1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

הילד היתום המפורסם בעולם היהודי חוגג בר מצווה

מוישי הולצברג ששיכל את שני הוריו לפני 11 שנים בפיגוע טרור אכזרי בבית חב"ד במומבאי חוגג היום בר מצווה ולקראת החגיגות הוא טס במטוס פרטי כשהוא מלווה מוזיקלית וכן התחיל הבוקר להניח תפילין בקראון הייטס

יענקי פרבר, י"ח אלול תשע"ט 18/09/2019 20:14

מוישי בן 13 חגיגות בר המצווה של מוישי הולצברג חגיגות בר המצווה של מוישי הולצברג צילום: באדיבות המצלם

מוישי הולצברג, אחד הילדים המפורסמים בעולם היהודי, ששרד את פיגוע הטרור בבית חב"ד במומבאי בהודו ב-2008, מבקר בימים אלה בניו יורק עם סבו וסבתו כדי להתכונן לשמחת בר המצווה שלו.

הילד שניצל בזכות המטפלת הגויה שלו סנדרה סמואל, הניח הבוקר (רביעי) תפילין לראשונה, במהלך תפילת שחרית, כאשר יחד איתו היו סבו וסבתו הרב נחמן ופריידה הולצברג והרב שמעון רוזנברג, שיחד עם אשתו יהודית מגדלים אותו בעפולה.

מוישי הולצברג היה פעוט כבן שנתיים, כאשר טרוריסטים אסלאמיים הסתערו על בית חב"ד במומבאי ורצחו חמישה יהודים בשנת 2008, כולל הוריו השלוחים - הרב גבי ורבקי הולצברג הי"ד.

באותם רגעים קשים, מצלמות הטלוויזיה הציגו אישה בורחת מהבניין כשהיא מחזיקה ילד, זו הייתה סנדרה סמואל, המטפלת ההודית של המשפחה ומוישי הקטן.

הולצברג הצעיר הפך לסמל להישרדות יהודית. הוא התקבל בחום בניו יורק כשביקר באוהל של הרבי זצ"ל בקווינס ובאזורים יהודיים בברוקלין.

המאורע החגיגי בניו יורק היה "הנחת התפילין" שלו, הוא התחיל להניח תפילין מדי יום כחודשיים לפני שהוא הופך לבר מצווה, כמנהג חב"ד.

בן משפחה אמר לאתר COLlive כי הולצברג קיבל זוג תפילין חדש לשימוש יומיומי, "הוא משתמש בתפילין של אביו כשהוא משתתף במבצעים", אמר בהתייחס לפעילויות של הנחת תפילין של חב"ד לציבור הרחב.

יצוין כי במסגרת החגיגות המריא מוישי לטיסה במטוס פרטי, כשאת הדרך מנעימים לו הזמרים החב"דיים בני פרידמן ואלי מרכוס עם הקלידן מנדי הרשקוביץ. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אין עלחב"ד  

  שי

 2. דמעות לילד הצדיק הזה כמה כוחות הוא צריך............  (ל”ת)

  לב יהודי

 3. מזל טוב !!!  (ל”ת)

  ברוך השם

;