1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

ל"ג בעומר תשע"ב ב'בחדרי חרדים': סרטי וידאו מההילולא • דיווחים • גלריות מרהיבות

חגיגות ל"ג בעומר ב'בחדרי חרדים' • בערוץ המיוחד: כל הדיווחים, הגלריות והוידאו ממוקדי חגיגות ההילולא של רשב"י במירון, ברחבי הארץ ובעולם • בלעדי: שידור חוזר מהדלקות הענק, הריקודים והשמחה בציון הרשב"י • צפו: ההדלקות בסאטמר, צאנז, שומרי אמונים, בעלזא, באיאן, תולדות אהרן ועוד • סרט מיוחד בערוץ ל"ג בעומר: 45 דקות מהמיטב של מירון תשע"ב
צוות בחדרי חרדים, י"ז אייר תשע"ב 09/05/2012 18:41

האדמו"ר מתולדות אהרן. צילום: יעקב נחומי האדמו"ר מתולדות אהרן. צילום: יעקב נחומיהשידור מועבר באדיבות חברת שרלייב
Get Microsoft Silverlight


ניתן לצפות בחלקים קודמים של השידור על ידי הזזת הסמן אחורה לחלק המבוקש. צפיה מהנה"לכבוד התנא האלוקי, רבי שמעון בר יוחאי". מאות אלפים עלו למירון ביממה האחרונה, לשמוח, לרקוד, לבכות ולהתפלל על ציון הרשב"י ביום הילולא, י"ח באייר - ל"ג בעומר.

ביום רביעי בערב, אחרי השקיעה, העלה האדמו"ר מבויאן, כמסורת אבותיו מבית רוז'ין, את האש בהדלקה המרכזית על גג ציונו של רבי שמעון בר יוחאי – ובכך פתח רישמית את חגיגות ההילולא שנמשכו 24 שעות.

כמנהג ישראל, אלפי אבות ערכו במהלך היממה את טקס גזיזת השיער, ה'חלאקה', לילדיהם בני ה-3. בדרכים המובילות אל הציון הוקמו אוהלי ענק, בהם סיפקו אנשי הכנסות האורחים מזון ושתיה לרבבות העולים.

גם ארגוני ההצלה והחירום פתחו במירון חדרי מצב מיוחדים.

המשטרה, מד"א, כיבוי אש, ארגוני ההצלה וזק"א פתחו חפ"קים מיוחדים, מהם ניהלו את שמירת הסדר והטיפול בנפגעים השונים.

מאות אלפי גולשים נכנסו במהלך היממה האחרונה לצפות בשידור החי, שהוגש כאן, בשיתוף פעולה עם 'שרלייב'. בנוסף, צוות נרחב של כתבים, צלמים ואנשי וידאו של אתר 'בחדרי חרדים', פורטל האינטרנט הגדול בעולם, דיווח במהלך היממה של ל"ג בעומר, ממוקד חגיגות ההילולא במירון וברחבי הארץ.

גלריות נוספות, לצד קטעי וידאו מרתקים, יעלו ביממה הקרובה לערוץ המיוחד של ל"ג בעומר תשע"ב.

כנסו-כנסו:

ערוץ מיוחד: ל"ג בעומר תשע"ב

עדכונים שוטפים:

• בתחילת הערב נפל אברך בן 25 מהפרנצ'עס ופונה במצב בינוני לבית החולים רמב"ם.

• כוחות ההצלה טיפלו בעשרות נפגעים, בעיקר משברים, כוויות והתייבשות.

• מעט לפני השעה 2:00 בלילה פרצה שריפה ב'הכנסת אורחים' שמתחת למרפסת. עשן כבד עלה ל'מרפסת הכהנים', וכוחות גדולים של המשטרה וארגוני ההצלה פינו את החוגגים במקום עד לסיום הטיפול. האירוע הסתיים במספר מועט של נפגעים קל משאיפת עשן. עבור מתנדבי ההצלה הייתה זו הזדמנות נדירה לשפוך שיח בציון ביום המסוגל ל"ג בעומר, כאשר אין את הדוחק השגרתי בל"ג בעומר.

