1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

מופע מחווה לשלמה ארצי - ללא שירת נשים

בחודש הבא צפוי לעלות מופע מחווה לזמר שלמה ארצי במסגרת ערב ההתרמה השנתי לאגודת "עזרה למרפא" • כעת נודע כי המופע - שלא מיועד לציבור החרדי או הדתי - יתקיים ללא שירת נשים • חלק מהאמנים הודיעו כי ישקלו את צעדיהם מחדש

קובי ברקת, א' חשון תש"פ 30/10/2019 09:14

הסערה הבאה? שלמה ארצי שלמה ארצי צילום: משה שי/פלאש 90

בחודש הבא, שבוע לפני יום הולדתו ה-70 של מי שנחשב אולי לזמר הגדול ביותר במגזר החילוני - שלמה ארצי, שחוגג בנוסף יובל של קריירה; יתקיים מופע מחווה גדול לכבודו בהיכל התרבות בתל אביב, בהשתתפות התזמורת הפילהרמונית ובמעמד נשיא המדינה, רובי ריבלין. האירוע יתקיים במסגרת ערב ההתרמה השנתי לאגודת "עזרה למרפא" של הרב אלימלך פירר.

אתמול (שלישי) דווח בתכנית של גיא פינס ב'ערוץ 12', כי למרות שהאירוע לא מיועד לציבור הדתי או החרדי, אין אף לא זמרת אחת.

העיתונאית אורלי וילנאי שמנחה את האירוע ולא ידעה על כך, אמרה לגיא פינס, כי "עכשיו כשאני שומעת על זה מן הסתם כאישה וכאדם זה לא דבר שאני יכולה להסכים לו, אני צריכה לדבר עם האנשים שפנו אליי". 

גם שאר הזמרים האמורים להופיע באירוע לא ידעו על כך שהוא יתקיים ללא שירת נשים, וחלקם אף מסרו לפינס כי הם ישקלו כעת את צעדיהם מחדש.

שלמה ארצי בהופעה. צילום: משה שי/פלאש 90

המנהל האומנותי של הערב חיים שמש, הסביר כי "אין שום בעיה של הדרת נשים בקהל". הוא הוסיף, כי "הרב ביקש לכבד אותו בעניין הזה שנשים לא תשרנה במופע. באחת הפגישות הראשונות של ההפקה שחשבנו מה רוצים לעשות, נאמר שלרב יהיה קשה אם נרצה שנשים ישירו, לא חשבתי פעמיים והמשכתי הלאה. כיף לי לכבד את הרב מכיוון שאני אומר לך, הוא עושה מעשים שלא הממשלה ולא הממסד ולא משרד הבריאות, אף אחד לא מסוגל לעשות". 

מנחם גשייד, עוזרו ודוברו של הרב פירר מסר בתגובה לפרסום של פינס, כי "הרב אלימלך פירר ימשיך להעניק את שירותיו ושירותי אגודת עזרה למרפא, לכל הפונים לסיוע, ללא הבדל גזע דת או מין, כפי שפועל במסירות אינסופית בארבע העשורים האחרונים למאות אלפי פונים בהתנדבות מלאה. הרב פירר מכבד כל אדם וגאה בהיותו יהודי שומר תורה ומצוות". 

יו"ר אגודת ידידי עזרה למרפא, המארגנת את האירוע, מר אפי הרשקוביץ מסר בתגובה, כי "חברי האגודה מקיימים אירוע פתוח לציבור, שיש בו כדי להמשיך ולממן את פעולות האגודה הניתנים חינם לכל הפונים, נשים וגברים. צר לנו שיש המנסים לפגוע בפעילות קודש זו. אגודת הידידים מודעת לכך שללא זו דרך חייו האישית של הרב, כתבה זו לא הייתה משודרת.

אנחנו דוחים על הסף כל ניסיון ליצור שיח מפלג ופוגעני. האירוע הוא ביטוי לנתינה, לשותפות ולערבות הדדית בין כל רובדי האוכלוסייה בישראל. אנחנו מזמינים את הציבור להשתתף באירוע יוצא דופן, מהנה ומאחד". 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה יותר פשוט...  

  יוסף

 2. למה אירוע שאין בו זמרת מסווג אוטומטית כהדרת נשים/הדתה? אולי פשוט חיפשו זמרים ששרים שירים מעניינים/ שמופיעים בזול/ שיש להם ערב פנוי וכו' וכו' וזה מה שמצאו?  (ל”ת)


  • כי בפרוש כתוב שזאת הייתה הדרישה של הרב (ל”ת)

   אני

;