י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024
שש שנים לפטירתו של מרן

השכונה תשנה את שמה לשכונת 'נאות יוסף'

לקראת יום השנה השישי לפטירתו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל,ר"ע ירושלים, החליט לשנות את שמה של שכונת הר נוף לשכונת 'נאות יוסף', על שמם של שני המנהיגים הרוחניים הבולטים שפעלו בירושלים בעשורים האחרונים: מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל ומרן הגר"ע יוסף זצ"ל | ההחלטה התקבלה בקונצנזוס מלא, בשיתוף גדולי ישראל ורבני השכונה מכל החוגים והעדות

השכונה תשנה את שמה לשכונת 'נאות יוסף'
הגרי"ש אלישיב והגר"ע יוסף זצ"ל צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

לקראת יום השנה השישי של מרן הגר"ע יוסף, קיבל ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, החלטה דרמטית להנצחת שמם של שני גדולי התורה שפעלו בירושלים בעשורים האחרונים: שכונת הר נוף בה התגורר תשנה את שמה ותיקרא שכונת 'נאות יוסף' על שמם של מרן הגר"ע יוסף ומרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל.

מרן הגר"ע יוסף זצ"ל התגורר ופעל בשכונה בעשורים האחרונים לחייו והיה בעל השפעה על אופיה של השכונה, כשבין היתר קבע בה את בית מדרשו והקים ועודד הקמת מוסדות תורה רבים שהפכו את שכונת הר נוף למגדלור תורני. מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, התגורר גם הוא כל חייו בירושלים והיה גדול הפוסקים בה ודמותו מלווה עד היום את מאות אלפי התלמידים שצעדו לאורו ולאור פסיקותיו ההלכתיות.

יצוין כי להחלטה קדמו דיונים עם רבני השכונה, נציגי ציבור ותושבים רבים כשלאחריהם הוחלט לשנות את שם השכונה לשם 'נאות יוסף' על שמם של שני גדולי התורה.

טרם קבלת ההחלטה נועץ ראש העיר במרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ובבנו של מרן הגר"ע יוסף, הראשון לציון, הגר"י יוסף, שבירכו על ההחלטה שמעניקה כבוד וזיכרון לשני מאורי הדור שחסרים לירושלים גם שנים רבות לאחר הסתלקותם לגנזי מרומים.

על השינוי צפוי ראש העיר משה ליאון להודיע בישיבה מיוחדת של מועצת הרבנות הראשית, שתתכנס לקראת יום הזיכרון למרן הגר"ע יוסף בביתו ברחוב הקבלן 45, שם יחשוף עוד תוכניות של עיריית ירושלים להנציח את מורשתו של הרב שהיה מגדלור למאות אלפי אנשים.

ההחלטה תובא להחלטת וועדת השמות של העירייה, ושינוי השם באופן פורמלי צפוי להתרחש כבר בתקופה הקרובה בכפוף לאישור מועצת העיר.

הגר"ע יוסף משה ליאון שכונת הר נוף שכונת נאות יוסף בירושלים הגרי"ש אלישיב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד