1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

הניצב בדימוס הורשע במרמה והפרת אמונים

ניצב בדימוס ניסו שחם, הורשע היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשה חמור והטרדה • "השחית בהתנהלותו את מקום עבודתו ופגע קשות במחויבותו לאכיפת החוק"

אלי שלזינגר, כ"ג אלול תשע"ט 23/09/2019 16:20

מעשה חמור והטרדה ניסו שחם ניסו שחם צילום: Miriam Alster/Flash90

בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את ערעור המדינה והרשיע את ניצב בדימוס ניסו שחם בעבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשה חמור והטרדה.

כזכור, בית משפט השלום הרשיע את ניסו שחם בעבירה של מעשה חמור בלבד בגין מעשיו בפרשה השישית שבכתב האישום, וזיכה אותו מיתר העבירות שיוחסו לו במסגרת שמונה פרשות שונות. המדינה הגישה ערעור על הזיכוי, וניסו שחם מצידו הגיש ערעור על הרשעתו בעבירה אחת של מעשה מגונה.

בית המשפט קבע, כי ניצב בדימוס ניסו שחם השחית בהתנהלותו את מקום עבודתו ופגע קשות במחויבותו לאכיפת החוק ולתקינות האינטרס הציבורי שעליו הוא עצמו היה מופקד.

עו"ד נעמי גרנות, פרקליטות המדינה אמרה כי בית המשפט המחוזי קבל את ערעור המדינה, וקבע קביעה נורמטיבית, לפיה, קצין בכיר - המקיים קשרים אסורים עם שוטרות הכפופות לו, תוך ידיעה שהוא עלול לקבל, קל וחומר תוך קבלת החלטות בענייניהן - מבצע עבירה פלילית של מרמה והפרת אמונים, הפוגעת פגיעה קשה ומהותית באמון הציבור במשטרה, ובמערכת אכיפת החוק כולה.

עוד הוסיפה כי "יש לקוות כי הכרעת הדין בערעור תוטמע אצל מפקדים - בכירים וזוטרים כאחד - כדי למנוע הישנותו של ניצול אסור של תפקידם ומעמדם, ואף תהווה אבן דרך משמעותית במאבק ליצירת סביבת עבודה בטוחה, שיוויונית ומוגנת לשוטרות בפרט ולנשים בכלל".

הערעור הוגש על ידי עורכות הדין נעמי גרנות ונילי פינקלשטיין מפרקליטות המדינה, ונוהל בבית המשפט השלום על ידי עו"ד רונן יצחק, ליאת יונניאן ורות יצחק-שרוני מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שחם נענש 'מדה כנגד מדה'. השופטים הכוהו מתחת לחגורה כדאמרי אינשי. המבינים יבינו  (ל”ת)

  ליפא

 2. צדק שנעשה כל כך לאט....  

  אייל

 3. היה עם 8 שוטרות צעירות חלקן נשואות. הוא ראוי לעונש מרתיע.  (ל”ת)

  צבי

  • התעלל בדתיים וחרדים 

   אייל

 4. זוכר מה אמר לפיקודיו בהפגנת חרדים...כנסו בהם שישרפו  (ל”ת)

  יוחאי