1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. פוליטי

ביבי משיב המנדט: אעמוד בראש האופוזיציה

כמעט 30 ימים אחרי שקיבל מנשיא המדינה את המושכות להרכבת הממשלה הבאה, בנימין נתניהו מחזיר היום את המנדט לנשיא ומאשים את כולם בכישלון להקים ממשלה • "הסרבנות של גנץ מעידה שהוא נותר שבוי בידי ליברמן ולפיד" • יאיר לפיד: "ביבי שוב נכשל - זה כבר סדרתי"

ארי קלמן, כ"ב תשרי תש"פ 21/10/2019 20:21

דריכות במערכת הפוליטית בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

28 ימים לאחר שקיבל לידיו אל המנדט להרכבת הממשלה, ולאחר שכצפוי, לא הצליח להרכיב ממשלה, ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו הודיע הערב (שני) לנשיא המדינה כי הוא מחזיר את המנדט לידיו את המנדט. הנשיא צפוי להעביר את המנדט לידי בני גנץ שיקבל הזדמנות ראשונה להרכיב ממשלה.

נתניהו אמר הערב בחשבון הפייסבוק שלו: "מאז קיבלתי את המנדט, פעלתי ללא הרף, גם בגלוי וגם בסתר כדי להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה״. לדבריו ״עשיתי כל מאמץ כדי להביא את בני גנץ לשולחן המשא ומתן וזאת כדי למנוע בחירות נוספות״.

נתניהו מאשים בדבריו את כחול לבן על כך שמנעו את הממשלה: ״פעם אחר פעם בני גנץ פשוט סירב להיפגש. תחילה סירב למתווה הנשיא, אחר כך סירב להיפגש איתי, סירב לשלוח את צוות המו״מ שלו ולבסוף סירב לדון על מתווה הפשרה שהצגתי - הסרבנות של גנץ מעידה שבני גנץ נותר שבוי בידי ליברמן ולפיד״

״גנץ לפיד וליברמן רק מדברים על אחדות אבל בפועל הם עושים את ההיפך הגמור ומעודדים פילוג וחרמות כאשר הם פוסלים את חובשי הכיפות ולא פוסלים את חברי הרשימה המשותפת״, עוד הוסיף נתניהו, כי הוא ימשיך בתפקידו בכנסת ויעמוד בראשות האופוזיציה באם תקום ממשלת מיעוט עם הסיעות הערביות.

יאיר לפיד מיהר להגיב להחזרת המנדט של ראש הממשלה נתניהו ומסר: ״ביבי שוב נכשל. זה כבר סדרתי״, כחול לבן מסרו כי ״זמן הספינים עבר, הגיע השעה למעשים. כחול לבן נחושה להקים את ממשלת האחדות הליברלית בראשות בני גנץ, שהעם בחר בה לפני כחודש״.

בבית הנשיא הודיעו הערב כי נשיא המדינה ראובן ריבלין קיבל את הודעתו של ראש הממשלה, נתניהו, כי הוא משיב את המנדט לנשיא המדינה משום שלא עלה בידו להרכיב ממשלה. כאשר בהתאם להוראות חוק יסוד: הממשלה, יפנה מנכ״ל בית הנשיא, הראל טובי, לנציגי הסיעות כולם ויודעם כי בכוונת הנשיא להעביר את המנדט להרכבת הממשלה בהקדם, ליו״ר כחול לבן ח״כ בני גנץ ולהעמיד לרשותו את 28 הימים הנתונים לו על פי חוק.

בהודעתו לסיעות יודיע מנכ״ל בית הנשיא כי סיעה אשר מבקשת להביא את עמדתה בפני הנשיא, טרם הטלת המנדט על ח״כ גנץ, תוכל לעשות כן בהתאם ללוחות הזמנים הקבועים בחוק, על פיהם נתונים לנשיא שלושה ימים מעת הודעתו של ראש הממשלה, ח״כ נתניהו, להטיל את המנדט על ח״כ אחר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גנץ הולך לקנות את החרדים בכסף מלא.  

  שריר

  • גנץ בבעיה: המושחת מבלפור רוקן את הקופה 


 2. צודק כל מילה  (ל”ת)

  יוסי

 3. הולכת להיות ממשלת שמאל ערבים ליברמן שתרדוף את היהודים  (ל”ת)

  ברור

 4. נתניהו אם זה היה תלוי בך מעולם לא הייתה מחזיר את המנדט לנשיא  

  שי

  • באתר זה רוב הקוראים תומכים בנתניהו ובגוש הימים לא קונים את השקרים של תגובה מס' 4 (ל”ת)

   תמיכה

  • שמענו עליך (ל”ת)


 5. זהו. אפשר כבר לקבוע שתם עידן נתניהו.  

  דני

  • נילחם על חפותו של נתניהו גדול ראשי הממשלה בישראל  (ל”ת)

   לא נכון

  • שמשיח כבר יבוא. אם לא- ביבי יחזור בגדול, במקביל להכנסת השמאל הישראלי לבוידעם. (ל”ת)


 6. מכבי צהוב  

  איתי וייס

 7. תרומה מיוחדת! וייחודית!  

  ציונה

  • מה הקשר? 


 8. הקיסר המושחת מבלפור נכשל שוב! הביתה!  


 9. לגנץ אין דרך להיות ראש ממשלה. בחירות ג בקרוב.  (ל”ת)

  רחל

;