1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

המל"ל התכונן לאפשרות של דחיית הבחירות; נתניהו וגנץ התעמתו

לאחר הדיווח היום כי ראש המל"ל מאיר בן שבת נועד בשבוע שעבר עם יושב ראש ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר והכין אותו לאפשרות שתפרוץ מלחמה, דבר שעלול להביא לדחיית הבחירות. המועמדים לראשות הממשלה התעמתו • "תתבייש לך, לעשות פוליטיקה מענייני ביטחון?!"

ארי קלמן, ט"ז אלול תשע"ט 16/09/2019 18:28

"תתבייש לך" נתניהו כראש ממשלה עם בני גנץ כרמטכ"ל נתניהו כראש ממשלה עם בני גנץ כרמטכ"ל צילום: אדי ישראל, פלאש 90

בעקבות דיווח על כך שראש המל"ל - מאיר בן שבת - נועד בשבוע שעבר עם יושב ראש ועדת הבחירות - השופט חנן מלצר והכין אותו לאפשרות שתפרוץ מלחמה דבר שעלול להביא לדחיית הבחירות, הביא את המועמדים לראשות הממשלה - בנימין נתניהו ובני גנץ, לעימות פומבי האחרון לפני הבחירות.

מדובר בדיווח בעיתון 'הארץ' על פיו ראש המל"ל בן שבת, אמר ליושב ראש ועדת הבחירות מלצר, כי ישראל מתכוונת לצאת למבצע צבאי - מה שעלול להוביל לדחיית הבחירות.

על פי הדיווח הדיונים היו רציניים עד כדי שהשניים נפגשו ודנו באפשרות, כאשר על פי החוק, רק רוב של 80 חברי כנסת יכולים להביא לדחייה או ביטול הבחירות.בעקבות הדיווח, יו"ר 'כחול לבן', הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ תקף את ראש הממשלה ואמר: "נתניהו מחק את העמימות לצרכים פוליטיים", לטענתו, "עכשיו הוא איבד את זה ורצה לגרור אותנו למלחמה כדי לדחות את הבחירות. תסריט שמתאים לבית הקלפים ולא למדינת ישראל. מחר יוצאים להצביע כחול לבן ושמים לזה סוף".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מיהר להגיב לדברי גנץ ואמר: "בני גנץ, תתבייש לך, לעשות פוליטיקה מענייני ביטחון?! אתה מאשים אותי, ששומר בקפדנות על חיילינו ואזרחינו, אתה שהתגאית אחרי צוק איתן שסיכנת חיילי גולני למען פלסטינים". לדברי נתניהו, "אנחנו התכוננו לכל תרחיש, כולל האפשרות שהג׳יאד האיסלאמי והחמאס ישבשו את יום הבחירות בירי רקטות והכנו תגובה חריפה, אבל אני אבחר את המועד הנכון ביותר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מל"ל = המטה לביטחון לאומי = גוף שכפוף למשרד ראש הממשלה והוקם ע"י ביבי בקדנציה הראשונה שלו  (ל”ת)

  בן

  • יישר כח (ל”ת)


  • איזו בורות!!! 

   אני

 2. הצביעו ג או עוצמה יהודית המפדל הכניס את לפיד האבא ומה קיבלנו גוש קטיף אחכ הבית היהודי של בנט הכניסו את לפיד הבן מה קרה קיצוצים לצבא להתישבות ובריחה של הימין החדש מהקבינט מאמצע תקיפות מסוריה וחמא  


 3. ביבי איבד את זה  


 4. הצביעו ג או עוצמה יהודית המפדל הכניס את לפיד האבא ומה קיבלנו גוש קטיף  


 5. הרבי מסנדיבורא אמר אתמול...  

  צדיק יסוד עולם

 6. כשאין שר ביטחון  


 7. המל"ל התכונן? מה אתם, דבילים?  

  אני

;