1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

ניצחון נוסף למלכה לייפר: תישלח לבית אחותה

מלכה לייפר החשודה בפגיעה בכמה מתלמידותיה בעת ששימשה כמנהלת בית הספר באוסטרליה והמדינה מבקשת את הסגרתה אליה, שוחררה הבוקר למעצר בית אצל אחותה בבני ברק, לאחר שהשופטים השתכנעו כי מצבה הנפשי אינו תקין | הפרקליטות הגישה עיכוב ביצוע להחלטה ומתכוונת לערער עליה

אלי שלזינגר, ג' תשרי תש"פ 02/10/2019 11:49

נפלו פגמים מהותיים מלכה לייפר בבית המשפט מלכה לייפר בבית המשפט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתום דיון שנערך הבוקר (רביעי - צום גדליה) בבית משפט המחוזי בירושלים, החליט השופט רם וינוגרד לקבל את עמדת ההגנה ולשחרר את מלכה לייפר למעצר בית בבית אחותה בבני ברק. החלטה זו שהתקבלה, היא שלב נוסף בו מתקבלת עמדת עו"ד יהודה פריד ועו"ד טל גבאי, בהמשך להחלטת השופטת חנה מרים לומפ בשבוע שעבר, שהחליטה כי לאור הסתירות שעלו בעבר ומורכבות המקרה - למנות פאנל מומחים מטעם בית המשפט שיבחן את מצבה הנפשי של לייפר.

"ההצעה לשלוח אותה למעצר בית בלי ליווי מספיק, עלולה להיות מסוכנת" אמר השופט רם וינוגרד במהלך הדיון, נוכח בקשת פרקליטיה לשחררה למעצר בית אצל אחותה בבני ברק עם מפקחים, ולתת ערבויות כספיות לשחרור.

‏עם זאת, השופט וינוגרד קיבל את הבקשה ואמר כי "בהינתן המצב הראייתי הנוכחי, השונה מהותית זה שהוצג לפני בית המשפט בדיונים הקודמים - אני מורה על שחרורה של המשיבה מהמעצר למעצר בית מלא בבית אחותה" בבני ברק. 

על פי החלטת השופט, לייפר תהיה תחת השגחה של אחד מחמשת הערבים שאושרו בעבר, ועליהם להשגיח עליה בכל עת, ולדווח באופן מיידי למשטרה אם תצא ממקום מעצר הבית ללא אישור. כל אחד מהמפקחים יחתום על ערבות צד ג' בסכום של 50,000 ש"ח וכתנאי לשחרור יופקד סכום של 100,000 ש"ח.

עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי

הפרקליטות ביקשה עיכוב ביצוע להחלטה, כדי שיספיקו להגיש ערר בטרם תשוחרר. השופט קיבל את בקשת הפרקליטות ל"עיכוב ביצוע" ודחה את ההחלטה על שחרורה של לייפר ביומיים, עד ליום שישי בבוקר.

"בית המשפט קיבל את טענתנו שהגברת לייפר הנה אשה חולה שמקומה בביתה ולא בכלא" אמרו עו"ד יהודה פריד וטל גבאי ל'בחדרי חרדים' לאחר החלטת השופט. "החלטה זו היא המשך להחלטתה של השופטת לומפ כי התביעה לא הרימה את הנטל הדרוש להסגרתה וכי בחוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי נפלו פגמים מהותיים. אנחנו לקראת סוף הסאגה בעז"ה של עלילת ההתחזות של הגברת לייפר ואנו מקווים שבית המשפט ישים לכך סוף והגברת תקבל את הטיפול הדרוש לה".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שירי  


 2. מה הניצחון פה?  


  • בודאי שהיא עשתה מעשים חמורים 


  • אם 


  • כפיות טובה של האחיות התובעות את לייפר 


 3. היא בת אדמו"ר ?  (ל”ת)


  • לא,היא כלה אצל לייפר חוסט,היא זייבלד מהבית. (ל”ת)

   טעות בידיך

 4. מנוולת. שפגעה בילדות תמימות תחת חסותה.  (ל”ת)


 5. ברוך השם  

  chaya

  • ברוך ה? 

   חבד

 6. היא כנראה בת של אדמו"ר  


 7. תפסיקו להיות שיפוטיים, תנו לבית המשפט להחליט או בית הדין, למה כאילו תגובות יום אחרי ראש השנה?  (ל”ת)

  רבקה

 8. תמורת 10000 ש"ח אפשר לקבל חוו"ד מפסיכיאטר  (ל”ת)

  פסיכיאטר

 9. עלילת דם  

  ידען

 10. היא ישבה שנה וחצי בכלא יסורים לא נורמאליים  

  יהודי

 11. מלכה לייפר חפה מפשע- ויושבת בבית סוהר י=על לא עוול בכפה,    • אז למה היא לא טוענת לחפותה? אלא משחקת אותה חולת נפש??? 

   יכ

 12. רבונו של עולם עד מתי  

  דיייייייייי

  • היא דווקא לא טוענת שהיא אישה טובה, היא טוענת שהיא חולת נפש 

   מיכל

;