1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

גפני משיב לדרעי, פותח חזית עם אגודת ישראל ועוקץ את שלומי אמונים

בכנס נציגי 'דגל' שהתקיים אמש בטלזסטון, נאם ח"כ גפני בפתיחות, כשהוא מציין כי הוא עושה זאת מכיוון שמדובר בכינוס סגור ו"אין כאן עיתונאים", אולם ל'בחדרי' הגיעה הקלטה עם עיקרי דבריו בהם הוא משיב לטענות דרעי, עוקץ את שלומי אמונים ופותח חזית עם 'אגודה'

ארי קלמן, ט"ז תשרי תש"פ 15/10/2019 07:28

יורה לכל הכיוונים משה גפני משה גפני צילום: Miriam Alster/Flash90

בכינוס סגור שהתקיים אמש (שני) לפעילי 'דגל התורה' הארצית, בו התכנסו כל נציגי התנועה בסוכת ראש מועצת קריית יערים יצחק רביץ, סיכם יו"ר 'דגל התורה' את השנה הפוליטית הסוערת, במהלך דבריו השיב ח"כ משה גפני לטענות של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי על כינוסי הבחירות של 'דגל התורה', פותח חזית מול 'אגודת ישראל' על חלוקת המנדטים הפנימית ועוקץ את 'שלומי אמונים'.

בנאום שנשא במשך קרוב לחצי שעה, כשמידי כמה דקות הוא מסביר כי הוא מדבר בפתיחות, משום שאין במקום עיתונאים, הוא סיכם את השנה החולפת, במהלכה חווינו מערכת בחירות סוערת בזירה המוניציפלית, שחלקן הובילו לבחירות חוזרות, ושני סבבים של מערכות בחירות לכנסת, כשהוא אומר, "הבחירות המוניציפליות היו הצלחות שאי אפשר לתאר אותן ואין את הסופר שיוכל לתאר את המציאות הזאת".

גפני הזכיר את הקרבות שהיו במערכת הבחירות ובראשם 'דין צפת כדין ירושלים' ונאום ה'אוי ואבוי' שנשא סגן השר מאיר פרוש, בו התריע מהחשש ש'דגל התורה' תקבל יותר קולות מ'אגודת ישראל'. גפני הזכיר את שורות הנצחונות של 'דגל התורה', בצפת, בחיפה, בירושלים, בביתר ועוד כשהוא לא פוסח על ההישג בירושלים: "קיבלנו בירושלים שישה מנדטים ואגודה קיבלה שלושה, ואנחנו רצינו שמי שיבחר יהיה משה ליאון כפי שקבעו מועצת גדולי התורה רצינו שיבחר אדם דתי והיינו מעוניינים שיבחר והוא אכן נבחר בסיבוב שני".

בהמשך עקץ יו"ר 'דגל' גפני, את סיעת 'שלומי אמונים' בראשותו של סגן השר מאיר פרוש, כשהתייחס למערכת הבחירות בעיר ביתר עילית, שלדבריו, "לא קל לשבת תחת ראש עיר משלומי אמונים, סיכמתי איתו (מאיר רובינשטיין א.ק.) שהוא עולה לבמה יחד עם שר התורה (הגר"ח קנייבסקי א.ק.) ופתאום הוא אומר שלא נותן את הסגנות לדודי זלץ עד שיסתדר במועמדים. כמו באלעד עשיתי איתנו הסכם ולא קרה כלום", כשהוא מתייחס למערכת הפוליטית הסוערת בעיר אלעד, במהלכה נטען מצידם של 'דגל בתורה' כי פרוש הפר את ההסכם שנחתם ביניהם.

גפני גם התייחס למערכת הבחירות לכנסת והתייחס לדבריו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי בראיון לעיתון 'הדרך', בו הוא אמר כי אם היו רוצים באמת להגדיל את הכוח החרדי, היו נותנים לו לעשות את העבודה, כשלדבריו הוא היה משיג "עוד 4 - 5 מנדטים", תוך שדרעי מציין שקשה מאוד לשכנע מסורתי שרוצה להצביע ליכוד להציבע לג' ועל כל עשרה ספרדים שתשכנעו להצביע ש"ס, אולי ימצאו אחד שיסכים להצביע ל'יהדות התורה', כך לדידו של דרעי.

"אני אומר אותו פה בחדר סגור", אמר גפני לנציגים, "אנחנו כמעט לא היינו מערכת בחירות וכמעט לא היה מערכת בחירות גם אצלנו, אבל מאז שמרן ראש הישיבה (הגר"ג אדלשטיין א.ק) התערב בהכל ונתן לנו גיבוי מלא, אז נסע מרן שר התורה ממקום למקום ולא ראינו דבר כזה שהיה במערכות בחירות שאנחנו מכירים, גם לא אצל החילונים", כשגפני מספר בגאווה על הכינוסים באופקים, רכסים ובתל אביב שלדבריו "כתל אביבי אני אומר לכם לא ראיתי דבר כזה היינו בטוחים יגעו 30 איש ובגן היה מפוצץ ומלא, אף אחד לא היה חרדי".

גפני סיפר כי באירוע "היה ויכוח בין אנשים אחד אמר להצביע ש"ס ואחד אמר להצביע ג'. שלא תהיה אי הבנה, מרן שר התורה עשה את מערכת הבחירות לא בשבילנו רק אלא גם בשביל ש"ס". לדבריו, "הם לא מודים בזה הם באים לאנשים אצלינו במערכת הבחירות שמצביעים ג' ואומרים להם תצביעו ש"ס, מה שאנחנו לא עשינו, זה לא חברי וזה לא יפה, וגם לא הכרת הטוב הם אומרים "אנחנו נתנו לכם בהסכם העודפים" אבל אנחנו נתנו לכם הרבה יותר קולות, מרן שר בתורה נתן, הוא עורר את המדינה הזו ועורר את השכונות האלה שידברו על אידישקייט ולהצביע לחרדים. לא קיבלנו הכרת הטוב", כך גפני במענה לטענות יו"ר ש"ס.

בדבריו התייחס יו"ר 'דגל התורה' חבר הכנסת גפני, גם לשיתוף הפעולה עם סיעת 'אגודת ישראל', כשהוא סיפר כי הם נמצאים כעת בתקופה של שלום, תוך שהוא מציין כי "בעבר היה מו"מ של שבועות עם צעקות ביני לבין ליצמן שהגיעו על לב השמיים, הפעם הסכמנו על זה. רשימה שוויוניות על בסיס שוויוני, ישבנו עשר דקות והגענו להסכמה, אני אומר לכם פה בשקט כי זה בלי עיתונאים, היינו יכולים לקבל יותר מחלוקה של חמישים - חמישים אני לא אומר את זה סתם, אחרי התוצאות של ירושלים ואחרי עוד כמה דברים ובכל זאת לא ביקשתי יותר מחמישים כי זה הדבר הנכון".

"אנחנו יותר גדולים אנחנו יודעים שאנחנו יודעים שאנחנו יותר גדולים אבל אנחנו הולכים ביחד בשיוויון ואנחנו הולכים בשלום אבל לא היה חילוקי דעות", סיכם גפני את נאומו מה שעלול לעורר את זעמם של בכירי 'אגודת ישראל' שבפועל הם אלא שהיו עד כה בחלוקה בכנסת עם כוח גדול יותר וכעת סיכמו על שוויוניות לכנסת הנוכחית ולכנסת הבאה, אך ייתכן כי ההסכם יפתח מחדש לאחר מכן ואז יתהפכו היוצרות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אוי אוי אוי הקוזק הניגזל....... הוא דאג לשס  (ל”ת)


 2. אוי אוי כמה  

  חנוך

 3. אני  

  גפני חחחח

 4. סייג לחכמה, שתיקה.  

  רשב''ג

 5. שיתחיל להתייחס לחרדים העובדים אז הוא יקבל עוד מנדט.  (ל”ת)

  בני

  • לפני בחירות הוא רץ ומבטיח להם הבטחות אח״כ אומר להם, ישקני.. 

   מוטי

 6. מחלוקת  

  פלוני

 7. כל מי שבקי קצת  

  חיים שעי'

 8. האשם היחיד זה אתה!  


 9. אההה הבנתי גפני השמאלני מחפש אשמים. מציע לך לחפש אותם אצל בן גביר שקיבל רק בבני ברק קרוב ל2000 קולות וברור לכל שאין 2000 כיפות סרוגות בבני ברק  (ל”ת)

  לב יהודי

 10. המנדט השמיני קבור בהר הזיתים  

  שמואל

  • גפני - עם דמעות בצל 

   דגלניק

 11. הוא בטוח שכולם מאמינים לשקרים שלו  (ל”ת)

  ארי

 12. חצוף יהיר ושקרן  

  חצקל

 13. הגיע הזמן שגפני יפנה את מקומו. 32 שנה בכנסת זה לא מספיק?!  (ל”ת)


  • צודק באלף אחוז . האיש נדבק לכיסא ומטיף לכולם מוסר  (ל”ת)

   חיים דרוק

  • זו אחלה פרנסה! למה שיוותר? 


 14. הפלגן המיתלוגי מויישי גפני ...  


 15. צודק לגמרי!  (ל”ת)

  אשר

 16. לכל המגיבים זעופי הפנים  

  אמת צרופה

 17. גפני הבכיין...  

  עמך

 18. סוכת שלום, האומנם?  


 19. המנדט השמיני קבור בהר הזיתים!!!!!!!!  (ל”ת)


 20. די להגמוניה האשכנזית  

  ציפי

 21. ילד קטן תודה בכישלון לדגל יש רק 3 מנדטים  (ל”ת)


 22. הוא מדבר בביטחון כאילו אין עליו סיפורים מזויעים  (ל”ת)


 23. גפני כמה אתה נהנה לדבר שטויות אני מייחל ליום הזה שביהדות התורה יכניסו כח צעיר ולא מפלג לך כבר לך  (ל”ת)

  יאיר

  • הכפיות טובה שלכם לרב מזוז עלתה לכם ביוקר . מצויןןןןןןןןןןןןןןן (ל”ת)


  • כמה אתה צודק אבל אני בשונה ממך פשוט עברתי להצביע שס כשכנזי עובד שמה יותר מכבדים האמן לי ביהדות התורה לפני בחירות אתה הרב ולפני רישום לבתי ספר אתה מוקצה (ל”ת)

   שלמה

 24. גפני, תזכור איך שפכת את דמו של הרב לורנץ  

  מוישה

 25. פשוט  

  שרול

 26. משה האיש היחיד שמזיז דברים בכנסת!!!  (ל”ת)

  גדי

 27. השסניקים בלחץ...  (ל”ת)

  חרדי שפוי

;