1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

טרגדיה באנטוורפן: סופר הסת"ם נפטר בחג הראשון

הלם בקהילה החרדית באנטוורפן בעקבות פטירתו של סופר הסת"ם המפורסם בקהילה רבי מרדכי יוסף ליהמן זצ"ל, שהלך לעולמו בליל החג | מאות ליוו אותו למנוחות ביום טוב שני

משה ויסברג, ט"ז תשרי תש"פ 15/10/2019 21:30

לוויה ביום טוב שני נרות נרות צילום: pixabay

אסון ואבל באנטוורפן שבבלגיה: בפתע פתאום נפטר בחג ראשון של סוכות, סופר הסת"ם הנודע רבי מרדכי יוסף ליהמן זצ"ל, מחסידי שאץ בעיר והוא בגיל 54.

בליל החג הלך לנוח לאחר שלא חש בטוב וביקש מים. לאחר מכן באו להעירו, אך כבר לא הגיב. כוחות ההצלה שהגיעו נאלצו למגינת לבם להודיע לבני המשפחה ולבני הקהילה כי הוא שבק חיים לכל חי.

ר' מרדכי יוסף היה תלמידו של המקובל רבי דניאל פריש זצ"ל בעל ה'מתוק מדבש' על הזוהר.

היה מדמויות ההוד של אנטוורפן החרדית, אדם ירא שמים מרבים שהתפילות שלו היו לשם דבר היה בעל תפילה בפסוקי דזמרה שהיו נאמרים בנעימות.

נודע כסופר סת"ם מומחה בעיקר בגלל האמת שבו ויראת שמים המיוחדת. רבים היו מחכים שיכתוב להם מזוזות ותפילין. הוא הלך בהצנע לכת "ממש פרי עץ הדר הוא היה", מגדירים מכריו ל'בחדרי חרדים'.

את מקום תפילתו קבע בבית מדרש "אליעזר מרדכי" באנטוורפן אצל הגאון רבי אליעזר אטפרגוט.

הותיר אחריו את אלמנתו עם ילדים יתומים, שרק שניים מהם זכה להוביל לחופה.

מסע הלוויה נערך הבוקר (שלישי יום טוב שני של גלויות) בשעה 7:30 תחת גשם שוטף, כאשר מאות אנשים המומים ליוו אותו בדרכו האחרונה. ארונו הוכנס לרכב הנהוג בידי גוי, יחד עם ארבעת אנשי החברא קדישא, שליוו אותו לקבורה בבית החיים בפיטע שבהולנד.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. צדיק. חבל על דאבדין.  

    אנוורפני

;