1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

פחות מחודשיים לביקור הרבי: סאטמר מפזרת מיליונים בישראל

60 מוסדות חדשים, 7,000 תלמידים ותלמידות, 18 מיליון שקל: אלו המספרים מאחורי חלוקת הכסף שתערוך מחר חסידות סאטמר עבור מוסדות חינוך על "טהרת הקודש", פחות מחודשיים לביקור האדמו"ר בישראל. וזו רק החלוקה הראשונה בסדרה | כל הפרטים

משה ויסברג, ג' תשרי תש"פ 02/10/2019 12:46

טהרת הקודש חלוקת שקל הטהור בסאטמר חלוקת שקל הטהור בסאטמר צילום: באדיבות המצלם

חסידות סאטמר תחלק מחר (חמישי) מיליוני שקלים לעשרות מוסדות חינוך בישראל שהתנתקו בשנים האחרונות מתקציבי הממשלה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי חלוקת הכסף הייחודית תיערך בירושלים במעמד מיוחד, בהשתתפות עשרות רבנים ומנהלי מוסדות החינוך, בהם מנהלי המוסדות של 'הפלג הירושלמי' - והיא תתבצע על ידי משלחת ששיגר האדמו"ר מהרי"י מסאטמר לישראל בראשות בנו, הרה"צ רבי אהרן טייטלבוים, יחד עם העסקן האגדי של החסידות, הרב יצחק שטרן.

החלוקה הינה ראשונה בסדרת חלוקות עתידיות, והיא מתקיימת חצי שנה אחרי שבחסידות סאטמר פתחו במגבית ענק שכונתה 'טהרת הקודש', בשילוב כינוס גדול שנערך ימים ספורים לפני חג הפסח באצטדיון ארתור אש בניו יורק. סכום החלוקה, כך נודע ל'בחדרי חרדים', עומד על כ-18 מיליון שקל.

דמי התמיכה יוענקו לכ-60 מוסדות חינוך חדשים שנמצאו זכאים להם בכפוף לתקנון המחמיר של החסידות הדורש התנזרות טוטאלית ממנעמי השלטון, והם מחושבים לפי מניין התלמידים והתלמידות במוסדות החינוך, ובהתאם לגירעונות שהצטברו בהם.

בסך הכללי ייהנו מהתמיכה כ-7,000 תלמידים ותלמידות שהצטרפו בארבע השנים האחרונות למעגל המכונה בחסידות "טהרת הקודש", זאת לצד 50 אלף תלמידים ותלמידות שכבר נמצאים במעגל.

יצויין, כי הדבר מתרחש פחות מחודשיים לביקור הגדול של האדמו"ר בישראל, אז ייערכו בארץ חלוקות נוספות במסגרות מקבילות. אחת מהן היא החלוקה המסורתית 'שקל הטהור', המיועדת בין היתר עבור מוסדות החינוך של קהילות 'העדה החרדית', שהאדמו"ר מכהן כנשיאה הלא רשמי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. טהרת הקודש בחו"ל? זה כפירה בחז"ל!!  

    בן תורה

  2. פלג'לך יאללה תזרימו כספים גם מהסטמאררער, וכך יוכל להמשיך הדפסת עתון הגוסס והנבזה הפלס:טיני  (ל”ת)

    הפלג כי בימיו נפלגה

  3. על הכבוד לחסידי סאטמר על התמיכה הגדולה. אבל למה לפזר כסף על נסיעה הגדולה .....  


  4. מה עם אנשים פרטיים ?? כל הכסף חייב ללכת  


;