1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

השכונה תשנה את שמה לשכונת 'נאות יוסף'

לקראת יום השנה השישי לפטירתו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל,
ר"ע ירושלים, החליט לשנות את שמה של שכונת הר נוף לשכונת 'נאות יוסף', על שמם של שני המנהיגים הרוחניים הבולטים שפעלו בירושלים בעשורים האחרונים: מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל ומרן הגר"ע יוסף זצ"ל | ההחלטה התקבלה בקונצנזוס מלא, בשיתוף גדולי ישראל ורבני השכונה מכל החוגים והעדות

קובי עוזיאלי, א' חשון תש"פ 30/10/2019 20:00

שש שנים לפטירתו של מרן הגרי"ש אלישיב והגר"ע יוסף זצ"ל הגרי"ש אלישיב והגר"ע יוסף זצ"ל צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

לקראת יום השנה השישי של מרן הגר"ע יוסף, קיבל ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, החלטה דרמטית להנצחת שמם של שני גדולי התורה שפעלו בירושלים בעשורים האחרונים: שכונת הר נוף בה התגורר תשנה את שמה ותיקרא שכונת 'נאות יוסף' על שמם של מרן הגר"ע יוסף ומרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל.

מרן הגר"ע יוסף זצ"ל התגורר ופעל בשכונה בעשורים האחרונים לחייו והיה בעל השפעה על אופיה של השכונה, כשבין היתר קבע בה את בית מדרשו והקים ועודד הקמת מוסדות תורה רבים שהפכו את שכונת הר נוף למגדלור תורני. מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, התגורר גם הוא כל חייו בירושלים והיה גדול הפוסקים בה ודמותו מלווה עד היום את מאות אלפי התלמידים שצעדו לאורו ולאור פסיקותיו ההלכתיות.

יצוין כי להחלטה קדמו דיונים עם רבני השכונה, נציגי ציבור ותושבים רבים כשלאחריהם הוחלט לשנות את שם השכונה לשם 'נאות יוסף' על שמם של שני גדולי התורה.

טרם קבלת ההחלטה נועץ ראש העיר במרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי ובבנו של מרן הגר"ע יוסף, הראשון לציון, הגר"י יוסף, שבירכו על ההחלטה שמעניקה כבוד וזיכרון לשני מאורי הדור שחסרים לירושלים גם שנים רבות לאחר הסתלקותם לגנזי מרומים.

על השינוי צפוי ראש העיר משה ליאון להודיע בישיבה מיוחדת של מועצת הרבנות הראשית, שתתכנס לקראת יום הזיכרון למרן הגר"ע יוסף בביתו ברחוב הקבלן 45, שם יחשוף עוד תוכניות של עיריית ירושלים להנציח את מורשתו של הרב שהיה מגדלור למאות אלפי אנשים.

ההחלטה תובא להחלטת וועדת השמות של העירייה, ושינוי השם באופן פורמלי צפוי להתרחש כבר בתקופה הקרובה בכפוף לאישור מועצת העיר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הגרי"ש  


 2. אף אחד מהתושבים לא ביקש את זה  

  חיים

 3. מיותר לחלוטין  

  אשר

 4. שקר  

  מאיר אלטר

 5. השכונה תתרוקן מיד כי:  


 6. יפה אבל  

  יהודי

 7. חוצפה  

  תושב הר נוף

 8. בפועל זה לא יקרא, אף אחד לא ישתמש בשם החדש  

  שמעון

 9. ראוי יותר נאות אוסלו או נאות יוסף אוסלו.  (ל”ת)

  שריר

 10. עוצו עצה ותופר דברו דבר ולא יקום כי עימנו אל  (ל”ת)

  נחמן