1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

אבל בסערט ויז'ניץ: מרביץ התורה הלך לעולמו

אבל במוצאי חג ראשון בחצר חסידות סערט ויז'ניץ: הרה"ח רבי שאול ויסבלום זצ"ל מחשובי החסידים ותלמיד חכם עצום, הלך לעולמו במהלך החג והוא בן 84 בפטירתו | הלוויתו תצא אחרי טיש האושפיזין של הרבי

משה ויסברג, ט"ו תשרי תש"פ 14/10/2019 19:59

החסידים ילוו אותו אחרי הטיש הרה"ח רבי שאול ויסבלום ז"ל הרה"ח רבי שאול ויסבלום ז"ל צילום: אהרן ברוך ליבוביץ

ברוך דיין האמת: בבית החולים 'מעיני הישועה' בבני ברק נפטר במהלך החג הרה"ח רבי שאול ויסבלום זצ"ל, מחשובי תלמידי החכמים בחצר חסידות סערט ויז'ניץ והוא בן 84 בפטירתו. 

רבי שאול זצ"ל עבר את השואה האיומה כשהגיע לארץ התיישב בחיפה והיה לתלמידו של האדמו"ר בעל ה'מקור ברוך' מסערט ויז'ניץ זצ"ל שהקים ובנה את שיכון ויז'ניץ. 

הוא נודע כתלמיד חכם עצום ומרביץ תורה. במשך שנים שימש כמגיד שיעור בישיבה, את כל יומו השקיע ללימוד והיה לומד בחברותא עם הגאון רבי יואל קלופט זצ"ל אב"ד חיפה וכן עם יבלחט"א הגאון רבי שמואל וינטרוב מחשובי תלמידי החכמים בחיפה שלמד עמו בחברותא שנים רבות.

קשר מיוחד היה לו עם האדמו"ר בעל ה'חכמת אליעזר' מסערט ויז'ניץ זצ"ל וכן עם בנו האדמו"ר שליט"א, ברבות השנים יצא לפנסיה מהישיבה, אך תמיד המשיך לשקוד על התורה גם לאחר שנחלש ונחלה. 

זכה והותיר אחריו דור ישרים מבורך, שבעה ילדים, בנים ובנות, חתנים וצאצאים, חתנו הגאון רבי שלמה חרז, הינו הרב של 'קהל חסידים' באשדוד. 

מסע הלוויה ייצא הלילה (מוצאי יום טוב ראשון של סוכות) בשעה 23:00 לאחר הטיש בחצר חסידות סערט ויז'ניץ בחיפה לבית החיים בעיר, שם ייטמן. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. היה עייל שייף ונפיק וגריס באורייתא תדירא ולא החזיק טיבותא לנפשיה.  

  יוסף

 2. נכד בן אחר בן של הרבי ר' אלימלך מליזנסק  (ל”ת)


  • שם משפחתו של ר' אלימלך מליז'נסק היה ויסבלום. (ל”ת)

   מנדל

 3. לומר עליו שהוא ניצול שואה זה זילות שורדי השואה. הוא נולד אחרי השואה ודי להמציא  (ל”ת)


  • אבל 

   jbv

  • אם לא יודעים, לא מגיבים ! 

   אפרים

  • אתה יודע אולי מתי הרב לאו נולד ?  


;