1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

מיסיונרים ינצלו צעדת ירושלים בחג הסוכות

חשש כי מיסיונרים ינצלו את צעדת יום ירושלים בחג הסוכות כדי להפיץ תכנים ולעשות נפשות רח"ל • בצעדה שנערכה בשנה שעברה, אספו פעילי אור לאחים עדויות על פעילות מיסיונרית הכוללת פעילות פלילית של חלוקת חומרים להמרת דת היל"ת גם לקטינים, דבר שאסור על פי החוק הישראלי

כתבה מקודמת, י"א תשרי תש"פ 10/10/2019 16:30

חשש בבירה מיסיונרים בפעולה מיסיונרים בפעולה צילום: באדיבות המצלם

תופעה חמורה של הפצת חומרים משיחיים ומיסיונרים להמרת דת, עלולה להתרחש בצעדת ירושלים שתיערך בחול המועד סוכות הקרוב בעיר הקודש. צעדת ירושלים נערכת מידי שנה מזה עשרות שנים בהשתתפות עשרות אלפי בני אדם מכל רחבי העולם הצועדים ברחבי העיר בתהלוכה ססגונית. התהלוכה שאינה הולמת את רוח היהדות כוללת קבוצות של תיירים ממדינות רבות, בהם גם קבוצות נוצרים אוהבי ישראל.

בצעדה שנערכה בשנה שעברה, אספו פעילי אור לאחים עדויות על פעילות מסיונרית הכוללת פעילות פלילית של חלוקת חומרים להמרת דת היל"ת גם לקטינים, דבר שאסור על פי החוק הישראלי.

פניות התרעה שביצע הארגון לעיריית ירושלים, נענו בהכחשה מוחלטת של קיום פעילות מסיונרית במהלך הצעדה.

לקראת הצעדה הקרובה, שתיערך ביום חמישי ח"י תשרי ג' דחוה"מ, פנה בדחיפות מנהל האגף למאבק בכתות ובמיסיון באור לאחים הרב בנימין וולקן, לעיריית ירושלים על מנת שתסכל את השאיפה של פעילי המיסיון לשוב ולחלק חומרים אסורים גם השנה.

למכתב הדחוף, צורפו גם תמונות המעידות על חברי הכת המשיחית "ויז'ן פור יזראעל" המחלקים פליירים וחומרים אחרים בעברית ואנגלית לכלל הציבור בהם גם ילדים, דבר שמנוגד לחלוטין לחוק האוסר שידול קטינים להמרת דת.

המכתב המיועד לראש העיר והפקת המצעד, כולל עדויות של צועדים, המתארים כיצד הפעילים המיסיונרים עוצרים את משתתפי המצעד על מנת לחלק את החומרים המסוכנים ולפתותתם במתק שפתיים להמרת דת ה"י.

לדברי הרב בנימין וולקן מנהל האגף למאבק בכתות ובמיסיון ב'אור לאחים': "סכנת המיסיון מתפשטת לכל ערי ישראל, ולצערנו הגיעה גם לעיר הקודש. זהו מעשה חמור ביותר, אשר תוך ניצול ציני בשעה שיהודים נאמנים רבים מציינים את העלייה לרגל, נעשים פרצות איומות בחומת הדת ברוחבה של ירושלים. ארגון אור לאחים שעוקב אחר הפעילות הלא חוקית של המיסיונרים ימשיך למנוע מהם לקיים את הפעילות המסוכנת שלהם בכל האמצעים העומדים לרשותו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כ  


  • וזה מה שצריך לעשות למיסיונרים החב"דניקים שמטיפים לילדים חילונים (ל”ת)

   חילוני מודאג

 2. זה לא מה שאתם עושים לילדים החילונים?  (ל”ת)

  חילוני מודאג

;