1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

האב חשף פרטים חדשים מרצח בנו דביר הי"ד

אביו של דברי שורק הי"ד מספק היום פרטים חדשים ומצמררים על רגעיו האחרונים של בנו טרם נרצח על ידי המחבלים: "מחקירת המחבלים למדנו שבניגוד למה שחשבנו בתחילה, דביר לא הותקף מאחור בבלי דעת - אלא נחסם על ידי מכוניתם, הותקף מקדימה וניסה להדוף אותם ולצעוק"

אלי שלזינגר, ח' תשרי תש"פ 07/10/2019 14:26
תגיות:

"בשניות חייו האחרונות" הארנק של דביר שורק הי"ד הארנק של דביר שורק הי"ד צילום: פייסבוק

חודשיים לאחר הרצח המזעזע של תלמיד ישיבת ההסדר דביר שורק הי"ד, מתבררים פרטים חדשים, בניגוד למה שפורסם בתחילת החקירה. בני משפחתו קיבלו את הפרטים האישיים אותם החזיק דביר, ובהם גם את הספר שרכש כשהוא מוכתם בדם.

"קיבלנו כעת, לאחר שהוגשו כתבי אישום כנגד הרוצחים, מידי קצין החקירות היקר אלעזר, את החפצים שהיו על דביר שלנו הי"ד ברגעיו האחרונים" פרסם לפני שעה קלה (שני) יואב שורק, אביו של דביר הי"ד.

בין הפריטים שקיבלו בני המשפחה, "הארנק, שהיו בו בעיקר כרטיסים - ושתי תמונות (גזורות מהדפסת מדפסת) של עצמו, כילד, אותן החזיק ב'חלון' השקוף שבתוך הארנק. על כך, אגב, לא ידענו. והנה נפרש דיוקנו של איש צעיר".

גם הטלפון האישי של דביר נמסר לבני המשפחה "שעוד נחלוב ממנו תמונות והתכתבויות בע"ה, ואת המתנות שקנה למוריו - שני ספרים, אחד מהם מוכתם בדם, שלוש תמונות ממוסגרות של תלמידי השיעור, כיפה מיוחדת אחת".

בניגוד למה שפורסם בתחילת החקירה כי דביר הי"ד הותקף על ידי המחבלים מאחור ולא הספיק להתנגד או להיאבק בהם, האב מפרסם כי "מחקירת המחבלים למדנו שבניגוד למה שחשבנו בתחילה, דביר לא הותקף מאחור בבלי דעת - אלא נחסם על ידי מכוניתם, הותקף מקדימה וניסה להדוף אותם ולצעוק".

האב ממשיך ומתאר "בשניות חייו האחרונות, בוודאי ידע שהוא מצטרף לרשימה הארוכה מדי של מוסרי הנפש על האדמה הזו, אותה אהב כל כך, ושלה רצה להוסיף, והספיק להוסיף, רק הרבה חיים והרבה טוב".

"הבטן מתקפלת, הכוחות מתנקזים החוצה, התהום נפערת, הדמעות זולגות. ילד, גבר, יפה ואהוב שלנו" סיכם האב בפוסט שפרסם בפייסבוק, לצד תמונה ובה חלק מהפרטים שהועבר לבני המשפחה.

בשבוע שעבר הוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד המחבלים קאסם אלעצאפרה, נציר אלעצאפרה, אחמד אלעצאפרה, יוסף זהור ומחמוד עטאונה, חמשת חברי החוליה שביצעה את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מגדל עוז ב-8 באוגוסט 2019.

כתבי האישום מייחסים לנאשמים עבירות של גרימת מוות בכוונה, המקבילה באזור יהודה ושומרון לעבירת הרצח, ועבירות חמורות נוספות. מכתבי האישום עולה כי הנאשמים הקימו חוליית טרור השייכת לארגון חמאס כדי לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות. במסגרת פעילותם, ערכו חברי החוליה אימונים ותצפיות והצטיידו בסכינים.

ב-8 באוגוסט 2019, חברי החוליה, קאסם אלעצאפרה ונציר אלעצאפרה, נסעו ברכבם סמוך ליישוב מגדל עוז. כשהבחינו ברב"ט דביר יהודה שורק הי"ד, יצא נציר מהרכב, דקר את דביר מספר פעמים בפלג גופו העליון, ולאחר מכן השניים נמלטו מהמקום. 

בתיעוד וידאו ממצלמות האבטחה, נראה דביר הי"ד דקות לפני הרצח, כשהוא יורד מאוטובוס תוך שהוא נושא ביד ימין את השקית עם הספרים שרכש בירושלים עבור הרבנים שלו. הקדוש נראה צועד ועוזב את התחנה הסמוכה לכניסה הדרומית לאפרת - לכיוון מגדל עוז. 

התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים בעניינם. לקאסם אלעצאפרה מייחס כתב האישום גם פיגוע דקירה משנת 2011 בעיר באר שבע בו נפצעו שני אזרחים ישראלים.

נגד אשתו של קאסם אלעצאפרה, אינאס אלעצאפרה, הוגש ב-8 בספטמבר 2019 כתב אישום בעבירות של אי מניעת עבירה, מתן מקלט ועבירות נוספות. בית המשפט הצבאי הורה על מעצרה עד תום ההליכים המשפטיים בעניינה.

לאחרונה חתם מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן על צווי הריסה לבתיהם של קאסם אלעצאפרה ונציר אלעצאפרה. נגד צווים אלה הוגשו עתירות לבג"ץ. העתירות יידונו ב-31 באוקטובר 2019. כמו כן, נמסרו ב-2 באוקטובר 2019, הודעות בדבר כוונה להרוס את בתיהם של אחמד אלעצאפרה ויוסף זהור. סוגיית הריסת ביתו של מחמוד עטאונה נמצאת בבחינה.

יממה לאחר מעצרם של שני חשודים ברצח של דביר, פרסמה דוברות המשטרה, תיעוד מיוחד מהקסדה של לוחמי הימ"מ - היחידה המשטרתית ללוחמה בטרור של משמר הגבול שעצרה את שני המחבלים.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ה' יקום דמו. אין ממשלת ימין בישראל  (ל”ת)

  חוי

 2. מגיע להם עונש מוות כמרצחים אכזריים בכוונה תחילה.  (ל”ת)

  שלהבת

 3. פתרון לבעיה  

  שזיפי

 4. הריסת הבתים זה לא מה שימנע את הפיגוע הבא. נקודה!!!!! רק עונש מוות וגירוש משפחות המחבלים ימנע פיגועי  (ל”ת)


 5. דורשים עונש מוות למחבלים  

  יהודי גאה

 6. שימו לב,,,, בסוף ... הריסת ביתו של 1 המחבלים..  

  מושיקו

;