1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

חנות הספרים בישראל מכרה את ספרו של היטלר

פעיל חברתי בשם עמית ברק פרסם פוסט בפייסבוק ובו הוא סיפר כי נודע לו על ממכר הספר "מיין קאמפף", ספר אותו היטלר כתב, בחנות ספרים בכפר ריינה • לאחר פניית מנכ"ל בצלמו, הספר הוסר מן המדפים

קובי ברקת, כ"ד תשרי תש"פ 23/10/2019 17:30

שערורייה הספר מיין קאמף בחנות הספר מיין קאמף בחנות צילום: בצלמו

פעיל חברתי בשם עמית ברק פרסם פוסט בפייסבוק ובו הוא סיפר כי נודע לו על ממכר הספר "מיין קאמפף", ספר אותו היטלר כתב, בחנות ספרים בכפר ריינה. הספר שנאסר לממכר בארץ ובחו"ל הוא ספר מבוקש מאוד ומתורגם גם כיום לעשרות שפות. בספר מגולל היטלר על פתרונו הסופי ועל רצונו בחיסול העם היהודי. הוא נכתב עוד לפני השואה, והיה לאחד מספרי התעמולה הגדולים של היטלר ותנועת הנאציזם.

כפרי ריינה נודע באחרונה בעקבות מאסרה של המשוררת דארין טרטור. טרטור פרסמה מספר שירים ופוסטים הקוראים לרצח יהודים. צוות יס"מ פרץ לביתה באישון ליל והיא נעצרה והורשעה בגין הסתה לטרור. עוד היא במעצר, תושבי הכפר ארגנו ערבי תמיכה. באחרונה היא שוחררה ואף הוציאה ספר על תקופת מאסרה. בחיפושיה אחר מקום להשקת הספר, נרשמו סירובים רבים לקיום הערב ולבסוף התקיים בחצר בית קטן בכפר. כעת מתברר כי בכפר מוכרים ספרים הקוראים לרצח יהודים.

מנכ"ל בצלמו שי גליק פנה לבעל החנות ודרש ממנו להסיר את הספר מהמדפים. ואכן, הספר אשר מתורגם לערבית ועלה כשבעים וחמישה שקלים הוסר. גליק מסר: "נמשיך להלחם בכל דרך בהסתה והאנטישמיות בישראל ובחו"ל. לא ניתן בשום צורה לנאציזם להופיע באף מקום בוודאי לא במדינת ישראל."

הפעיל החברתי עמית ברק מסר: "אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש. מדובר בזילות החוק, זילות זכר השואה, ופגיעה בניצולים. הדברים צריך להדליק נורה אדומה במיוחד בימים אלה בהם האלימות במגזר הערבי משתוללת ויש בקרב ההנהגה שלהם, בין הפוליטיקאים ברשימה המשותפת ואחרים המעודדים אנטישמיות, אלימות, פגיעה בחיילים ובמדינת ישראל. קו ישר מחבר בין הדברים. צריך לברך את אותו אזרח ששם לב לספר הזה ולקרוא לאזרחים להיות עירוניים, לפקוח עיניים, להרים את הראש לא להבליג ולדווח על מקרים דומים."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זהו ספר שיש בו ענין מחקרי היסטורי. מדוע שיהיה אסור למכירה  


  • מילא באוניברסיטה. כפר ערבי?! 

   בדחן אתה

 2. ברוב מערב אירופה יש איסור חמור לממכר סממני נאצים  (ל”ת)

  אירופאי

;