1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ליצמן: "החרדים אושפזו וקיבלו מכות מלפיד"

הקשיים בדרך לממשלת אחדות לאומית: לאחר שהקימו את בלוק הימין בראשות נתניהו - בחלק מהסיעות החרדיות ממשיכים להטיל וטו על ישיבה עם לפיד • ליצמן: "החרדים אושפזו וקיבלו מכות מלפיד" • דרעי מציג קו מתון יותר באשר ללפיד • צפו בתיעוד

ארי קלמן, כ"ג אלול תשע"ט 23/09/2019 11:26

דרעי ממתן את הטון • צפו גפני, ליצמן ודרעי גפני, ליצמן ודרעי צילום: יונתן זינדל והדס פרוש, פלאש 90

הקשיים בדרך לממשלת אחדות לאומית: לאחר שהקימו את בלוק הימין בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו - בסיעות החרדיות ממשיכים להטיל וטו על ישיבה עם יאיר לפיד וסגה"ש ליצמן אף החריף את הטון כנגד לפיד; מה שיקשה על המשך השיחות.

ביציאה מבית הנשיא היום (שני), נשאלו ראשי יהדות התורה, חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני, האם יסירו את הווטו על יאיר לפיד. יושב ראש הסיעה, חה״כ ליצמן הבהיר: "אני עם לפיד לא יושב. נקודה". ליצמן הסביר: "אני מניח שאם בן אדם הרביץ לך חזק מאוד ואושפזת בבית חולים, לא נראה לי שאתה תהיה חבר שלו. אני מייצג ציבור שהושפל ושקיבל מכות ממנו".

גפני הוסיף לדברי ליצמן והסביר כיצד זה מסתדר עם העובדה שנתניהו פנה לראשי כחול לבן והציע להם להקים ממשלת אחדות, "אנחנו נתנו לו את האישור שהוא ינהל מו״מ", אמר גפני, "אנחנו הסכמנו, ראש הממשלה יעדכן אותנו מה עלו במגעים האלה. ובינתיים אני רואה שאף אחד לא מדבר אתו מכחול לבן". לדבריו, "אין לנו מושג של חרמה לחלוטין. אנחנו פשוט לא יושבים עם לפיד".

מנגד, יו״ר ש״ס השר אריה דרעי פתח פתח לשיתוף פעולה עם יאיר לפיד ובמענה לשאלת ׳בחדרי חרדים׳ אמר אתמול כי, "אנחנו חתמנו הסכם עם נתניהו והודענו שנתניהו ינהל את המו"מ על סמך קווי יסוד שאומרים סטטוס קוו בנושאים הדתיים וחוק הגיוס לפי הנוסחה האחרונה שהתפשרנו עליה לפני כמה חודשים".

לדברי דרעי, "כשתעלה השאלה שפלוני הסכים ועכשיו יש שאלה לגביו, אנחנו נביא את השאלה למועצת החכמים ולגדולי התורה - כעת אנחנו צריכים לחפש את המכנה המשותף".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. החרדים שקיבלו מכות הם לא חסידי גור כי חסידי גור יודעים להחזיר  (ל”ת)


 2. מה שמצחיק פה, השמאל טוען שניצח בבחירות  

  דוד

 3. החרדים לא תמיד מתנהגים טוב יותר מלפיד  (ל”ת)

  זו האמת

  • זו האמת של השקרנים שרואים את העולם מהצד ההפוך שלו. (ל”ת)


 4. המכות הקשות ביותר שהחרדים קבלו במאה השנים האחרונות היו משמים.  

  שריר

  • אתה עדיין פה? 


  • הכול משמים, חוץ מהדרך הרעה או הטובה אותה בוחר האדם בבחירה החופשית. והחילונים עדיין מדברים עם הגורל שלוש פעמים ביום, כי הוא ברא את העולם למרות שהוא עצמו אינו ישות קיומית. או שהעולם בעצם נברא מפיצוץ שלא ידוע מי גרם אותו, או שבעצם העולם נברא מעצמו, לא משנה איך, תפסיקו כבר עם החפרנויות, אבל אל תשכחו שרק העולם נברא מעצמו, ולא השולחן הפשוט ביותר שאותו רק אדם יכול לברוא, כי הוא משוכלל מידי לעומת העולם הפשוט שיכול אכן להברא מעצמו. בראבווווווו (ל”ת)


 5. נתניהו ועמיר פרץ  

  צחי

 6. אם המצב של מערכת הבריאות באמת לא כדאי להיות מאושפז  (ל”ת)

  דברי ליצמן הגאון

  • העיקר שלא אתה שכותב "אם" במקום "עם", אינך שר הבריאות. ליצמן לפחות יודע לכתוב, אז אולי אפשר לסמוך עליו יותר מעליך בכל זאת.  (ל”ת)

   נקודה למחשבה

 7. נשיא המדינה יטיל את הרכבת הממשלה על  

  מני

 8. מר ליצמן חובב הפדופילים. לא לדאוג אתה לא תשב עם לפיד  

  אלכס לוין

  • מי שבדרך למשפט זה אומר שהוא שנוא על בג"ץ. לא יותר. (ל”ת)

   וזה הכול

 9. מה שמצחיק פה, השמאל טוען שניצח בבחירות  

  דוד

 10. ליצמן וגפני קצת ענווה לא תזיק מתי תבינו שלא אתם מנהלים את המדינה בתור חרדי אני מתבייש בכם!!!!!  (ל”ת)


  • אני מתבייש בך! 


  • שכחת לחתום בשם מלא "השקרן" ובמקום זה יצא לך "חרדי", אבל חרדים מריחים מרחוק זיפנים כמוך. בדיוק כמו שהם מזהים מרחוק את השנאה שלך ושכמותך אליהם. (ל”ת)

   חרדית גאה

 11. ליצמן  

  דיו דין

;