1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

איפה נתניהו כשל ואיך ינצח בפעם הבאה

המונים הוכו בתדהמה עם היוודע תוצאות האמת, איך יתכן ש'כחול לבן' גברה על 'הליכוד', לעורך הדין אביעד ויסולי יש הסבר מפורט וגם מתכון מנצח לפעם הבאה

עו"ד אביעד ויסולי, כ"ב אלול תשע"ט 22/09/2019 10:03

כך היה לוקח בהליכה בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הטבלה לא משקרת. מניתוח טבלאות האקסל של ועדת הבחירות המרכזית, עולה נתון המסביר באחת את כישלון הליכוד בבחירות לכנסת ה–22: בערים בהם קיבל הליכוד את אחוז הקולות הגבוה ביותר, "ערי הליכוד", היה אחוז ההצבעה 62%. בערים בהם קיבלה 'כחול לבן' את אחוז הקולות הגבוה ביותר, "ערי השמאל", היה אחוז ההצבעה 72%. זה מקור ההפסד.

בעשרים "ערי הליכוד" – בית שאן, דימונה, טירת הכרמל, קרית שמונה, אור עקיבא, מעלה אדומים, אור יהודה, עפולה, טבריה, אריאל, קרית אתא, באר שבע, רמלה, אילת (45% הצבעה!), שדרות, קרית ים, נהריה, קרית מלאכי, אשקלון ומגדל העמק – בהם קיבל הליכוד יותר מ – 40% מהקולות, אחוז ההצבעה הנמוך התבטא בס"ה ב- 214 אלף קולות.

בעשרים "ערי השמאל" – דלית אל כרמל (76% אחוזי תמיכה לגנץ!), רמת השרון, הוד השרון, אבן יהודה, גבעתיים, קדימה-צורן, בנימינה, קרית טבעון, קרית אונו, הרצליה, נס ציונה, שוהם, כפר סבא, גני תקוה, זיכרון יעקב, רעננה, מודיעין, רמת גן, מזכרת בתיה ותל אביב, קיבלה כחול-לבן 351 אלף קולות. 140 אלף קולות יותר משקיבל הליכוד בערים המזוהות עימו.

הליכוד וכחול לבן קיבלו בבחירות ס"ה כ – 1.3 מיליון קולות כל אחת. ההפרש בערים המובהקות הוא יותר מפי ארבעה (4!) מס"ה הפרש הקולות ביניהן: כ – 30 אלף קולות.

לפי טבלת ההצבעות, פוטנציאל מצביעי לליכוד הקיים כיום הוא 2.1 מיליון קולות (1.3 מיליון לחלק ב – 62%). אם הליכוד היה מביא רק עוד 10% מצביעים – כפי שהביא השמאל – היו לו עוד 210 אלף קולות שהם שבעה (7) ח"כים נוספים – ובס"ה היתה סיעת הליכוד מונה 38 ח"כים. נתניהו היה מקים את ממשלת הימין תוך לילה אחד.

הסיבה שהליכוד כשל בבחירות ברורה כשמש – נתניהו הימר על התקשורת, האינטרנט, הטוויטר והפייסבוק, והזניח את השטח. היתרון הלוגיסטי האדיר של הליכוד על כל שאר המפלגות – 130 אלף חברים רשומים בכ-220 סניפים בכל הארץ - נזנח לחלוטין. אם במערכות הבחירות הקודמות דמו סניפי הליכוד לכוורות רוחשות פעילות, הרי שבבחירות הנוכחיות 90% מהם היו סגורים. אפס בפעילות שטח.

נתניהו טעה כשניהל מערכת הבחירות שמטרתה המוצהרת היתה "לסחוב" קולות מימינה. אם במקום להופיע באלקנה, בחברון ובבקעת הירדן, ביבי היה פותח את שנת הלימודים בבאר שבע, מבקר באשקלון ומקיים עצרות בחירות המוניות בטבריה ובקרית ים, הוא היה לוקח את הבחירות בהליכה.

בבחירות הבאות הליכוד יוכל לנצח בקלות רבה, אם יקצה חלק משמעותי מהמשאבים לעבודת לשטח במקום לסרטוני פייסבוק ולצייצנים מיותרים. אם כל סניף יקבל את רשימת המצביעים הפונטציאליים של הליכוד בישובו, ויפעיל מרכז טלפוני ולוגיסטי לוודא את הצבעתם, הליכוד יקח את הבחירות בדילוג ובפער גדול.

כשלון הבחירות של הליכוד בכנסת ה – 22 היה כשל לוגיסטי מובהק בניהול יום הבחירות. לימין ולליכוד כדאי להוביל לבחירות נוספות תוך פרק הזמן הקצר ביותר. בבחירות הבאות, הליכוד ינצח באמצעות עבודת שטח נכונה. פשיטא, לא?!

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם היה פועל בשטח מצבנו היה טוב בהרבה  

  דיבורים כחול ואין מה לאכול

 2. שבת  

  אליהו

  • הסגן של מי אתה? (ל”ת)


 3. עוד עצה, שיסגור את רשות השידור, ההשמצות בתקשורת נגד נתניהו היו לא חוקיות, לא היתה שקיפות מצד השדרנים.  

  חיותה

 4. אוקיי  

  אביתר

  • לא התאכזבנו. ואפילו כן, יש מישהו עדיף? 

   לא מסכים.

 5. הכל ידוע כבר מראש  

  הכל משמים

 6. הוא לא שליט יחיד שיפעיל את כלל החכים  (ל”ת)

  א

 7. התקשורת מציגה אותו יום יום כפושע  

  דוד

 8. צודק ניתוח מעניין מאוד  (ל”ת)

  משה

  • צודק. נכון. (ל”ת)

   גם לדעתי

 9. פוטין שילם הרבה לדוברמן ולבולשביקים בכחול לבן אין הסבר אחר!!!!!!!  (ל”ת)

  ש

 10. כי מצביעי כולנו לא הצביעו למחל  (ל”ת)

  חיים

 11. מספרים מנופחים  

  שמואל

 12. נצחון הליכוד בבחיאות  

  אילנה

 13. הוא לא כשל התקשורת עשה לו עוול ולינץ'  (ל”ת)


 14. ועצה נוספת - שיטפל בהורדת מחירי הדירות  

  דוד

 15. בדיוק מראה את השקפתו של ביבי  

  שרה

 16. חשוב מאד  (ל”ת)

  ד.