1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

בתום ספירת כמעט 100% מהקולות • תיקו: החרדים 17, ליברמן יורד

בתום ספירת כמעט 100 אחוז מהקולות, עולה כי 'כחול לבן' ביתרון של מנדט, אולם קיים תיקו בין הגושים, כאשר ליברמן נחלש במנדט, לעומת החרדים שמתחזקים מהבחירות הקודמות ל-17 מנדטים | הלילה ייספרו קולות החיילים, האסירים והנכים וייתכנו אולי שינויים קלים, אך ללא 61

ארי קלמן, קובי עוזיאלי, י"ח אלול תשע"ט 18/09/2019 20:52

תוצאות האמת ספירת הקולות בוועדת הבחירות ספירת הקולות בוועדת הבחירות צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בתום ספירת מרבית הקולות הכשרים, וועדת הבחירות המרכזית ממתינה לקולות החיליים ולמעטפות הכפולות שספירתם תסתיים מחר - שינויים בהרכב המפלגות כאשר מפת הגושים הופכת לתיקו, כשהחרדים שומרים על כוחם בינתיים.

על פי התוצאה, גוש הימין וגוש השמאל בתיקו של 56 מנדטים לכל אחד, כאשר לשון מאזנים הוא אביגדור ליברמן שיורד במנדט לשמונה מנדטים, אולם עדיין יתכנו שינויים לכאן ולכאן לאחר ספירת קולות החיילים, חולים המאושפזים בבתי החולים, אסירים, דיפלומטים ומוגבלים בניידות.

וזו חלוקת המנדטים, נכון לשעה זו: 'כחול לבן' עולה ל-33, 'הליכוד' עולה ל-32, 'הרשימה המשותפת' יורדת ל-12 מנדטים ואביגדור ליברמן יורד ל-8.

בשלב זה המפלגות החרדיות שומרות על גידול כוחם, כאשר סיעת ש"ס עומדת על 9 מנדטים, 'יהדות התורה' 8, 'ימינה' על 7, ואחריהם מפלגות 'העבודה' עם 6 ו'המחנה הדמוקרטי' עם 5 בלבד.

מוקדם יותר היום נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי מפלגות הימין במשרד ראש הממשלה בירושלים וסיכמו על בלוק ימין אחד בהובלת ראש הממשלה נתניהו, שיפעל יחד לכינונה של הממשלה הבאה, שם הוחלט להקים צוות מו"מ משותף לכל סיעות בלוק הימין.

בפגישה עם ראש הממשלה נתניהו, השתתף השר יריב לוין וראשי הסיעות: יעקב ליצמן, משה גפני, נפתלי בנט, איילת שקד, הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'.

השר אריה דרעי נפגש עם ראש הממשלה נתניהו מוקדם יותר הבוקר, מאחר ולא יכול היה להשתתף בפגישה, בשל אזכרה לזכרו של השר לשעבר מש"ס דוד אזולאי ז"ל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יש קלפי מרכסים שלא נספרה  


  • אני (ל”ת)

   איך אתה יודע שלא נספרה??

  • אני ג' (ואפשר לומר אפילו שהיד של ג') אבל מה זה משנה? יצא מגניב השנה לש''ס 9 מנדטים! וואו! עשיתם את זה!!! כל הכבוד. אוהב אתכם:-) 


  • תרשמו התוצאות בסוף ש"ס - 10 ואת זה פחות תאמינו ותצחקו אבל זה מה שיהיה יהדות התורה - 10 

   יש אבא בשמים

 2. בעזז'ה ליברמן ירד בעוד מנדט! אמן!!!!!!!  


 3. תמות נפשי עם פלשתים.  

  שריר

  • שששששששששששששש תרגיע! (ל”ת)


  • ישך רעיון יותר טוב? (ל”ת)


  • טמבל! ביבי יצא מנצח אדיר עם כל ההסתה וההכפשה נגדו! (ל”ת)


  • אם לא היה את לפיד וליברמן 


 4. מתי תבינו שהערבים לא נכללים בגוש השמאל  

  השכלה מינמלית

 5. ומה יעזרו לכם כל המנדטים באופוזיציה?  

  איתי

 6. שילטון החוק ?  

  דש

 7. שימו לב הפעם בבחירות אלו יצאו בריש גלי נגד החרדים. זה אומר שאנחנו חייבים לרטות יותר את האחר, השונה ולקרב אותו , ככל שנחיה בתוך ד' אמותנו זה לא יגיע.  (ל”ת)

  ע

  • לא פעם ראשונה אתה פשוט. צעיר מדי ולא מעודקן (ל”ת)


 8. דחוף אחדות ללא ליברמן רקכחול לבן והליכוד והעבודה  

  נתי

 9. אין תיקו בין הגושים  

  תהלה

;