1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בעקבות 'בחדרי' > לפיד נגד רבה של מודיעין "ששת ימים תעבוד"

לאחר ש'בחדרי חרדים' פרסם הבוקר את מכתבו החריף של מרא דאתרא מודיעין עילית, בו תקף את לימודי הליב"ה והקורסים לילדי הת"תים בעירו, ח"כ לפיד שקרא את הכתבה, שיתף אותה בחשבון הטוויטר שלו וכתב, "בעשרת הדיברות כתוב: ששת ימים תעבוד" ולא בפעם הראשונה

ארי קלמן, ה' חשון תש"פ 03/11/2019 19:55

יאיר אתה מקיים את המשך הפסוק? יאיר לפיד/הגר"מ קסלר יאיר לפיד/הגר"מ קסלר צילום: הדס פרוש, פלאש 90/שוקי לרר

לאחר ש'בחדרי חרדים' פרסם את מכתבו של הגאון רבי מאיר קסלר, מרא דאתרא מודיעין עילית, בו הוא יצא בחריפות נגד קורסים ולימודי ליב"ה לילדי החיידרים.

בציוץ ברשת, בו הוא שיתף את הכתבה של 'בחדרי חרדים', כתב חבר הכנסת יאיר לפיד: "כן, מכשירים את הילדים לצאת לשוק העבודה, לפרנס את עצמם, לפרנס את ילדיהם. בעשרת הדיברות כתוב: ששת ימים תעבוד".

הפסוק שציטט ח"כ לפיד היה בעבר גם חלק מקמפיין השנאה שלו כנגד הציבור החרדי, כשבמספר נאומים גם במליאת הכנסת, הביא את הפסוק כראיה שצריך לצאת לעבוד - החרדים השיבו לו במספר הזדמנויות כי בהמשך הפסוק נכתב "וביום השביעי שבת לה' אלוהיך", וטענו, "קודם כל לפיד צריך לקיים את המשך הפסוק", אחר כך שידבר על השאר.

כזכור, 'בחדרי חרדים' פרסם הבוקר (ראשון) מכתב חריף שכתב הגאון רבי מאיר קסלר, רבה של העיר מודיעין עילית ופורסם ברחבי העיר - נגד קורסים ולימודי ליב"ה לילדי הת"תים.

במכתב כתב הרב קסלר: "חדשים לבקרים מתפרסמים יוזמות שונות לקורסים בכל מיני מקצועות עבור ילדי החדרים, המכנה המשותף בדרך כלל של כל אותם הצעות הוא הנסיון להחדיר לימודי ליב"ה לילדי התתי"ם, במטרה להכשירם בעתיד לצאת לשוק העבודה ולהיות חלק מהחברה הכללית. ובהיות שהם אינם מצליחים לעשות זאת בתוך המסגרת עצמם הם מנסים בדרך זו".

"כפי שנשמע בשנים האחרונות מפי מרנן ורבנן גדולי ישראל, הדברים ברורים שאין לשנות מכפי המקובל בת"ת מקדמת דנא, ויש לדחות בתוקף כל אותם הצעות".

הגר"מ קסלר סיפר במכתבו כי "באחרונה נשאל בדבר מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א והביע את דעתו שאין לגרום לילד לגלות עניין חוץ מלימוד התורה, וההתעסקות קבועה בדברים חיצונים מעוררת אצל הילד חשק לדברים אחרים, ויש בכך משום ביטולה של תורה, ואין לקיים חוגים כאלו בשום מסגרת ציבורית, ובאם יש צורך מיוחד לילד מסוים יש למצוא לו פתרון באופן פרטי".

את מכתבו סיים הגר"מ קסלר: "ועל הציבור להשמר ולהזהר, מכל אותם רעיונות, ואדרבא יש לחזק אצל הילדים את חשקת התורה ולמצוא עצות לכך כדי שבעתיד יזכו לגדול לתלמידי חכמים יראי ה'".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי הוא מה הוא שיפער פיו על הרב הקטן שבקטנים?????????  

  ש

 2. לפיד וישרת הדברות  


 3. כמה עצוב שכך רבנים מתייחסים ללימודי הליבה.  

  יואל

 4. פששששש לא ידעתי שלפיד הוא גם תלמיד חכם, כשרון מבוזבז, שיבוא למסור שיעור בפונובי'ץ מחבלים  (ל”ת)

  לב יהודי

 5. שיאן ההברזות מהכנסת  

  דני

 6. איזה בור ועם הארץ  

  חיים

 7. אם היית מגיע לכנסת מתישהוא גם אתה  


 8. לצערי במקרה הזה לפיד צודק.  (ל”ת)

  תושב מודיעין עילית

 9. מחלק הדיברות לחצי  


 10. יאיר לפיד  

  אורח

 11. בדרך כלל מתחילים מההתחלה, אז תתחילו לעבוד, ואחרי זה הוא ישמור שבת. אפשר לחשבו שאתם כאלה צדיקים, הנשים שלכם לא יודעות איפה כל הביזנסמנים שלכם מסתובבים באירופה.  (ל”ת)

  דתי לאומי שיודע

 12. הפעם יאיר צודק.  

  קרית ספרי

 13. 6 ימים  


 14. לפיד לא יודע שבחומש דברים כתוב את ה' אלוקיך תעבוד  (ל”ת)

  אברהם

  • אז מה זה בזעת אפך תאכל לחם? (ל”ת)

   ארמדיל2

 15. חחחה, כמה שלפיד צודק. עשה מהרב המכובד חוכא והתלולא  (ל”ת)

  העויקץ

 16. עשה לך רב..  

  שריר

 17. ושהרב יענה לו מה כתוב אח"כ  

  דבורה

 18. לצערי אני נאלץ להסכים עם לפיד הפעם . צודק באלף אחוז  (ל”ת)

  חיים דרוק

;