1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. חדשות רכב

גם לחרדים: תשלום אגרת רישוי רכב מהבית

החל ממחר: משלמים אגרת רישוי באינטרנט או בטלפון ומקבלים מיידית את הרישיון במייל • מנכ"לית משרד התחבורה: השירות החדש יאפשר לראשונה להדפיס את רישיון הרכב בבית, ללא שום הגבלה וללא צורך בתשלום עבור אגרת כפל רישיון

אלי שלזינגר, ט"ו אלול תשע"ט 15/09/2019 13:32

החל ממחר בחדרי חרדים בחדרי חרדים

בשורה טובה לבעלי הרכב: ממחר (שני) ניתן לשלם עבור אגרת רישיון הרכב באתר האינטרנט של משרד התחבורה או במוקד הטלפוני (5678*), ולקבל את הרישיון מיידית בדואר האלקטרוני (מייל), מבלי לצאת מהבית. כך הודיעה מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל.

מדובר בבשורה משמעותית גם למגזר החרדי שמרביתו משתמש בטלפון כשר וללא אינטרנט, ששירותים רבים חסומים בפניהם רק בגלל העובדה כי אין להם אינטרנט במכשיר הטלפון או בבית. 

לדברי טרנר-אייל, השירות החדש יאפשר לראשונה להדפיס את רישיון הרכב בבית, ללא שום הגבלה וללא צורך בתשלום עבור אגרת כפל רישיון. המהלך מצטרף לשורה ארוכה של שיפורים משמעותיים, שמבצע משרד התחבורה בשירותי הרישוי, בהם צמצום ביורוקרטיה וקיצור זמני ההמתנה במשרדי הרישוי.

ראש אגף בכיר טכנולוגיות דיגיטליות ומידע, צור אהרון הוסיף כי האגף, יחד עם ממשל זמין, סיים פיתוח ייחודי המאפשר לשלוח את רישיון הרכב בתבנית מסמך PDF למייל של משלם האגרה, לאחר ביצוע התשלום. "זו הפעם הראשונה בשירות הציבורי שהאזרחים מקבלים מסמך רשמי של המדינה באופן מידי לאחר ביצוע פעולה דיגיטלית של תשלום מקוון", הוסיף אהרון.

סמנכ"ל מנהל התנועה, (אינג') אבנר פלור ציין כי לרשות הנהגים עומדת כיום אפשרות נוספת להדפסת רישיון הרכב, גם במספר מכוני רישוי בארץ. לדבריו, בימים אלה עורך משרד התחבורה ניסוי ייחודי, המאפשר לבעלי רכב להדפיס במכוני הרישוי את רישיון הרכב ששולם ולבצע את המבחן השנתי לרכב ("טסט"). פלור הוסיף כי בקרוב, יורחב הניסוי לכל מכוני הרישוי בישראל.

סמנכ"ל שירות במשרד התחבורה, גילי כהן הזכיר כי לפני כשנה ביטל משרד התחבורה את החובה להחזיק רישיון נהיגה ורכב בעת הנהיגה בכלי רכב פרטיים ומסחריים, במטרה לצמצם את הביורוקרטיה ולחסוך מהנהגים קנסות מיותרים. בדיקת תוקף הרישיונות מתבצעת כיום באמצעות מסופי ניידות המשטרה, המחוברים און-ליין למשרד התחבורה וחוסכת מהנהגים גם את הצורך בהנפקת כפל רישיונות נהיגה ורכב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;