1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

חיילי נצח הותקפו ע"י בדואים, הגנו על עצמם - ונעצרו

המשטרה הצבאית עצרה מ"כ וחיילים נוספים לאחר שאלו הגנו על עצמם ומנעו פגיעה בחיילים ואזרחים

אלי שלזינגר, כ"ד תשרי תש"פ 23/10/2019 11:40

בחזור מהלוויית הנער שנהרג מברק חיילי "נצח יהודה". אילוסטרציה חיילי "נצח יהודה". אילוסטרציה צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

בלילה שבין רביעי לחמישי בשבוע שעבר, במהלך ימי חול המועד, חזרו חיילי חטיבת כפיר מהלווייתו של הנער אשר חזות - שנפטר ממכת ברק. קרוב משפחתו של חזות משרת בנצח יהודה והמחלקה של החיילים הגיע לנחם את האבלים.

בעת שחזרו החיילים ועצרו להפסקה בתחנת הדלק דביר, התגרו בחיילים קבוצה של צעירים בדואים שהיו במקום ועל פי עדותם, קיללו את החיילים.

בשלב מסוים צעק אחד הצעירים הבדואי למ"כ, "בוא חייל, אני אדקור אותך". או אז ומתוך חשש שהצעיר הבדואי מתכוון לממש את כוונתו, החל המ"כ לחתור למגע ועצר את הבדוואי - כאשר בשלב זה החלו הצעירים הבדואים לנסות לתקוף את המ"כ וחייליו הגיעו להגן עליו ועל חייהם.

האירוע הסתיים לאחר שהחיילים גברו על הצעירים הבדואים ואף ערכו חיפוש וגילו שאין לצעיר שאיים סכין. בשלב זה בהוראת המ"כ עזבו החיילים את המקום אולם לאחר ששבו לבסיס נתקלו בהפתעה, כאשר הקצינים שלהם כינסו אותם וטענו כי התקשורת עשויה להתעניין בכך וזה עשוי להזיק ליחידה.

אתמול (שלישי) הגיעו שוטרי מצ"ח ועצרו ועיכבו 18 חיילים המומים לחקירה, כאשר מרביתם נותרו במעצר במשך הלילה.

עורך הדין של המ"כ, איתמר בן גביר, אומר הבוקר כי: "שוב מדובר בהפקרת לוחמים. המ"כ עשה מה שמצופה ממנו והגן על עצמו ועל חייל. אם היה בורח, הרי שזו הייתה רשלנות והפקרות - אך כנראה שצה"ל מעדיף חיילים מתים מאשר חיילים שמבצעים את תפקידם".

בן גביר תוקף בחריפות את המשטרה הצבאית החוקרת ואת ההחלטה לעצור את החיילים, "מדובר בשערורייה. רק בישראל ברירת המחדל זה לעצור חיילים ולהאמין לפורעים שביקשו לפגוע בהם במקום לתת גב ללוחמים שביצעו את תפקידם".

מדובר צה"ל נמסר: "למשטרת ישראל הוגשה תלונה בנוגע לאירוע אלימות בין מספר חיילים למספר אזרחים. משטרת ישראל העבירה את הטיפול באירוע למשטרה הצבאית החוקרת, שפתחה בחקירת המקרה. ככל שיימצא כי חיילים חרגו מפקודות צה"ל או מהחוק הם יטופלו במלוא החומרה".

עוד הוסיפו כי היום יובאו להארכת מעצר לצורכי חקירה 14 חיילים החשודים במעורבות באירוע אלימות שהתרחש לאחרונה. החיילים חשודים בעבירות של תקיפה בצוותא, איומים ושימוש בלתי חוקי בנשק.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כאילו שעוצרים את כל הצבא. בדיחה !  (ל”ת)

  אל תתגייס

 2. הוכחה נוספת!  


 3. אלפיים שנה באירופה אמרו הגויים...  

  שריר

 4. מגינים על ערבים ובדואים  

  יהודיה

 5. כשלון של המנהיגות  

  יהודי

 6. צהל  

  יעקב

 7. בדואים בכיינים  

  זונדל פעטשגעבער

;