1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

גנץ לביבי: "דרכך אינה לאחדות; השב המנדט"

לאחר שנתניהו הגיש ליו"ר כחול לבן בני גנץ הצעה משופרת הכוללת גם ויתורים בנושאי דת ומדינה, בכחול לבן לא מתרשמים ודורשים מתנתיהו להחזיר את המנדט כדי שיעבור לגנץ • הליכוד: "גנץ נכנע שוב לתכתיבים של לפיד וליברמן"

ארי קלמן, י"ח תשרי תש"פ 17/10/2019 16:59

דוחים ההצעה בני גנץ/בנימין נתניהו בני גנץ/בנימין נתניהו צילום: אבשלום שושוני/יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר שראש הממשלה הגיש הצעה נוספת ליו״ר כחול לבן בני גנץ ובה גם פשרות בנושא חוק הגיוס ונושא הסטטוס קוו. במפלגה הגדולה דורשים מנתניהו להחזיר את המנדט כדי שבני גנץ ירכיב ממשלה.

"לצערנו", מסרו בכחול לבן ״התנהלותו של ראש הממשלה היוצא בפועל גם במהלך התקופה האחרונה מצביעה שדרכו אינה לאחדות אלא לחסינות".

"גם היום הוא לא מוכן לבוא למשא ומתן ישיר, וגם היום הוא אינו מוכן להכיר בכך שרוב אזרחי ישראל בחרו בממשלת אחדות ליברלית, ללא הקיצוניים. זו הסיבה שכחול לבן היא הסיעה הגדולה בכנסת״.

עוד טוענים בכחול לבן, כי, ״לא בכדי, הצעתו של ראש הממשלה היוצא אינה כוללת התייחסות לנושא החשוב ביותר - שמירה על טוהר המידות ושלטון החוק. גם בשבועות האחרונים, ממשיך נתניהו לצאת נגד מערכות אכיפת החוק, נגד התקשורת ונגד גורמים ממלכתיים ואינו נוהג במערכות אלו בכבוד הראוי״.

בסיעה התייחסו לפשרות שהוצגו בנושא חוק הגיוס והסטטוס קוו ומסרו: ״אנו מברכים על חלקים בהצעתו של ראש הממשלה, כמו הנכונות לדון בנושאי דת ומדינה וההכרה בצורך להכין תוכנית רב שנתית למערכת הביטחון".

"עם זאת" הדגישו, "הקמת ועדות ודחיית קבלת ההחלטות לשלבים מאוחרים, מעלה חששות כי מדובר במתווה שמטרתו היא להקים ממשלה בראשות נתניהו, ולא לפתור את סוגיות היסוד".

בני גנץ אמר כי הוא ממתין לקבל המנדט לידיו. לדבריו, ״בעת הזו ובהתאם למצב הביטחוני, הכלכלי והמשפטי, הדבר הנכון למדינת ישראל ולעם ישראל הוא ממשלת אחדות רחבה וליברלית, עם קווי יסוד ברורים ביחס לנושאי ביטחון, טוהר המידות, דת ומדינה וכלכלה. לכן, אנו קוראים לנתניהו להחזיר את המנדט לנשיא המדינה ולאפשר ליו"ר כחול לבן להוביל הקמת ממשלה שתתקן את הבעיות הביטחוניות והכלכליות שיצרה הממשלה הנוכחית, ולבוא למשא ומתן ישיר בלב פתוח ובנפש חפצה במקום למשוך זמן".

בליכוד מיהרו להגיב לדחייה שקיבלו מכחול לבן להצעה שהוגשה: "גנץ נכנע שוב לתכתיבים של לפיד וליברמן - והפך לסרבן סדרתי המונע הקמת ממשלת אחדות לאומית".

"גנץ" אומרים בליכוד, "סירב למתווה הנשיא, סירב להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו, סירב למפגש בין צוותי המו״מ וכעת מסרב למתווה הפשרה של ראש הממשלה".

"לפיד-ליברמן וגנץ מובילים לממשלת מיעוט שנשענת על המפלגות הערביות וכשלא יצליחו גם בזה הם ידרדרו את המדינה לבחירות חדשות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גנץ בובה של לפיד.לפיד רוצה להכשיל אותו כי הוא רוצה בעתיד לשלוט לבדו וגנץ ששומע לו קובר את עצמו מבחינה פוליטית. אני קורא לגנץ :אל תהיה פראיר של לפיד.  (ל”ת)

  שלמה

 2. משפחתו של גנץ אמרה אמת. הוא מביא בושות לעולם.  (ל”ת)

  ציפורה

 3. גנץ  

  שפירא

 4. גנץ  

  צ.ב.ש

 5. גנץ  

  יעל

 6. חוצפה  

  בן

  • לא יאומן. גנץ שמתנהג בחוצפה ומתגלה כסרבן סדרתי,  

   מאיר

 7. רק בחירות  

  אבו נאצר

 8. בואו נבדוק האם בני גנץ מתאים להנהיג מדינה...  

  יובל

 9. גנץ לא בבון של ביביהו  


 10. גנץ אתה חלשלוש ולא ראויי......  

  רק ביבי המלך

 11. גנץ הוא האיש אשר בגללו נתניהו לא מצליח להרכיב ממשלה  

  תפנימו

  • כמה טיפש אתה יכול להיות (ל”ת)


 12. נתניהו מנהיג משכמו ומעלה על כל 55 חברי כנסת בימין לתמוך בו!  

  בעד נתניהו

 13. חלום באיספמיה  

  אבו נאצר

 14. ליכוד וטוהר מידות אלה מושגים שלא נפגשים.  (ל”ת)

  ישראל

;