1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. פוליטי

אוחנה: פוליגרף לעובדי המשרד והפרקליטות

שר המשפטים אמיר אוחנה פרסם כעת פנייה לציבור הרחב בחשבון הפייסבוק שלו בשאלה: "האם לדעתכם יש מקום לחייב את עובדי הפרקליטות ומשרד המשפטים החשופים למידע רגיש שבסופו של דבר דלף לכלי התקשורת בבדיקת פוליגרף?"

אלי שלזינגר, י"א תשרי תש"פ 10/10/2019 17:44

בעקבות ההדלפות אמיר אוחנה אמיר אוחנה צילום: מתוך הוידאו

בעקבות ההדלפות הרבות לכלי התקשורת מצד גורמים במשרד המשפטים ומהפרקליטות, מתעניין שר המשפטים אמיר אוחנה בחוות דעתו של הציבור בנוגע לבדיקת פוליגרף לגילוי המדליפים.

"בראיון לגיליון 'מקור ראשון' בערב ראש השנה, וכן במספר ראיונות שהיו לי" כותב השר בחשבון הפייסבוק שלו, "העליתי את הרעיון לפיו כדי לטפל בחשד להדלפות מגורמי אכיפת החוק, אני מציע שבעלי תפקידים רלוונטיים בפרקליטות ובמשרד המשפטים יעברו בדיקת פוליגרף, בדומה לבדיקות הפוליגרף שעוברים אנשי השב"כ, המוסד, הצבא והמשטרה".

"ראוי להזכיר" מביא אוחנה חיזוק לדבריו, "כי סעיף 27 (א) לחוק העונשין מורה "עובד הציבור שמסר, ללא סמכות כדין, ידיעה שהגיעה אליו בתוקף תפקידו, לאדם שלא היה מוסמך לקבלה וכן מי שהגיעה אליו ידיעה בתוקף תפקידו כעובד הציבור, ולאחר שחדל מהיות עובד הציבור מסרה, ללא סמכות כדין, לאדם שלא היה מוסמך לקבלה, דינו – מאסר שלוש שנים", כך שאין המדובר בעבירה אתית או משמעתית – אלא בעבירה פלילית ממש".

"היות שבשיחותי עם גורמי הפרקליטות נתקלתי בהכחשה גורפת כי ההדלפות מגיעות מהפרקליטות" תוהה אוחנה, "הייתי מצפה שדווקא הם ירימו את הכפפה ויבקשו לנקות את שמם הטוב ואת עננת החשד הרובצת מעליהם, אך עד כה לא נתקלתי בהרמת הכפפה, או בהיענות יוצאת דופן".

"הייתי רוצה לשאול את דעתכם, הציבור" כותב שר המשפטים בפייסבוק, "האם לדעתכם יש מקום לחייב את עובדי הפרקליטות ומשרד המשפטים החשופים למידע רגיש שבסופו של דבר דלף לכלי התקשורת בבדיקת פוליגרף?"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בדיקת`הדלפות  

  רוני

 2. בהחלט כן  (ל”ת)


 3. פוליגרף חובה לעובדי הפרקליטות משי ניצן ועד לקטן  


 4. בדיקת פוליגרף  


 5. מאז ההדלפה של הפרקליטה ליאורה בלאט-ברקוביץ ששילמה מחיר כבד, הכל הפקר.  


 6. ברור שיש רקבון בפרקליטות, הם רודפים  

  חיים

;