניץ צילום: שוקי לרר

תמיכה מפתיעה. לאחר שנעדר מהארץ בשתי מערכות הבחירות האחרונות, לעירייה ולכנסת, הרבי מויז'ניץ קורא לחסידיו הנאמדים בכמה מאות קולות, להצביע עבור ג' ולגם להקים מטה פעילים למען הצלחת המפלגה.

בסעודה שלישית בבית המדרש הגדול 'מרכז חסידי ויז'ניץ' בבני ברק, נשא האדמו"ר מויז'ניץ ששב ביום ראשון האחרון לישראל, אחרי שהות של כמה שבועות לצורכי מנוחה וגיוס כספים, ועמד על גודל צו השעה והאחריות כאשר עומדים עלינו לכלותינו ברוחניות, סכנה גדולה מוטלת על עולם הישיבות והכוללים, שונאי היהדות החרדית חברו יחדיו למנוע התפשטות הרוחנית בארץ ישראל, עת לעשות לה' הפרו תורתך.

בדבריו התייחס האדמו"ר שליט"א ברמיזה לאכזבת החסידים מהתנהלותם של נציגי 'אגודת ישראל' באומרו, "אני יודע את אשר בליבכם בנוגע לבחירות, אבל בעת הזאת החובה והזכות לשים בצד כל שיקולים אחרים ולהצביע ולהשפיע עבור אגודת ישראל שסימנה ג'".

עוד הזכיר ואמר, "למרות שאין לנו נציגים ומשרות באגודת ישראל הרי שהצבעתנו היא נטו לשם שמים ללא שום אינטרסים נוספים".

כן ביקש מפורשות מכל קהל החסידים, לעלות הערב (ראשון) ירושלימה בכדי להשתתף בעצרת הבחירות המרכזית למען 'יהדות התורה' שתתקיים ברחובה של עיר - בר אילן בירושלים, כאשר גם הרבי בעצמו צפוי לפאר את בימת הכבוד, לצד גדולי ישראל.

גורמים בחסידות מוסיפים בשיחה עם 'בחדר חרדים', "נשים בצד את שיקולי האגו, אחר שבמשך השנים האחרונות אגודת ישראל פוגעת בחסידי ויז'ניץ וברבם, ולמרות הכל נלך ונצביע בהמונינו כפי הוראת האדמו"ר שליט"א אגודת ישראל שסימנה ג'".

מיד עם סיום דבריו של הרבי שארכו כ-25 דקות, במהלך תקף את לפיד וליברמן וכינה אותם "רשעים", בחסידות הקימו מטה פעילים, בכדי למקסם את ההצבעה בריכוזים החרדים, תחת המוטו 'לעשות רצון צדיק'. בקו החסידות אף מושמע ג'ינגל עם מילים אלו בשביל לדרבן את החסידים לפעול ולהפעיל כמצוות האדמו"ר.

יצוין כי בימים אחרונים הפיצו כמה חסידים מודעת מחאה נגד עיתון 'המודיע', על כך שהוא מחרים את הרבי ואת חצרו ולא נותן להם במה, כשכוונתם היא לשקול את ההצבעה ל'יהדות התורה', אולם כעת לאחר דבריו של הרבי צפויה התגייסות של 100 אחוז לטובת ג' בלי פקפוק ובלי תהיות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הוא לא הרבי מויזניץ, הוא רבי מויזניץ אלעד, או רבי דמרכז חסידי ויזניץ  (ל”ת)


  • מה כואב לך ? 

   שימי

 2. יש לו ברירה אחרת  

  חיים

 3. יפה לראות איך הופכים ספין ללעשות רצון צדיק.  

  יצחק

 4. הטענות לא מופנות לכתובת הנכונה  

  אגודאי

 5. יצא גבר גבר  

  חסיד

 6. בהצלחה  (ל”ת)


 7. לראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל...  

  שריר

 8. נכון מאוד  

  שימי

  • אם זה מוצא חן בעיני חסידי ר ישראל ואם לא 


 9. מאות קולות  

  ע

  • אלפי קולות 


 10. האדמור הצדיק  

  נתן כהן

;