1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. פוליטי

השלטון המקומי מאיים: באם לא ישוחררו המיליונים - נשבות

בישיבה שהתקיימה היום במרכז השלטון המקומי בת"א הצביעו עשרות ראשי רשויות חברי הנהלת מרכז השלטון המקומי על ההחלטה- אם לא נקבל מענה תקציבי לתכניות שהממשלה מחויבת להם - עד יום ד' ה- 6.11.19 - נשבית את כלל השלטון המקומי ביום ה' ה- 7.11.19

ארי קלמן, ב' חשון תש"פ 31/10/2019 16:16

הפלונטר הפוליטי חיים ביבס זועם חיים ביבס זועם צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בישיבת הנהלה של מרכז השלטון המקומי שהתקיימה היום (חמישי) בנוכחות עשרות ראשי רשויות מכל רחבי הארץ, מועצות אזוריות, מקומיות וערים, הוחלט על השבתת הרשויות המקומיות בתאריך ה-7.11.19- זאת, באם הממשלה לא תעביר תקציבים לתכניות להן התחייבה ולשירותים המרכזיים המוענקים לתושבים: בינוי מוסדות חינוך, תכנית חוג לכל ילד, מענקי איזון לרשויות מוחלשות, תכנית למיגון הצפון, ועוד.

ראשי הרשויות הלינו על חוסר אחריות משוועת של משרדי הממשלה ושיתוק כל המערכות האמורות לספק שירותים חיוניים ודחופים לתושבי מדינת ישראל.

בישיבה שיזם יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס, הבהיר כי השלטון המקומי לא יסכים עוד לאוזלת היד הממשלתית וחוסר מתן מענה תקציבי לשירותים המוענקים לתושבים באמצעות הרשויות המקומיות. לדבריו תושבי ישראל עומדים בפני קיפאון כבר שנה וסומכים על ראשי הרשויות המקומיות שידאגו להם בסבך הפוליטי הקיים. ההשלכות של הקיצוצים הנרחבים הם פגיעה בפעילות השלטון המקומי כולו לרבות שירותי החינוך , כיתות הלימוד ומתן שירותים נוספים לתושבים.


הנושאים המרכזיים שנותרו ללא מענה עקב המצב הפוליטי הינם: קיצוץ צפוי במענקי האיזון, אי יישום תכנית הצפון, עיכוב תקציבים לבינוי מוסדות חינוך, ביטול התכנית "חוג לכל ילד", והמשך תכנית החומש למגזר הערבי.


חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "זו לא אשמתם של 9 מיליון תושבי מדינת ישראל שנציגיהם בכנסת לא מצליחים להרכיב ממשלה כבר שנה שלמה. השלטון המקומי מאוחד סביב המאבק להבטחת השירותים לתושבים שלנו- החל מבתי ספר של החגים, שירותי רווחה ומתן מעטפת מיגון מצילת חיים לתושבי הצפון. באם אין ממשלה מתפקדת- נשתמש בכלים שיש לנו ונשבית את כל המדינה עד שיבינו -אי אפשר להקפיא את החיים בישראל בגלל המצב הפוליטי."


שי חג'ג' ראש המועצה האזורית מרחבים ויו"ר מרכז המועצות האזוריות: "מענקי האיזון אינם פריבילגיה שמעניקה הממשלה לשלטון המקומי. מענקי האיזון כפי ששמם מעיד, מיועדים לסייע לרשויות מקומיות חלשות לאזן את תקציביהם. כל קיצוץ במענקים אלו פוגע, קודם כל , ברשויות החלשות וביכולתן לספק את השירותים לתושביהן. קיצוץ מענקי האיזון מגיע כשגם תכנית הצפון לצמצום הפערים בין הפריפריה והמרכז מתעכבת ולא ממומשת

משה דוידוביץ' ראש מועצה אזורית מטה אשר ויו"ר פורום יישובי קו העימות: "אנחנו חייבים להיאבק יחד למען הצפון. על הממשלה להעביר באופן מיידי את תקצוב תכנית מיגון הצפון כמובטח. זוהי אחריות של כולנו להבטיח את ביטחונם של תושבי קו העימות."

בעקבות ישיבת ההנהלה פנה ביבס במכתב לראש הממשלה שר הפנים ושר האוצר ועדכן אותם בדבר הדרישות המרכזיות לשירותים החיוניים לתושבים. באם לא יענו דרישות אלו עד ליום ד' ה- 6.7.19 ישבתו כלל הרשויות המקומיות בישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;