ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024

אייכלר תוקף: "איזו תשובה יש ליום ה'נכבה' - בלי תורה?"

יו"ר סיעת 'יהדות התורה' ח"כ ישראל אייכלר עורך חיבור בין חוק טל ליום ה'נכבה' • "איזו תשובה יש לכם לזעקת הנכבה של האומה הערבית הטוענת 'ליסטים אתם'?"

ישראל אייכלר. צילום: יעקב כהן
ישראל אייכלר. צילום: יעקב כהן

במשך שבועות ארוכים שמרו במפלגות החרדיות על שתיקה רועמת בכל הנוגע לחוק טל. בסיעת 'יהדות התורה' הסתיימו ישיבות הסיעה בהחלטה של "לשתוק". זה לא היה להם קל, אבל הם עמדו בזה בכבוד.

אלא שבימים האחרונים, כשהם חשים שהם עם הגב לקיר, החליטו החברים שבעת הזו יש לצאת לקרב.

היום, במליאה, היה זה יו"ר הסיעה, ישראל אייכלר, ששבר שתיקה: "מי גרם לרגלינו שיעמדו במלחמה בשערי ירושלים? שהיו עוסקין בתורה" – קרא.

בהמשך, החל לצטט מתוך פרשת בחוקותי ואמר: "אם בחֻקֹתי תלכו ואת מצוֹתי תשמרו ועשיתם אותם, ונתתי גשמיכם בעתם. ואכלתם לחמכם לשובע, (נטל כלכלי) וישבתם על הארץ לבטח (נטל בטחוני), ונתתי שלום בארץ" (נטל מדיני).

"אכן חייב להיות שוויון בנטל, שכל עם ישראל יישא בנטל הזה, שתהיו עמלים בתורה. אף אחד לא יתחמק מן החובה הזאת, אחרת יש בפרשה "תוכחה" שיש בה שורה ארוכה של דברים שיקרו ועלולים לקרות לעם ישראל אם חלילה ירבו המשתמטים מנשיאה בנטל הקיומי". והטעים כי: "יש הבדל בין אדם שלא מקיים תורה ומצוות מתוך חולשה או מתוך חינוך לא טוב, הוא יכול לחזור בתשובה כל רגע ולשוב כל יום מדרכו, לבין מצב שמואסים ונגעלים מחוקי התורה. זה דבר שגורם לתוכחה הנוראה ביותר על עם ישראל.

"שמענו ב-15 במאי למספרם, על זעקת ה"נכבה" של האומה הערבית, ביום של הקמת המדינה. אני שואל את עצמי מה התשובה לפלסטינים שזועקים חמס. "ליסטים אתם שכבשתם את ארץ שבעת העמים"?

"ההצדקה היחידה שלנו היא: גם אתם מאמינים באלוקי השמים והארץ. בורא עולם נתן לנו ולאבותינו את הארץ הזאת. אך כשעיתון ישראלי באותו יום קורא להתחשב ולהזדהות ב"יום הנכבה" הפלשתיני ובאותו עמוד מפיץ דברי נאצה נוראיים, נגד לומדי תורה, שרק משום כבודם של ניצולי השואה, אינני מגדיר אותם כ"שטירמר", מה נענה לישמעאלים? אם מגדירים לומדי התורה כפרזיטים וקוראים להפלותם לרעה על רקע אי "מיצוי כושר השתכרות", בדיור, בתזונת ילדים ובשירותי בריאות, מה זכותם לשבת על אדמות הישובים והכפרים הערביים ההרוסים?

"על כך אני זועק: ריבונו של עולם, אם דברים כאלה יכולים להיכתב בתקשורת העברית, מה אני עונה לתעמולה הערבית?

"אבל זה לא יעזור למסיתים: כבר הובטחנו "אם בחֻקֹתי תלכו ואת מצוותי תשמרו, שתהיו עמלים בתורה, ונתתי שלום בארץ" - "וישבתם על הארץ לבטח".

"אלה העמלים בתורה נושאים בנטל הבטחון והכלכלה, כמאמר חז"ל שרק בזכות שהיו עוסקין בתורה, עמדו בשערי ירושלים. את זאת צריכים לדעת לא רק הפלשתינים, אלא גם הרוקדים ב"יום ירושלים" הקרב ובא" - הזכיר להם אייכלר.

"אז נכון שאי אפשר לשכנע ח"כ חילוני באמירות רוחניות מהסוג הזה, ובכל זאת: טוב שהדברים נאמרו".
ישראל אייכלר מליאת הכנסת חוק טל יום הנכבה יום ירושלים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד