ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
לקראת ראש השנה

צרפת חוזרת בתשובה: הראש"ל בביקור בזק. צפו

הראש״ל המריא לביקור בזק בצרפת ואמר לרבני העיר ומנהיגי הקהילה בבית הכנסת העתיק בצרפת שנחנך לפני 150 שנה על ידי נפוליאון השלישי; ״ערב ראש השנה זהו הזמן לאחדות, אחדות בארץ ישראל בין האזרחים ומנהיגי הציבור ואחדות בין יהודי העולם זהו סוד הנצח של העם היהודי

צרפת חוזרת בתשובה: הראש"ל בביקור בזק. צפו
הראש"ל הגר"י יוסף בביקור בזק בצרפת צילום: באדיבות המצלם

הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף, המריא למסע בזק בן 24 שעות בערי בצרפת, כדי להשתתף בעצרת התעוררות והסליחות המרכזית המרכזית בעיר לרגל הימים הנוראים המתקרבים ובאים במעמד אלפים מתושבי העיר.

במסגרת המסע השתתף הראש"ל הגר"י יוסף באזכרה שהתקיימה ביום השנה לפטירתו של הגאון רבי יוסף חיים סיטרוק זצ"ל רבה הראשי של צרפת וכן ביקר בתלמודי התורה, הישיבות והכוללים בעיר ואף השתתף בחנוכת מקווה חדש, בית מדרש וגני ילדים בעיר ליון.

העצרת המרכזית לכבוד מסעו של הרב נערכה במרכז הכינוסים 'אינטר קונטיננטל' בעיר ליון בהשתתפות אלפי בני הקהילות ובמעמד רבנים מכל רחבי צרפת שהגיעו במיוחד להקביל את פני הראש"ל.

בדברים שנשא הגר״י יוסף, הוא שיבח את פעילותו הברוכה של הגר"י סיטרוק זצ"ל שיום פטירתו חל באותו היום וסיפר שביקר בצרפת עם מרן הגר"ע זצ"ל לפני עשרות שנים וכמעט ולא היו בה תלמודי תורה וישיבות, והיום ניתן לראות שצרפת היא צרפת של תורה ושגדלים בה תלמידי חכמים.

ניתן לראות היום בישיבות החשובות בישראל תלמידים רבים ומצויינים שנולדו וגדלו בצרפת וגם פה בעיר ליון ברוך השם ניתן לראות שיש ישיבות גדולות מצוינות והכל אודות לפעילותן האדירה של הרב סיטרוק זצ"ל וממשיך דרכו הדיין הרב יחיא טובול הרב הראשי וראב"ד ליון שמוסרים את נפשם למען היהדות בעיר ובעזרתו של יו"ר הקונסטטואר המרכזי ד"ר יואל מרגי.

הראשון לציון הגר\

בדברים שנשא הרב הוא דיבר על החשיבות של לימוד ההלכה והחשיבות בקביעת עתים לתורה ואף שיבח את נשות העיר שמאפשרות לבעליהן ללמוד ולהתחזק בסיום דבריו בירך הראש״ל את כל בני העיר ומשתתפי הכנס בשנה טובה.

את תפילת שחרית ואמירת הסליחות התפלל הראש״ל בבית הספר היהודי המרכזי "נחלת משה" יחד עם אלפי תלמידי בית הספר שהגיעו להקביל את פניו ולאחר מכן ביקר בבי"ס אורט ובבי״ס חב"ד בעיר והשתתף בחנוכת מקוה חדש שנבנה, לאחר מכן מסר הרב שיעור לאברכי כולל לרבנות ודיינות בעיר ובשעות הערב התקיים כנס נוסף לכלל תושבי העיר בבית הכנסת המרכזי בויל אורבן.

את ביקורו חתם הראשון לציון בכנס מיוחד שנערך בבית כנסת העתיק בליון, יחד עם רבנים ומנהיגי קהילות המשמשים בעיר שהפנו אל הרב שאלות המגיעות לפתחם בדבריו התייחס הרב לנעשה בארץ ואמר להם;

"בישראל אנחנו לאחר מערכת בחירות שהיה בה הרבה שנאה כנגד היהדות ולומדי התורה ובחסדי השם המפלגות הדתיות חיזקו את כוחם ועכשיו זהו ערב ראש השנה, ראש השנה זהו הזמן לאחדות".

"אחדות בארץ ישראל בין האזרחים ומנהיגי הציבור וגם אחדות בין יהודי העולם זהו סוד הנצח של העם היהודי כמו שאנחנו נמצאים כאן היום בבית הכנסת העתיק הזה שנחנך לפני 150 שנה כך גם בעוד מאות שנים קול התורה והתפילה ימשיכו להדהד מפה".

בסיום הביקור ליוו בני העיר את הראש"ל הגר"י יוסף יחד עם הרב הראשי לליון הדיין יחיא טובול לתחנת הרכבת ונפרדו ממנו בהתרגשות רבה תוך שהם מודים לו על הביקור המיוחד ערב הימים הנוראים ביקור שהשאיר רושם רב על כלל תושבי העיר ושזכרו יזכר לעוד ימים רבים.

 

הרב יצחק יוסף צרפת ביקור בזק

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד