1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

שתי בנות ממשפחות חרדיות ממתינות למשפט בגין הברחה

את ראש השנה יעשו שתי בנות ממשפחות חרדיות במעצר בית באירלנד אצל אחד מאנשי הקהילה החרדית, לאחר שנתפסו עם עלי גת, אותן ניסו להבריח לתוך המדינה | "זה ממש סקנדל מה שהולך פה. מישהו מישראל עובד על הצעירים הללו", קובל אותו מארח באוזני 'בחדרי חרדים'

יענקי פרבר, כ"ט אלול תשע"ט 29/09/2019 09:10

"מישהו מישראל עובד על הצעירים הללו" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

שתי צעירות ממשפחות חרדיות ממתינות למשפט באירלנד, לאחר שהבריחו לפני כחודש, גת בכמות מסחרית מישראל לאירלנד. שתי הבנות היו עצורות כחודש, אחת מהן מתחת לגיל 18.

בסוף השבוע שתי הבנות שוחררו למעצר בית אצל אחד מאנשי הקהילה החרדית בעיר דבלין, אחד מאנשי הקהילה חתם עליהן ערבות. "הבנות חייבות להתייצב בתחנת המשטרה כל יום כדי להוכיח שהן לא ברחו מהמדינה, במשך היום הן חופשיות, אך חייבות לחזור עד השעה 22:00 בלילה כל יום, הדרכונים שלהן הוחרמו עד לגזר הדין שיכול לקחת חודשים". כך מספר ל'בחדרי חרדים' אחד מאנשי הקהילה שביקש להישאר בעילום שם.

עלי גת נחשבים באירופה לסם לא חוקי, בניגוד לישראל שהגת חוקי, ושתי הבנות הבריחו כמות גדולה שיכולה להכניס אותן לעד עשר שנות מאסר. אחד מאנשי הקהילה היהודית בדבלין סיפר ל'בחדרי חרדים', כי "זה ממש סקנדל מה שהולך פה. מישהו מישראל עובד על הצעירים הללו, הוא אומר להם שאם יתפסו אותם מקסימום יחרימו את הגת, וישלחו אותן חזרה לארץ מיד, זה לא נכון, הצעירים יכולים להיכנס לכלא לכמה שנים, למה בישראל לא מחרימים את הגת בשדה התעופה, זה ממש פשע מה שנעשה כאן, יש עשרות חרדים צעירים עצורים ברחבי אירופה, ואת אף אחד בישראל זה לא מעניין".

בעבר סיקרנו כאן ב'בחדרי חרדים' את התופעה שהולכת ומתרחבת, מאז חודש נובמבר 2018, במהלך עשרת החודשים האחרונים, נעצרו באירופה מעל 50 אזרחים ישראלים, בהם צעירים וצעירות חרדים, באשמת ניסיון להברחת גת מישראל.

טווח הגילאים של המבריחים, נע בין הגילאים 17 ל-45, אולם מרבית העצורים הינם סביב גיל ה-20.

המדינות בהן נעצרו חרדים, שחלקם אף סוקרו כאן ב'בחדרי חרדים': גרמניה, צרפת, אנגליה, שבדיה, דנמרק, נורבגיה, אירלנד, וכן גם מעצר במעבר בין טיסות בשווייץ ובתורכיה.

בישראל גת נחשב חוקי, אך באירופה העונש על העבירה נע בין מספר חודשי מאסר לכמה שנות מאסר. ישראלי אחד נשפט בטורקיה ל-10 שנות מאסר.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שלא יגידו תמימות. מי שנותנים לו כרטיס טיסה בעד משלוח מבין שזה לא חוקי . הרי אם היה חוקי היה יכול לשלם לפדקס למשלוח תוך 24 שעות ברבע מחיר. איפה ההורים שלהם לא שאלו אותם מאיפה הכסף לטיסה? ברור שהם ידעו שזה לא חוקי ועל החילול ה הזה הם ישלמו  (ל”ת)

  בני

 2. יפה  (ל”ת)


 3. נשים חרדיות דעתן קלה... אבל אברכים????  (ל”ת)

  שריר

 4. חרדים שמסתובבים במטוסים באירופה...לא מכיר כאלה  


 5. שתי החרדיות עצורות באירלנד בגין תאוות, צע  

  יוסף

  • אצל העם ה"חופשי" יש בכל בית כמויות 


 6. גם בזה אשמה המדינה הציונית...  

  הגיון חרדי מקובל

 7. דחוף פסיקה קשה של הרבנים לנושא זה  (ל”ת)

  משה

 8. קהילה חרדית באירלנד  


;