"מידי שנה, אחרי המשמרת שלי באבטחה ההיקפית במירון, אני מגיע להתפלל בציון לרגעים אחדים משום שהעומס רב", מספר מתנדב 'איחוד הצלה'. "השנה, זה אולי אירוני לומר על רקע השריפה, אבל זכינו שנוצרה סיטואציה שבה יכולנו להתפלל דקות ארוכות כשאיש אינו מפריע. זו הייתה תפילה שלא אשכח זמן רב".

• ה' 10:15 - צוותי מגן דוד אדום, הפרוסים בכוחות גדולים ביותר במירון, טיפלו עד כה בלמעלה מ-100 ממשתתפי ההילולה, בה לוקחים חלק רבבות. 16 פצועים נזקקו להמשך טיפול ופונו על-ידי אמבולנסים לבית החולים זיו בצפת.

• ה' 10:16 - צוותי מגן דוד אדום העניקו במהלך הלילה טיפול רפואי לכ-80 ממשתתפי המדורות ברחבי הארץ. כ-30 מהם סובלים מכוויות קלות, שאיפת עשן וחבלות. 37 מצריכת יתר של אלכוהול, ו-13 ממקרי אלימות.

• תושב וויליאמסבורג שנוהג להגיע פעם בשנה לישראל – לציון רשב"י במירון ביום ל"ג בעומר, היה כאן גם בשנה שעברה עם בתו הסובלת ממום מולד. כאשר נדחקו בתורי הענק בשערי הציון, איבדה בתו את ההכרה וכונני 'איחוד הצלה' שהיו במקום החלו להעניק לה טיפול ראשוני מהיר ומציל חיים. היא פונתה לבית החולים 'זיו' בצפת ושוחררה כעבור שעות אחדות.

אמש הגיע האיש ליו"ר 'איחוד הצלה' והציג את פרטי המקרה, כשהוא מציין את מסירות המתנדבים. "בשנה שעברה לא הספקתי להודות לכם, משום שמבית החולים שבתי לארה"ב", אמר, "אבל השנה אני מרגיש שהחוב עוד רובץ עלי ולכן אני מעוניין לתרום אופנוע להצלת חיים לזכות בתי".

• בארגון 'מגן דוד אדום' עד למשמרת הצהריים השתתפו 470 מתנדבים במבצע מירון. לבקשת המשטרה הוסיפו הבוקר שישה צוותים לדרך מהדרין. עד כה טופלו 165 מקרים.

• בארגון 'איחוד הצלה' הפועלים באבטחה הרפואית במושב מירון בסיוע רופאים, פאראמדיקים, ומאות חובשים, טופלו עד כה למעלה מ-150 מקרים רפואיים. מתוכם: פצוע בינוני לאחר נפילה מגובה, 7 נפגעים קל משאיפת עשן כתוצאה משריפה שפרצה באוהל הכנסת האורחים, והשאר נפגעים קל לאחר אירועי כוויות, חבלות, התעלפויות, ופציעות.

• סגן ניצב יהודה ממן, דובר המחוז הצפוני של משטרת ישראל סיפר בשעה 16:30 ל'בחדרי חרדים' כי מאז תחילת ההילולה עלו לשטח ההר במירון כמאה וחמישים אלף בני אדם, כ-1,500 שוטרים מאבטחים את העולים. עד כה לא נרשמו אירועים חריגים למעט הצעיר בן 25 שנפל מגובה ונפצע. כוחות המשטרה יהיו פרושים ברחבי ההר עד לשעות הלילה המאוחרות, ומאז יעזבו את השטח בהדרגה.

• דוברות צפון - עדכון הר מירון: ב- 19:00 ידליקו חסידות תולדות אהרון את האש בהר מירון. תהיה זו הדלקה אחרונה לחגיגות ל"ג בעומר בהר, תפוסת החניונים: חניון עין הוזים עומדת על 90%, תפוסת חניון פארוד עומדת על 90% ותפוסת חניון ספסופה עומדת על 80%. הציבור מתבקש להגיע בתחבורה ציבורית המיועדת לכך. שוטרי אגף התנועה ממשיכים לתת שירות לציבור החוגגים. הכניסות להר מירון חסומות לרכב פרטי, אין דיווח על עומסים בכבישים סמוכים.

• החל מיום רביעי ערב ל"ג בעומר ועד יום חמישי ב21:30 טופלו ע"י חובשי 'איחוד הצלה' במירון 342 מקרים רפואיים מתוכם פצוע בינוני לאחר נפילה מגובה, 7 נפגעים לאחר שאיפת עשן, והשאר מקרים רפואיים שונים שטופלו ע"י החובשים ורופאי איחוד הצלה במרפאות 'איחוד הצלה' הממוקמות בסמוך לציון במירון. מערך האבטחה יימשך עד לשעות הקטנות של הלילה עקב מעמדי ההדלקות בחצרות החסידויות השונות, צוותי איחוד הצלה פראמדיקים חובשים ורופאים עדיין פרוסים ברחבי המושב ובנקודות ההזנקה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ווער איז דאס?  

  מרדכי חיים

  • כשתגדל תבין (ל”ת)

   הבנת?

  • עבודה זרה 

   תלמיד חכם

 2. תוסיפו עוד שרתים דחוף, בטח רואים את זה מאות אלפים!!!  (ל”ת)

  למה זה קורס כל הזמן

 3. למה אתם לא מראים את הנגנים והרוקדים?!  (ל”ת)

  צ.

 4. למה אתם משדרים רק את החסידים??  

  אריאל

 5. תודה רבה שמחתם אותנו תמשיכו כך  (ל”ת)

  מאיר

 6. מאד יפה. ממש מרגש לחוש את האוירה המיוחדת  

  מתרגש

 7. למה לא מראים את חלקי מירון, למה רק בויאן?  (ל”ת)


 8. תודהההההההה  

  חסיד

 9. תודה רבה  

  isi

 10. למה אינכם משדרים את מעמד ההדלקה המפואר של מרן הראשון לציון  

  לא מבין

  • כי מה לעשות כשרודפים אחרי הכבוד אז הוא בורח! (ל”ת)

   משה

  • מה שאתה אמרת זה כבר שלמה עמאר... (ל”ת)

   עבוקא המרקזיט

 11. אבל מורנו הגר"ש עמאר לא זקוק לעזרתם של שרתי אינטרנט שונים  (ל”ת)

  יש מצלמה אחת בחצר וזהו

 12. כל הכבוד ! איזה תענוג צרוף!  (ל”ת)

  עננננננננננננננננקקקקקקקקקק!!!!!!!!!!!!

 13. יש שם כל כך הרבה דוחק וצפיפות  

  איציק

  • Todda Million from Seattle WA. (ל”ת)

   Todda!!!

 14. מרגש עד דמעות!!  


 15. הרשב"י מסתכל עלינו .  

  חלי

  • ולמלשינים אל תהי תקווה (ל”ת)


 16. יישר כח גדול מאד!!! נהנתי מכל רגע!  

  מישהי

 17. חח רואים את נחומי שם...לוקד עוד כמה פוזות במצלמתו..:)) תודה רבה!! כיף שאפשר לצפות מהבית!!  (ל”ת)

  ננה

 18. זה שיש מצלמה אחת בחצר וזהו זה עניין אחד  (ל”ת)

  אבל מה עם החשש לגזל של קניין רוחני במכון לב?

 19. תגובה בשינוי מערכות  


 20. תודה רבה ל"חדרי חרדים" זה ממש מזכה את הרבים.  

  חסיד מניו יורק

 21. שאלה  

  manager

 22. וויז מושיח צידקנו!! WE NEED MOSCHIACH NOW!!!  (ל”ת)

  ווליקומן מהר טו איירץ ישרואל

 23. אני רוצה להיות שם במירון אצל ר' שימעון  

  אפא הייתי עד עכשיו??

  • נו נו לא מאוחר (ל”ת)


 24. האם זה לא כל החיים, כלומר השידוי החי הזה ימשך תמיד, ואם לא אשמח לדעת ממשיהו עד מתי השידור יהיה קיים פה באתר. מכל מקום תודה לאתר בחדרי חרדים שעשו את הד  (ל”ת)

  אחד שמצביע או לשלי יחימוביץ או לש"ס תלוי במזג

 25. לא ראינו כלום  

  רבה

 26. איחוד הצלה - יישר כח  

  יוסי