1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

נתניהו עם הצעה חדשה ל'כחול לבן': התגמשות בגיוס ובסטטוס קוו

על פי הדיווח, בשעה האחרונה שוחח ראש הממשלה נתניהו עם חברי 'בלוק הימין' ועדכן אותם כי הוא צפוי להגיש הצעה מחודשת למפלגת 'כחול לבן' ובתוכה חבילת הסדרים בנושאי דת ומדינה • החרדים יקבלו את מתווה אטיאס לחוק הגיוס הכולל מכסות, אך ללא סנקציות כלכליות

ארי קלמן, י"ח תשרי תש"פ 17/10/2019 15:17

החרדים יישבו עם לפיד? נתניהו וגנץ וראשי המפלגות החרדיות נתניהו וגנץ וראשי המפלגות החרדיות צילום: צלמי פלאש 90

שבוע לתום 28 הימים הראשונים להרכבת ממשלה בראשות בנימין נתניהו, ראש הממשלה, בשם גוש הימין, הגיש הצעה מחודשת לראשי 'כחול לבן' הכולל לראשונה גם את יאיר לפיד וכוללת בתוכה גם פשרות בנושאי חוק הגיוס והסטטוס קוו.

על פי הדיווח, נתניהו שוחח בשעה האחרונה עם חברי בלוק הימין ועדכן כי הוא צפוי להציע לראשי כחול לבן הצעה חדשה הכוללת חבילת הסדרים בנושאי דת ומדינה לפי ההצעה, החרדים יקבלו את מתווה אטיאס לחוק הגיוס הכולל מכסות וביטול החוק אך ללא סנקציות כלכליות.

בנושא הסטטוס קוו מציעים בליכוד שמייד עם הקמת הממשלה תוקם ועדה לנושאי חקיקה שבה זכות וטו לכל אחת מהסיעות, כאשר בשנה הראשונה יוסכם שלא לקדם אף חוק שנוי במחלוקת משני הצדדים לא חוקים אנטי חרדים ולא פרו חרדים.

גם לנושא המדיני מתייחס נתניהו ובהודעה מטעמו נכתב, כי הוא וגנץ יביאו בפני הממשלה עמדה משותפת ביחס לתוכנית המאה של הנשיא טראמפ, כאשר תוצג, וביחס להחלת הריבונות הישראלית על בקעת הירדן וצפון ים המלח.

בנוסף, ראש הממשלה נתניהו הדגיש בפני יושב ראש כחול לבן, שהאחריות הלאומית מחייבת הכרעה מיידית על מתווה זה. כל דחייה מיותרת תביא לכך שנגיע לאותה נקודה בעוד כחודשיים, עם כל המשמעויות שיתלוו לכך.

ל׳בחדרי חרדים׳ נודע, כי בסיעות החרדיות אמרו לנתניהו שיבחנו את פרטי ההסכם לכשיגיע לידי ממשות - באם בכחול לבן יענו לדרישות.

בכל מקרה, מדובר בפעם הראשונה בה החרדים מביעים הסכמה לשבת באותה ממשלה עןם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד.

כזכור, אמש אמר נשיא המועצת חכם שלום כהן במהלך אירוע העליה לרגל המסורתי, כי באם ליברמן ולפיד יצטרפו לממשלה עם חרדים, יזכו לחיי העולם הבא. אמירה זו של נשיא המועצת, מראה אולי יותר מכל על שינוי הגישה של החרדים כלפי יאיר לפיד.

מיהדות התורה אומרים על הדברים, כי "כפי שהודענו אחרי הבחירות האחרונות סיעת יהדות התורה היא חלק מבלוק הימין ה- 55".

"כידוע, הסמכנו את רה"מ נתניהו לנהל מטעמנו מו"מ להקמה אפשרית של ממשלת אחדות עם מפלגות נוספות. כשיוגש לנו מתווה קואליציוני קונקרטי נדון בו ונכריע".

ראש הממשלה עצמו הוציא הודעה מסכמת ובה נאמר: "התקשרתי עכשיו לחבר הכנסת בני גנץ והצעתי בפניו מתווה פשרה להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה. זו הממשלה היחידה שאפשר להקים עכשיו וזו הממשלה היחידה שחובה להקים עכשיו".

נתניהו מוסיף ואומר, כי "כל אזרחי ישראל מסתכלים סביב ורואים איך המזרח התיכון משתנה לנגד עינינו - משתנה לרעה".

"מי שצריך לדעת יודע שגם האתגרים הביטחוניים הולכים וגדלים, והם לא מחכים לנו".

"לכן אני קורא לבני גנץ" אומר ראש הממשלה, "לגלות אחריות לאומית ולהיכנס איתי מייד למשא ומתן, להקים איתי את הממשלה שמדינת ישראל כל כך זקוקה לה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חוצפן  

  כרמית

 2. ביבי החוצה  

  הזבוב

 3. כצפוי... ש"ס ויהדות התורה ישבו עם לפיד  (ל”ת)

  אין אידאולוגיה

 4. הוא מתחיל לזגזג  

  לאה

 5. שבת חופשית זה לא "חקיקה אנטי חרדית"  

  בן

 6. חס וחלילה  

  גוסי

 7. נתניהו הסוף  

  אילן

 8. השקרים של גנץ ויעלון ואחריהם נושף לפיד  

  מי שיודע

 9. שקרן רמאי ! לא מאמינה לאף מילה שלו  

  אמי

 10. אחדות ,בלי נתניהו ובלי חרדים סחטנים ,גנץ ראש ממשלה לכל הקדנציה  


 11. אף אחד לא מאמין ל....ביבי  

  Yl

 12. עד תום השבוע עוד יהיו לו הרבה התחכמויות  (ל”ת)

  משה

 13. שירת הברבור של המושחת מבלפור  


;