1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

יוטסו לאוקראינה בשביל להיאבק במיסיון

אחרי דיווחים על פעילות מיסיונרית מתריסה ומקוממת בקרב המתפללים באומן בראש השנה בשנים האחרונות, יד לאחים יטיס צוות מיוחד לאומן, זו השנה השנייה, כדי להיאבק בתופעה • בשנה שעברה סיכלו הפעילים פעילות מיסיונרית ענפה, וסיכלו הקמת דוכן הטפה מיוחד • ביד לאחים מפצירים: נתקלתם בפעילות מיסיונרית? פנו בדחיפות לנציגינו באומן שמצוידים במספר ישראלי • להעביר גילולים מן הארץ

כתבה מקודמת, כ"ב אלול תשע"ט 22/09/2019 16:03

מודעות הרחוב של יד לאחים באומן מודעות הרחוב של יד לאחים באומן צילום: יד לאחים

צוות מיוחד של ארגון הפעילים יד לאחים יוטס במיוחד לאוקראינה, כדי לפעול באומן בראש השנה ובימים שלפניו כנגד פעילות של אנשי הכת הנוצרית "היהודים המשיחיים", שמגיעים לעיר מידי שנה בשנים האחרונות עם חומרים מיסיונריים בשפה העברית.

פניות שהגיעו לארגון בנושא בשלש השנים האחרונות גילו כי מיסיונרים מהכת פעלו בתקופת ראש השנה ברחבי העיר אומן באמצעות חלוקת פליירים באזורים בהם משתכנים יהודים וכן בהקמת דוכן עם חומרי הטפה להמרת דת, תוך שהם יוצרים פרובוקציות ומנסים לגרור עוברי אורח יהודים תמימים לוויכוחים בנושא.

זו השנה השנייה שבה פועל יד לאחים באומן. בשנה שעברה, כלקח ממקרי העבר, התארגנו ביד לאחים מבעוד מועד ושיגרו צוות ששהה באומן במשך ראש השנה. מודעות רחוב שנתלו אז בכל רחבי אומן הזמינו את הציבור שנתקל במפגע מיסיונרי לפנות לצוות המקומי של יד לאחים. ואכן, כפי שצפו בארגון מראש, נתקל הצוות המיוחד בפעילות מיסיונרית נרחבת למדי. "בחלק מהמקרים היו אלו הפעילים שפטרלו בעיר ואספו חומרים מיסיונריים בעברית שפוזרו במקומות הומי אדם. בחלק אחר, פניות שהגיעו למוקד המקומי התריעו על פעילות מיסיונרית והצוות הוזנק כדי לטפל גם באותם המקרים" אומרים במחלקה להצלה ממיסיון ביד לאחים.

במחלקה גם מציינים בסיפוק כי הפעילות הגלויה והסמויה של הצוות המיומן ששוגר בשנה שעברה, הביאה את המיסיונרים לסגת מכוונתם המקורית להעמיד במקום דוכן להמרת דת כפי שהיו רגילים במשך שנים, ובמקום זאת להסתפק רק בחלוקת חומר מיסיונרי בהיחבא.

לאור הצלחה זו, מתכוונים כאמור ביד לאחים להטיס השנה שוב את הצוות שהגיע למקום בשנה שעברה, כדי שיפעל למיגור התופעה המיסיונרית מהאזור. בארגון אומרים כי אם המיסיונרים יופיעו גם השנה כבשנים עברו, הם יתקלו שוב באנשי יד לאחים.

בארגון תוקפים את החוצפה וחוסר הגבולות של המיסיונרים. "לא יאומן כי יסופר. גם במקום אליו נוסעים רבבות יהודים להתפלל בראש השנה, מעיזים אנשי המיסיון הנוצרי לבוא ולהטרידם בדברי הבל ולנסות להמיר את דתם. אנו תפילה כי השנה הבאה עלינו לטובה תהיה השנה שבה נזכה לקיום הייעוד 'להעביר גילולים מן הארץ'".

יחד עם זאת מפצירים בציבור הרחב לפנות למספר הישראלי של פעילי הארגון בכל פעם שיפגעו במטרד המיסיונרי. "פעילנו זמינים בכל שעה, ויגיעו תוך דקות למוקד ההתרחשות" מבטיחים ביד לאחים ומזמינים את הציבור לחייג למספר 050-5743962.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. למה להתערב.זה מדינה שלהם.מה?לא סומכים על המתפללים היהודים?זה לא שטח פרטי של היהודים שם או כן?  (ל”ת)


;